Pobjeda u derbiju za nastavak niza nepobijedivosti:Lekenik – Sloga Maris 2:0

3. studenoga 2013.

Seniori Lekenika u derbiju 10.kola kola ŽPL pobjedili su drugoplasiranu momčad Sloge Maris rezultatom 2:0 i tako povečali prednost na 8 bodova. Deseta je to pobjeda Lekenika u nizu u isto toliko susreta.

Lekenik je tokom cijelog susreta dominirao i držao visoki tempo utakmice. Unatoč tri velike šanse za domaće, na poluvremenu ostaje početnih 0:0. Prvu veliku šansu imao je Turkman u 30. minuti. Puca visoko preko gola. U 36. minuti Lovrić sa ruba šesnaesterca iskosa puca i pogađa suprotnu stativu. Pred samom kraju poluvremena osjetni pad gostiju nije kaznio Jakovljević. Puca glavom pored gola nakon ubačaja iz kornera. Lekenik je možda i zalužio vodstvo ali gosti se vrlo kvalitetno i koncentrirano brane.

U nastavku nastavlja se viktorija Lekenika. Lekenik je postigao dva pogotka te nakon toga čuvao prednost. Prvi pogodak za veliko slavlje igrača, stručnog stožera i 200 gledatelja. Gajdek je ubacio sa ruba šesnaesterca tik pred gol aut te pronašao u petercu usamljenog Turkamana kojem to nije bilo teško zabiti. Tolika nadmoć se isplatila tek u 68 minuti. Lekenik nastavlja pritiskati te traži drugi pogodak koji bi riješio utakmicu u korist domaćina. Gajdek ostavljen sam na rubu desne strane šesnaesterca. Malo se približio i silovito pogodio između golmana i njemu desne stative za 2:0 i kraju pitanja pobjednika na ovoj utakmici. Gosti do 40. minute nekako su i držali tempo ali poslije toga postojala je samo jedna momčad. Tokom cijele utakmice nisu zaprijetili vrataru Lekenika.

Sljedeću utakmicu Lekenik igra u Kutini kod Moslavine. Utakmica je na rasporedu u 14:00 sati. Vidimo se!

Zapisnik i izvještaj sa utakmice

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: