Post image for Kup Hrvatske: Lekenik pobijedio Bistru

Kup Hrvatske: Lekenik pobijedio Bistru

26. kolovoza 2015.

bistra-lek-pretkolo26-8-15Seniori Lekenika treću sezonu zaredom igraju pretkolo Kupa Hrvatske. Nakon poraza u Čakovcu prije dvije godine, zatim pobjede u produžecima protiv Stupnika, slijedila je utakmica sa vrlo dobro znanom Bistrom iz istoimenog mjesta. U četiri međusobna susreta, dva u 4.HNL i dva u 3.HNL, dvije domaće pobjede imaju obje momčadi, Lekenik ima nešto bolju gol raziliku. Momčad bistre je prošle godine igrala 2. HNL ali ovu sezonu počinju u JŽNL (5. rang natjecanja isto kao i Lekenik). Domaćin po mjeri lekeničana. Sastav Lekenika: Radošević Kovačević Celjak, Marković, Poljak, Golić, I. Gajdek, Živčić, Cerjak, Grgić, Balen. Trener: Zoran Buinac. Trener buinac nije mogao računati na ozljeđenog T. Gajdeka i Korečića zbog kartona.

Gosti prijete već u prvoj minuti nakon loše reakcije gostujuće obrane. Domaćini uzvračaju nekoliko minuta kasnije ali pored gola. Igra se napadački sa obje strane. U 20. minuti prekršaj iskosa je izveo Kovačević, a domaći stoper zakucao u vlastitu mrežu. Gosti prijete nakon brzih kontri ali sve završava pored gola ili u rukama gostujućeg vratara. Domaćini imaju više prilika ali realizacija je na strani Lekenika. U 44. minuti Živčić je proigrao Balena koji iskosa ulazi u peterac i puca pored vratara za 2:0. Pogodak u najboljem trenutku.

Na samom početku nastavka, točnije u 53. minuti domaćini smanjuju pogotkom Šimara nakon što je Lekenik izgubio loptu na sredini terena, krenula je kontra i gosti više nisu mogli spasiti vrata.

IMG_4698 (2).JPG

Unatoć pogotku, Lekenik nije dopustio domaćinima uzlet i možebitno vračanje rezultata na početak.  U 70. minuti prekršaj iskosa za Lekenik. kovačević izvađa, a Balen zabija za 3:1. Tri minuta kasnije ista situacija. Prekršaj na istom mjestu, Kovačević ponovno izvađa, a Balen pogađa svoj treći pogodak na utakmici i stime je zapečatio sudbinu Bistra na ovoj utakmici. Do kraja utakmice domaćini u istoj akciji pogađaju stativu dvaput. Što je i bio posljednji pokušaj domaćina da samnji prednost Lekenika. u 82. minuti penal na Alapiću napravio je domaći vratar. Nakon tri asistencije u strijelece se upisao i Kovačević.

IMG_4717 (2).JPG

Bistra – Lekenik 1:5 (0:2) Strijelci: Suntešić Ag, Balen ,Balen, Balen, Kovačević 11m

Čestitke cijeloj momčadi na izuzetnom rezultatu. Lekenik dobiva još jednu veliku promociju što klub što samo mjesto.

Pobjedom Lekenik se plasirao u završnicu Kupa Hrvatske. Mogu li ovaj put pobijediti!? Vrlo je izvjesno da Lekenik neće dočekati Dinamo, Rijeku ili Hajduk. Šesnaestina Kupa Hrvatske na rasporedu je 23.9 u 15:00 sati!

Sve slike pogledajte ovdje.

IMG_4835 (2).JPG

IMG_4699 (2).JPG

IMG_4724 (2).JPG

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: