Lekenički vremeplov 02: Sjećanja Rudolfa Masnjaka

Sjećanja Rudolfa Masnjaka (pokojnog), bivšeg igrača, trenera, tajnika i počasnog predsjednika koji je u klub došao 1948. godine kada je klub nosio ime NK Sloboda, a godinu poslije NK Lokomotiva.

„ U ono vrijeme, igrači su jedva čekali nedjelju da bi igrali utakmicu. No, nije bilo puno novca, pa se na utakmice putovalo na razne načine. Tako smo za put u Turopolje posudili vagonet za prijevoz tereta, uzeli u ruke motke i guranjem vagona stigli na utakmicu. Da stvar bude ljepša, još smo u vagonu vozili i navijače.“

„Za utakmicu u Hrastelnicu imali smo na rspolaganju nekoliko bicikla, ali ne za sve igrače, pa smo prebacivali na originalan način. Jedan se vozio oko kilometar, a onda ga ostavivši nastavio pješačiti, dok je drugi nastavio vožnju biciklom. Tako smo stigli do Siska, gdje smo se čamce prebacili preko Save.“

(Izvadak iz sjećanja Rudolfa Masnjaka objavljenog u monografiji kluba 1989. Godine povodom 60. obljetnice)

Izabrao: Božidar Antolec