ODGOĐENA UTAKMICA ŠNK LEKENIK – HNK RIJEKA

24. rujna 2014.

suci obilazak terena01Sat vremena prije početka utakmice, kada je sve već bilo pripremljeno, glavni sudac Damir Batinić donio je odluku o odgađanju današnje utakmice zbog premekanog terena. Odluku je donio na sastanku sa predstavnicima oba kluba, a prije toga u odijelu i kravati, sudačka trojka obišla je teren. Svoju odluku obrazložio je i javnosti: Glavni kriterij zašto sam donio ovakvu odluku je sigurnost igrača. Na ovakvom terenu laka je mogućnost ozljede igrača i ja taj rizik nisam htio preuzeti. Nije kriterij dali se lopta može voditi, stvarno je teren jako mekan. U cipelama sam propadao 5-10 cm u teren, jednostavno ne postoje uvjeti za odigravanje – rekao je sudac Batinić. (u prilogu i fotografija sudačkih cipela nakon što su propali do 10 cm u blato…)suci obilazak terena 2

NK Lekenik učinio je sve da bi se današnja utakmica odigrala. Na pripremama je radilo 70-tak ljudi (članova, prijatelja,igrača), montirane su dodatne montažne tribine, utrošena su sredstva na marketing, angažirani su zaštitari… Troškovi samo za ovu utakmicu kreću se oko 25 tisuća kuna. Sada zbog ove odgode, klub bi to sve trebao ponovo pripremati, a nitko ne garantira da u novom terminu ne bude i lošija situacija.

Nažalost, protiv silnih padalina nismo mogli učiniti ništa. Teren je danima natapala kiša i bio je mekan. No, NK Lekenik bio je za odigravanje utakmice jer na terenu nisu bile lokve vode koje bi utjecale na igranje, a po mekanom terenu odigrane su nebrojene utakmice. Službene osobe nisu niti pokušale provjeriti da li su stvoreni uvjeti za igru, u sportskoj opremi i sa loptom.

Prema prvim kombinacijama, novi termin za odigravanje ove utakmice mogao bi biti 08. 10. (srijeda). Pozivamo sve gledatelje koji su kupili ulaznice da ih sačuvaju jer će im vrijediti za novi termin.

{ 1 komentar… pročitaj niže ilidodaj jedan }

Mekousna pastrva rujan 25, 2014 u 22:10

Ne mogu a da ne pohvalim organizaciju. Vidi se da je uloženo puno truda. Mislim da je stadion mogao primiti 1500 ljudi bez problema. Kao na srednje velikom koncertu. 4 šanka + kafić.

Stvarno velika šteta što je politika odigrala svoje, samo mogli su javiti ranije da se bar ovaj financijski dio spasi.

Rijeci u svakom slučaju nikako ne bi bilo lako. Usudim se reći da uz dobar dan Lekenika uz iskorištene šanse, te emocionalnu iscrpljenost rijeke nakon EL i Dinama neriješen rezultat vrlo lako moguć.

Nadajmo se da ćemo izvući što bolji rezultat za 2 tjedna (ako bude).

Još jednom svaka čast na organizaciji i sretno na tekmi!

Pozdrav!

p.s. Jarane, pa pitaj publiku iza sebe! …….. Pa publika misli isto! 🙂 [Noćna mora – PREJAKA]