Lekenik – Ogulin 2:1

7. rujna 2014.

Nogometaši Lekenika i u drugoj utakmici upisali su tri boda. Lekeničani su okrenuli 0:1 u 2:1 pogotcima Kovačevića i Živčića.

Trebala je to biti uvjeljiva pobjeda Lekenika sa najmanje 3-4 gola razlike ali ostalo je tek 2:1. Gosti su poveli nakon oštrog udarca na prvu stativu. Gostujući napadač je dirao dovoljno da prevari domaćeg braniča i vratara. . Igrala se tek 5. minuta. Nakon toga veliki pritisak Lekenika koji je trajao do izjednačenja. Strijelac Željko Kovačević. Lekenik ne posustaje ali gosti su se u potpunosti posvetili obrani te kontrama. U 25. minuti prekršaj za goste. Stativa je spasila domaću momčad. U 45. minuti nakon gužve Đurđek je ostao sam pred golmanom u petercu ali puca tek u golmana. Trener Buinac odmah uvodi nova tri igrača te nastavlja se potpuna opsada gostujućih vrata. Šanse se radaju, domaći navijači u nevjerici prate promašaje domaće momčadi. Stopostotna šansa svakih par minuta. Ipak nakon prekrasnog prolaza i asistencije Grabe. Živčić trese mrežu za 2:1. Do kraja poluvremena bilo je nekoliko dobrih prilika domaće momčadi ali rezultat je ostao isti. Gosti opasni ali bez pravog udarca na gol Đurđeka osim već prije spomenutog slobodnog udarca i gola.

Pobjeda je najbitnija ali trebala je biti uvjerljiva po prilikama koje je Lekenik stvorio, a ne da gosti u završnici mogu odnjeti još i bod. Čestitke momčadi i stručnom stožeru na drugoj pobjedi u nizu. Uistinu početak prvenstva kakvog su lekeničani priželjkivali. Pobjeda protiv Stupnika u kupu, dvije pobjede na početku prvenstva, dolazak HNK Rijeke u Lekenik,…

Sljedeća utakmica je protiv Udarnika u Kurilovcu. Turopoljski derbij nakon jedne godine stanke.

Vidimo se!

{ 1 komentar… pročitaj niže ilidodaj jedan }

Boris Blažinić rujan 11, 2014 u 13:59

Čestitke na odličnom početku polusezone !

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: