Post image for Kup Hrvatske: ŠNK Lekenik – HNK Rijeka 2:4 (1:2)

Kup Hrvatske: ŠNK Lekenik – HNK Rijeka 2:4 (1:2)

15. listopada 2014.

Nogometaši Lekenika junački su odigrali protiv favorizirane Rijeke pred nešto više od 500 gledatelja na gradskom stadionu u Sisku. Rezultat nakon 90 minuta bio je 2:4. Rijeka je prva povela golom Zeca, ali nedugo zatim Kovačević poravnava iz penala. Do kraja poluvremena Rijeka je ponovno povela. Strijelac Jajalo. U nastavku drugim golom Zeca Rijeka ide na +2 , a zatim golom Krstanovića na +3. Ipak sredinom poluvremena iz lijepe akcije Lekenika Ivan Đurđek zabija za konačnih 2:4.

IMG_2913 (Kopiraj).JPG

Lekenik nije dobro otvorio susret. Početnu tremu iskoristio je najbolje Ermin Zec kada iz teške situacije efektno zabija pored nemoćne obrene i vratara Lekenika. Igrala se tek 6. minuta. Vodstvo Riječana trajalo je do 8. minute kada Ruben Lima zaustavlja prekršajem Gajdeka u šesnaestercu. Siguran strijalac za Lekenik bio je kapetan Željko Kovačević. Nakon pogotka igra je postala puno brža i žustrija. U 36. Kvržić je prošao kroz sredinu te uposlio Jajala koji iskosa pogađa pored Đurđeka. Minuta kasnije Rijeka propušta veliku šansu. Zec je uposlio samog Cvijanovića koji se našao sam pred golmanom ali njegov udarac zaustavila je prečka. Do kraja poluvremena nije bilo opasnijih prigoda ni na jednoj strani.

IMG_3297 (Kopiraj).JPG

U nastavku Zoran Buinac mjenja Celjaka za Alapića. Leknik igra nešto hrabrije u nastavku, dok gosti čekaju pogreške Lekenika. Prekršaj na Gajdeku dvadesetak metara od riječkog vratara. Kovačević puca te pogađa prečku. Malo je nedostajalo da Kovačević upiše i drugi pogodak. u 52. minuti Zec ponovno pogađa. Loptu je primio na lijevoj strani te sa ruba šesnaesterca pogodio donji lijevi kut Đurđeka za 1:3. Krstanović u 69. minuti kaznio je neopreznu domaću obranu za 1:4. Đurđek je sve sam napravio te pucao iz vrlo teške situacije. Prskalo nije uspio obraniti te rezultat na semaforu pokazuje 2:4. Rijeka se nešto više povuka te je Lekenik lakše dolazio u njihovu polovicu. Ipak, zadnja prilika pripala je gostima pred sam kraj utakmice kada Kvržić loba Đurđeka, ali u posljednjem trenutku Kovačević izbacuje sa gol linije.

IMG_3258 (Kopiraj).JPG

U konačnici, Rijeka je svoj posao uspješno obavila, a Lekeničani su pokazali borbenosti i čvrstoću te da su sa razlogom prvi na tablici MŽNL “Središte”.

Trener Lekenika Zoran Buinac: Dobro smo to odradili. Znamo tko je Rijeka i kakav nogomet igra. Pokušali smo im parirati i mislim da smo u tome donekle uspjeli. Moji su dečki dali sve od sebe, protiv Rijeke se više i ne može. Čestitam gostima na pobjedi.

Matjaž Kek je dodao: Važno je proći. U kupu se uvijek može svašta dogoditi. Težak je bio teren, ali regularan za igru. Domaćin je kvalitetom daleko iznad ranga u kojem se natječe. Želim im puno sreće u nastavku prvenstva.

LEKENIK STATISTIKA RIJEKA
4 (2) Udarci (u okvir) 14 (6)
4 Udarci iz kuta 7
0 Zaleđa 5
18 Prekršaji 15
4 Žuti kartoni 2

Suci: Damir Batinić (Osijek), Hrvoje Barišić (Osijek), Goran Dević (Koprivnica), Tino Krečak (Velika Gorica)

Strijelci: 6.min 0:1 Zec, 9min 1:1 Kovačević, 36min 1:2 Jajalo, 52min 1:3 Zec, 69min 1:4 Krstanović, 74min 2:4 I.Ɖurđek.

Sljedeću utakmcu Lekenik igra protiv Mladosti iz Zaboka već u subotu!

Zapisnik i izvještaj sa utakmice Lekenik-Rijeka

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: