Buinac poveo seniore u nastavak prvenstva

21. siječnja 2015.

Trener Buinac nakon prozivke, poveo seniore u pripreme za obranu vodeće pozicije. Seniori NK Lekenika nakon prozivke, započeli su sa pripremama za proljetni nastavak natjecanja u koji ulaze sa vodeće pozicije MŽNL Središte. Treneru Zoranu Buincu na prozivku se odazvalo svih 22 igrača, a bitnih promjena u igračkom kadru nije bilo. Na početku prozivke, okupljenim igračima i stručnom stožeru uz nazočnost članova UO-a, obratio se predsjednik kluba Ivica Kliček koji je istaknuo da je iza njih iznimno uspješna godina u kojoj su se kao prvaci ŽPL-a plasirali u Međužupanijsku nogometnu ligu Središte, a potom i jesenski dio iste završili na prvom mjestu te se plasirali u 1/16 finala hrvatskog kupa za što su prvenstveno zaslužni oni – Početni cilj koji smo postavili uoči sezone, biti među prvih šest momčadi, već je praktički postignut pa je sada sportski očekivati zadržavanje prve pozicije do kraja sezone. No, to se ne nameće kao rezultatski imperativ. Imperativ je ponoviti pristup i ponašanje iz dosadašnjeg dijela natjecanja i tu nema opuštanja jer nas očekuje puno teži dio prvenstva. Vodstvo kluba brine se da vam osigura sve potrebne uvjete za rad i smatram da smo vas do sada jako dobro pratili – istaknuo je predsjednik kluba Ivica Kliček.

Iznimno uspješni trener Lekenika Zoran Buinac potom je najavio plan priprema u kojima će biti desetak pripremnih utakmica te gotovo svakodnevno treniranje – Od igrača tražim isti odnos prema obvezama kao i jesenas. I dalje ćemo ići utakmicu po utakmicu, bez opterećenja – zaključio je Buinac i poveo dečke na prvi trening. Uz njega će i dalje biti trener vratara Alen Sigur i fizioterapeut Slaven Nedug.