9 od 9: NK Mladost (Petrinja) – NK Lekenik 1:3

28. listopada 2013.

Nogometaši Lekenika  i u 9. kolu Premier lige NS SMŽ ne znaju za gubitak bodova.

NK Mladost (Petrinja) – NK Lekenik 1:3

U gostima kod petrinjske Mladosti, Lekenik je došao do devete pobjede u 9. kolu sa rezultatom 3:1. Lekeničani su do bodova došli tek u drugom poluvremenu, nakon što su u prvoj dionici mreže mirovale zahvaljujući ponajviše sjajnom vrataru Mladosti Tolušiću. Prvu prigodu gosti su imali u 14. minuti kada je Jakovljević s desne strane odigrao povratnu loptu Turkmanu na 18 metara nakon čijeg je udarca Tolušić loptu „iščupao” iz donjeg desnog kuta. Nakon toga nova uzbuđenja pred domaćim vratima zbila su se u 37. minuti kada je Jakovljević dobro ciljao iz slobodnog udarca s 20 metara, a Tolušić isto tako obranio, te u 39. minuti nakon Živčićeve solo akcije i udarca s 25 metara, ali i nove Tulušićeve obrane. Domaći su prvu pravu prijetnju ostvarili tek u 40. minuti asistencijom Lukića prema Tomiću na lijevoj strani čiji ubačaj na suprotnu Valentino Helešy nije stigao.  Na početku drugog dijela, u 56. minuti, Lekeničani su bili blizu pogotku, međutim brzu akciju Turkmana koji je s ruba igrališta povratnom loptom pronašao Jakovljevića pravovremenim blokom neutralizirao je Kolić. Na suprotnoj strani, u 60. minuti, Pavković je iza gostujuće obrane pronašao Lukića, međutim vratar Radošević je padom u noge spriječio najgore. Samo dvije minute kasnije gosti su poveli kada je udarac iz kuta s lijeve strane izveo Turkman, a Balen s 5 metara glavom skrenuo loptu u mrežu. Isti igrač bio je u izglednoj prigodi u 70. minuti našavši se sam, oči u oči s Tolušićem, ali pokušaj loba završio je pokraj vrata. Međutim, što mu nije uspjelo tada, je u 73. minuti kada je Gajdek na crti „spasio” loptu i povratnom pronašao Balena koji ju je primirio na „petercu” i nakon toga poslao u mrežu. Dobre prigode gosti su propustili u 80. i 82. minuti kada je najprije Gajdek dobro pucao s ruba 16-erca, te Korečić kada je izbio sam pred Tolušića, ali oba puta petrinjski čuvar mreže bio je na visini zadatka. Na kraju, u sudačkoj nadoknadi, Petrinjci su došli do počasnog pogotka kada je Zbačnik matirao vratara Radoševića.

 

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: