Post image for Kup Hrvatske: Lekenik nakon produžetaka među najbolje 32 momčadi! Očekuje se prvoligaš u Lekeniku!

Kup Hrvatske: Lekenik nakon produžetaka među najbolje 32 momčadi! Očekuje se prvoligaš u Lekeniku!

26. kolovoza 2014.

Seniori Lekenik pobjedom protiv Stupnika plasirali su se među 32 najbolje momčadi Kupa Hrvatske. Lekenik je poveo eurogolom Ivana Đurđeka. Stupnik izjednačava sredinom nastavka iz bijele točke. U produžecima branič Stupnika trese svoju mrežu za slavlje domaćina. Ovom povijesnom utakmicom Lekenik 24.9. dočekuje prvoligaša. Kojeg saznat ćemo već sutra.

Utakmica je započela sa malom dozom nervoze u obje ekipe koja nije splasnula kod domaće momčadi ni ranim pogotkom. Igrala se 8. minuta kada se Ivan Đurđek našao usamljen na rubu šesnaesterca. Iz okreta pod prečku za slavlje domaćina. Lekenik igra mnogo bolje ali to ne može nagraditi drugim pogotkom. Prije odmora dvije velike prilike su propuštene. U 19. minuti nakon kornera kojeg je izveo Gajdek, Korečič je pucao sa peterca iskosa. Lopta je prošla tik uz stativu. U 40. minuti Kovačević puca iz prekida ali golman se nije dao iznenaditi. U nastavku akcije Đurđek je pogodio gostujućeg stopera u ruku te je lopta otišla u korner. Sudac nije sudio penal ali korner je, tek sa velikom zadrškom. Veliko negodovanje tribine. Gosti bez konkretnih udaraca na gol ali vrlo opasni nakon kontri. U nekoliko prilika gostujući napadači su pobjegli domaćim stoperima ali nisu imali koncentracije završiti akciju udarcem na gol.

IMG_2623.JPG

Nastavak nam je ponudio nešto više od gostiju ali još uvijek nedovoljno za pogodak iz igre. Trener Buinac je odmah napravio izmjenu, Živčić je ušao u igru umjesto Grgića koji je radio velike probleme gostujućim braničima svojom brzinom. Gosti u nekoliko prilika tokom utakmice tražili su najstrožu kaznu ali sudac  se nije dao smesti. Ipak nažalost domaće momčadi i navijača u 76. minuti sudac je dosudio penal za goste. Nespretan start domaćeg braniča. Sigurni izvođač bio je Zelenika. Muk na tribini. Nekoliko minuta prije penela Celjak je ušao u igru umjesto Kovačevića. U 80. minuti gostujući napadač Lončar strmoglavio se na domaća vrata ali tik pred udarac Marić je očistio. Đurđek je brzo vratio loptu u igru te u završnici polukontre Đurđek puca ali branič blokira. Gosti kako je utakmica odmicala kraju bili sve opasniji ali največa šansa je bila na strani domaćina. Đurđek je bio u šah poziciji nakon što mu je asistirao odlični Graba ali je golman bio uspješniji. Igrala se sučeva nadoknada. Triler se seli u produžetke. Novih pola sata igre. Navijaći nakon muka vratili su se vrlo aktivnom bodrenju svoje ekipe koja je davala zadnje atome snage u vrlo aktivnoj i napetoj utakmici. Gajdek je izašao iz igra te ušao Bezić. Prvi produžetak je započeo pogotkom gostiju ali iz zaleđa. Ostaje na semaforu 1:1. 95. minuta domaćin slavi. Autogol nakon oštrog ubačaja u šesnaesterac Živčića. Strijelac Lovro Šimić. Svakom minutom nervoza na tribini je rasla, a vrijeme prolazilo sve sporije i sporije. Do kraja utakmice Lekenik je izdržao te zasluženo pobjedio. U produžecima vidio se umor svih igrača na terenu ali to ih nije pokolebalo već su sve više i više pronalazili energiju i želju da naprave nešto više i bolje za svoju momčad. Na kraju gosti su imali priliku nakon nekoliko prekršaja koji nisu bili opasni za Đurđekov gol.

IMG_2672.JPG

Čestitke momčadi i stručnom stožeru na pobjedi i povijesnom plasmanu NK Lekenika u završnicu kupa Hrvatske u sezoni 2013/2014. Ovom pobjedom Lekenik 24.9. igra utakmicu u Lekeniku protiv kluba koji ima izravan nastup u završnici (večinom prvoligaši). Kako je ovo bila prva utakmica te se ostale utakmice igraju sutra teško je prognozirati skime će Lekenik igrati. Ždrijeb je na principu najbolji protiv najlošije plasiranog kluba. Ipak Lekenik nemože očekivati Dinamo dok za Hajduk su vrlo male šanse. Ali zato Rijeka, Osijek, Slaven Belupu, a možda i Varaždin su vrlo izvjesni protivnici. Više u danima koje slijede.

Zapisnik i izvještaj sa utakmice

Fotogalerija sa utakmice

Video tokom dana!

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: