Lekenik krenuo pobjedom

30. kolovoza 2014.

Seniori Lekenika u prvom nastupu u MŽNL na domaćem terenu upisao je tri boda. Gosti su primili dva pogotka, a pritom nisu zatresli mrežu domaćina. Pobjeda će se pamtiti, igra baš i ne.

Lekenik u prvom dijelu nije igrao dobro, nije to bila ona igra kao na prethodnim utakmicama. Utakmica sa Stupnikom četri dana prije ostavila je posljedice. Unaoč tomu gosti nisu mogli ni znali to kazniti. Lekenik je poveo u 5. minuti iz penala. Gostujući branič je dirao loptu rukom u šesnaestercu i za suca nije bilo dileme. Uspješno je kazneni udarac izveo Tomislav Gajdek. Sljedeću priliku Lekenik je imao na samom kraju poluvremena kada Cerjak puca tik pored stative nakon dodavanja Kovačevića.

U nastavku nešto bolja igra Lekenika ali samo do drugog pogotka. Gosti su u nastavku potpuno pali. Prvi put uputili su udarac tek u 75. minuti. U 59. minuti drugi penal za domaću momčad. Očigledan prekršaj nad Đurđekom nakon dobrog prodora Garbe. Penal je ponovno izveo Gajdek ali golman ovog puta čita njegovu namjeru. 3. minute kasnije Lekenik zabija željeni drugi pogodak. Igrala se 62. minuta kada je nakon rukometnog prebrojavanja Gajdek ostao sam na desnoj strani te silovito pucao za 2:0. Nakon pogotka domaćin je u potpunosti smirio igru te čekao posljednji sučev zvižduk.

Čestitke igračima i stručnom stožeru na uspješnom početku u MŽNL! Sljedeu utakmcu Lekenik je ponovno domaćin. U goste dolazi momčad Ogulina. Danas NK Ogulin je remizirao protiv gostiju iz Radoboja (1:1). Utakmica se igra u subotu (6. rujan) u 17:00 sati.

Zanimljivo Lekenik je započeo i 4.HNL prije tri godine isto utakmicom protiv Libertasa. U svojoj prvoj utakmici u 4. rangu rezulatt je bio 1:1 . Tada se igralo u Novskoj.

Zapisnik i zvještaj sa utakmice. Video tokom vikenda!

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: