Stopostotni Lekenik suvereno do jesenskog naslova prvaka ŽPL-a

6. prosinca 2013.

U posljednjem jesenskom kolu Županijske premijer lige SMŽ-a, na gostovanju kod Zrinskog u sisačkoj Odri, seniori Lekenika su upisali uvjerljivu pobijedu – 0:4 i time potvrdili jesenski naslov sa stopostotnim učinkom, 13 utakmica – 13 pobijeda. Sa maksimalnih 39 bodova drugoplasiranoj kutinskoj Moslavini, Lekenik bježi velikih 13 bodova. U ljeto rekonstruirana momčad koja je data u ruke treneru Zoranu Buincu pokazala je iznimnu kvalitetu od prvog do zadnjeg kola. Trener Buinac ne krije zadovoljstvo – Kada smo uoči sezone definirali igrački kadar i uvidjeli njegovu kvalitetu, postavili smo si samo jedan cilj – osvajanje prvog mjesta. Držim da smo na najbolji mogući način u ovom prvom dijelu sezone opravdali očekivanja, potvrdili kvalitetu i ambicije. No ipak, ništa još nije gotovo. Treba zadržati ozbiljnost i koncentraciju i u proljetnom dijelu sezone – kaže trener Buinac.

U svim statistikama, seniori Lekenika su vodeći. Tako su najbolji u fair playu, a prvi strijelac lige je Josip Balen sa 14 pogodaka. – Veseli me da nema nikakve negative u svlačionici, sve su karakterni momci koji su svoj kućni odgoj prenijeli u kolektiv. Napravili smo temelje jednog dugoročnog projekta u klubu i moram zahvaliti vodstvu kluba, od predsjednika Ivice Klička i direktora Borisa Sigura do svih vrijednih ljudi koji se brinu da nam sve bude na raspolaganju. Zbog toga igrači imaju jedan mir što se također odražava na rezulat. Odradili smo vrhunsku polusezonu, na proljeće želimo biti isti, ako ne i bolji – zaključio je trener jesenskih prvaka Zoran Buinac.

 

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: