Humane zvijezde Hrvatske – Prijatelji SOS Dječje sela Lekenik 3:3

11. listopada 2013.

Na stadionu NK Lekenika, u utorak je odigrana humanitarna nogometna utakmica između Humanih zvijezda Hrvatske i ekipe Prijatelja SOS Dječjeg sela Lekenik. Početni udarac na utakmici izveo je četverogodišnji dječak iz SOS Dječjeg sela Lekenik, uz pomoć Branka Tušeka, izaslanika predsjednika RH koji je u posljednji tren morao odgoditi dolazak u Lekenik. Utakmica je bila humanitarnog karaktera, a ukupan iznos od 746 prodanih ulaznica po pojedinačnoj cijeni od 10 kuna doniran je SOS Dječjem selu Lekenik. U dresu Prijatelja SOS Dječjeg sela pred nekoliko stotina oduševljene djece zaigrali su bivši kapetan Vatrenih Zvonimir Boban, socijalno angažirani hrvatski glumac i predsjednik HDDU-a Goran Grgić, glumac Mile Biljanović (Šegrt Hlapić), prof. Dubravko Klarić, kapetani nogometnih momčadi iz klubova Općine i brojni drugi prijatelji SOS Dječjeg sela Lekenik.

boban i marić„Humane zvijezde Hrvatske slave 10. obljetnicu svoga rada i ovo je 57. utakmica na kojoj sudjelujemo, a sve dosadašnje akcije koje smo radili bile su isključivo u svrhu prikupljanja sredstava za pomoć djeci. Odaziv igrača je bio standardno dobar, za humanitarne svrhe naši igrači se uvijek rado odazovu pa su tako na terenu zaigrali Silvio Marić, Tomislav Rukavina, Branko Strupar, Kruno Jurčić, Damir Škaro, Branko Tušek, glumac Slaven Knezović, kao i Zlatko Mateša, predsjednik HOO-a i mnogi drugi.“ izjavio je Dejan Pap, tajnik udruge Humane zvijezde Hrvatske.  Uz poznate nogometaše i osobe iz sportskih krugova događaj su uveselili svojim vođenjem programa radijski i televizijski voditelj Frano Ridjan i Mario Petreković, zaštitno lice Lidla.

tekma„SOS Dječje selo Lekenik ove godine slavi 20 godina što je puno i malo u životu jednog SOS dječjeg sela. U tom razdoblju kroz naše selo je prošlo više od 300 djece, ponosni smo na rezultate koje imamo, a SOS Dječje selo ne bi bilo dječje selo bez svojih prijatelja. Ovom prilikom se zahvaljujem svima iz Udruge Humane zvijezde Hrvatske koji su se spremno odazvali našem pozivu da zaigramo humanitarnu utakmicu zajedno.” kazao je Mario Čović, direktor SOS Dječjeg sela Lekenik.

Jurčić duel1Jurčić duel2

Utakmica je završila rezultatom 3-3, a pogotke za Humane zvijezde postigli su Branko Strupar, Stjepan Jukić i Amir Kazić Leo, dok su strijelci za Prijatelje SOS Dječjeg sela bili Željko Kovačević, Mario Majstorović i Mario Bušić. Nakon završnog zvižduka glavnog suca utakmice Vlade Svilokosa, nastavljeno je zajedničko druženje svih igrača i prijatelja SOS Dječjeg sela.  Svojim dolaskom događaj su uveličali Nj.E. gđa. Andrea Ikić-Boehm, veleposlanica Republike Austrije u RH, predsjednik Uprave Lidla,  Boris Lukšić, zamjenik županice Sisačko – moslavačke županije gosp. Zdenko Vahovec, načelnik Općine Lekenik, gosp. Ivica Perović i brojni drugi.  U SOS Dječjem selu Lekenik, u petnaest SOS kuća, trenutno živi 71 dijete u dobi od rođenja do četrnaeste godine života. Dobrovoljnim prilozima svatko može pomoći njihovom sretnom odrastanju i postati njihov prijatelj pozivom na broj 060 840 840. Više informacija o SOS Dječjem selu i načinima doniranja možete pronaći na internetskoj stranici www.sos-dsh.hr.

_MG_2623

humanitarka 02

Prijatelji SOS Djecjeg sela Lekenik (4)

Prijatelji-SOS-Djecjeg-sela-Lekenik-1