Juniori pobjedom u kupu otvorili novu sezonu

5. rujna 2013.

Lekenik – AŠK  4-2

Sinoć(4.9.2013) s početkom u 20.15 sati juniori su odigrali kup utakmicu sa N.K. AŠK iz Starog Pračna i pobjedom otvorili novu sezonu. Od početka utakmice naši juniori su pokušali uspostaviti pas igru, stvorili i nekoliko izglednih prilika no gosti su iz dvije pogreške naše obrane zgodicima Dominika Pavlovića ( 3. i 22. minuta )došli do dva pogotka te stekli prednost od 2-0. Krajem prvog poluvremena iz jedne lijepe akcije smanjili smo na 2-1 pogotkom Renata Čihora.  Drugo poluvrijeme je proteklo u potpunoj dominaciji naše ekipe. Nizale su se lijepe akcije i potezi a takva igra donijela je i  tri pogotka koje je postigao večeras izuzetno raspoloženi Josip Rusan ( 70,73 i 80 minuta). Pedesetak gledatelja zaista je moglo uživati u prikazanoj igri i ugodnom vremenu na ovoj noćnoj utakmici.  Unatoč činjenici da su gosti bili fizički bitno jači (prosjek 17,9 godina) u odnosu na našu ekipu (prosjek 16,3 godine) na terenu se to niti u jednom trenutku nije osjetilo.

 Juniorsku ekipu od početka ove sezone vodi trener Joso Milunić kojem je ovo prvo iskustvo u radu sa mlađim kategorijama i normalno je da i njemu treba period privikavanja na taj uzrast i sve probleme koji su karakteristični za te godine. Nadamo se da će taj period biti što kraći te da će od ovog potencijala, koji zasigurno ima ova mlada ekipa napraviti kvalitetan pomak i što bolje pripremiti ekipu za predstojeću sezonu. Problem sa kojim se suočava svaki klub u ovom uzrastu su i školske obaveze koje igrači imaju, tako da je organizacija treninga jedino moguća u kasnim večernjim satima što nam nije problem budući da su uvjeti za trening jako dobri.  Problem koji moramo žurno riješiti je broj igrača u juniorskoj a i ostalim mlađim kategorijama izuzev limaća. Treneri u mlađim kategorijama moraju shvatiti da je njihova možda i najvažnija zadaća okupiti što veći broj igrača, kako bi od te kvantitete, radom na treninzima dobili što veću kvalitetu u svojim ekipama. Suradnja sa roditeljima i održavanje roditeljskih sastanaka te uključivanje istih u rad kluba, jedini je ispravan način da svi zajedno uživamo u ovakvim utakmicama i u onom što volimo.

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: