Post image for KUP: Presudio penal u 93. minuti

KUP: Presudio penal u 93. minuti

28. kolovoza 2013.

Seniori Lekenika poraženi su u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa rezultatom 4:3 (1:2) od Međimurja u Čakovcu.

IMG_0537.JPG

Pred sam početak utakmice počela je padati jaka kiša koja nije prestala. Koliko je vode bilo na travnjaku govore slike i video. Pitanje je zašto se utakmica uopće odigrala po ovakvom natopljenom igralištu zasigurno se pitaju svi sudionici?. Ipak unatoč kiši koja je oduzela utakmici nogomet te darovala joj vaterpolo, obrata i zapleta nije nenedostajalo baš dapače bijaše to jedna od najzanimljvijih i najnapetijih utakmica Lekenika.

Lekenik je istrčao u sljedećem sastavu: Radošević, Marić, Bezić, Golić, Kovačević, Lovrić, Korečić, Gajdek, Živčić, Turkman i Balen.

Lekenik je prvi zaprijetio ali domaći prvi pogodili. Već u 10. minuti Trukman nije iskoristio situaciju kada se našao sam pred golmanom. U 19. minuti penal za goste iz Lekenika. Balen je pao u šesnaestercu, a Kovačevićev udarac brani domaći vratar Šafarić. Odmah nakon promašaja Lekenik radi prekršaj na dvadeset metara iz kojeg domaći dolaze u vodstvo. Lekenik je vrlo brzo kažnjen za promašeni jedanaesterac. Unatoč negativnom rezultatu Lekenik nastavlja istim tempom. Turkman iz teške situacije pogađa stativu u 28. minuti. Isti igrač nekoliko minuta kasnije pokušava i iz daljine. Lekenik se u toj vodi znatno bolje snašao i do kraja poluvremena ne da stigao rezultat već ga je i sustigao. U 42. minuti ponovno pada Balen i ponovno sudac pokazuje na penal. Ovog puta puca Gajedek i rezultat na semaforu je 1:1. Igrala se 2. minuta nadoknade kada domaći vratar ruši Balena i sudac ponovno dosuđuje penal za Lekenik. Već treći u poluvremenu i sva tri na istom igraču. Sada pokazuje i crveni karton vrataru Međimurja. Gajdek ponovno puca i pogađa za 1:2. Potpuna nadmoć Lekenika nad ambicioznim trećeligašem koje je trebala rezultirati znatno većom razlikom.

U nastavku gosti sa desetoricom izjednačuju. Nakon kornera lekenička obrana spava i domaći igrač Vručina prvo glavom puca u prečku, a zatim i u gol za 2:2. Nakon početnog mini pritiska domaćina Lekenik se vratio napadačkoj igri i dominaciji. Lekenik napada ali velike količne vode potpuno onemogućuju igru. U 76. minuti lekenički branič se poskliznuo i omogućio Goliku da pogodi svoj drugi pogodak na utakmici za novo vodstvo domaćina. 3:2. Veliki peh za Lekenik. U 78. minuti ulazi Jakovljević umjesto Živčića. 82. minuta baš taj igrač je izveo prekršaj sa 25. metara i pogodio za novo izjednačenje. 3:3.

I onda kada se očekivalo da utakmica ode u produžetke dvije sučeve pogreške gurnule su Lekenik iz kupa Hrvatske. U 92. minuti sudac sudi kontra prekršaj na Jakovljeviću (na istoj poziciji gdje je pogodio za 3:3 u 82. minuti) te u nastavku te akcije domaći napadač pada u lekeničkom kaznenom prostoru te sudac dosuđuje penal za domaću momčad iako kontakta golmana i napadača nije ni bilo. Prvi pomoćni je zasigurno je vidio da kontakta nije bilo. Dolje na video snimci možete i pogledati spornu situaciju.

Na kraju prava šteta što Lekenik nije pobjedio jer je zaslužio. Igrači i stručni stožer dali su 120% sebe u ovoj utakmici. Prava šteta je i što je pala velika količina kiše i na taj način onemogućila pravu nogometnu utakmicu. Kup za Lekenik je gotov, moramo se okrenuti prvenstvu i prvoj utakmici doma protiv Radnika iz Majura koja se igra ovu subotu u 17:30 sati.

Sve video snimke su preuzete sa web stranice emedjimurje.hr

Zapisnik i izvještaj sa utakmice.

Foto galeriju možete pogledati ovdje.

Rezultate svih utakmica pretkola kupa možete pogledati ovdje.

{ 2 komentari… read them below or dodaj jedan }

DM kolovoz 29, 2013 u 21:13

.ebem ti sreću. Da smo dobili a trebali smo,bili bi domaćin Hajduku Dinamu Rijeci ili istri.Ovisi o koeficijentu tj ostvarenim bodovima.Ovako…Gutaj bijes i čekaj.Ljut sam na sistem koji ne dopušta da očito bolji pobijedi .Dečkima svaka čast.Nemam prigovora NAPRIJED LEKENIK

BW kolovoz 30, 2013 u 09:12

Muku muče da nas spriječe, spriječiti nas nitko neće!!
Nema veze, dogodine smo opet tu s ovom ekipom je to sigurno, a sad u subotu radnik neka bolje ni ne dolazi, jer ih čeka porcija!!