Finale kupa: Lekenik 1, Segesta 3

8. lipnja 2015.

Seniori Leknika poraženi su i u trećem uzastopnom finalu kupa igranog u Lekeniku protiv Segeste iz Siska. Utakmica koja je trebala prikazati najbolje što Sisačko-Moslavački nogomet može i zna pokazao se kao utakmica u kojoj su glavini akteri bili suci i njihovo suđenje.

Segesta je prošlu subotu odigrala posljednju utakmicu sezone. Osigurali su ostanak u 2.HNL. Lekenik osigurao drugo mjesto u MŽNL te u subotu igra posljednje kolo. Sunčano vrijeme i 500 gledatelja. Plasman obje momčadi u pretkolo kupa Hrvatske sljedeće sezone. Sve je to sugeriralo na vrlo dobru utakmicu u Lekeniku.

Utakmica se prelomila u 23. minuti kada glavni sudac Marko Cestarić iz Siska poklanja penal gostima. Siguran izvođač bio je Hrnčević. Do kraja poluvremena obje momčadi su nastavle igrati napadački nogomet. U 43. minuti Gajdek puca izvan šesnaesterca te destak metara udaljen gostujući branić dira rukom i skreće loptu. Za suca Cestarića nema penala.

U nastavku sudačke pogreške nisu prestale. U 53. minuti isključen je Korečić nakon što je treći pomoćni Miodrag Krnic, “oštrim okom”, vidio udarac lakatom Korečića. Gosti nakon pogreške domaće obrane odlaze na dva razlike. Gol je postigao Dumbović. Nedugo zatim Lekenik preko Balena smanjuje na 2:1. Konačni rezultat postavio je Špišić nakon pogreške u domaćoj obrani. Segesta je do kraja utakmice mogla i do novih pogodaka ali nisu iskoristili brojna nesuđena zaleđa prvog pomoćnog suca Vedrana Đuraka iz Sisaka.

Segesti čestitke na pobjedi, isto tako čestitke i domaćoj momčadi na plasmanu u  još jedno pretkolo kupa Hrvatske. Na kraju uistinu ostaje pitanje zbog koga i zašto se igrala ova utakmica? Zar je na utakmici bilo 500 slijepaca? Citiram delegata utakmice Mladena Crnojevića iz Novske: “Zgodici regularni, suđenje dobro, nadoknada vremena opravdana. Opomene kao i isključenje opravdane.”

Zapisnik sa utakmice

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: