Post image for Županijski derbi bez pobjednika

Županijski derbi bez pobjednika

27. listopada 2012.

III. HNL Središte Zagreb, 11. kolo

Lekenik – Segesta 1:1 (1:1) – Strijelci:  Medarić / Šest

Nogometaši Lekenika remizirali su sa “Starom damom”, trenutno vodećom momčadi 3.HNL pred nešto manje od 500 gledatelja. Okršaj jedina dva županijska trećeligaša obilježili su brojni kartoni. Sudac Jelić podijelio je 5 žutih i 3 crvena. Kod Lekenika su isključeni Kovačević i Medarić, a kod Segeste Borković. U 21. min. Segesta je bila u prilici za vodstvo, ali je vratar Đurđek pravovremeno stigao do lopte ispred igrača Segesta.

IMG_5552.jpg

Lekenik je poveo u 29. min. iz prekida kada se najbolje snašao Marko Medarić. Na ubačaj sa 40-tak metara iskosa Ivana Marića, Medarić je sjajno skočio između Segestinih braniča i sa 15 m glavom prebacio istrčalog vratara Nemeca za veliko slavlje domaćih navijača. Na tribinama se našao i HNS-ov Zorislav Srebrić. Veselje je kratko trajalo, jer dvije minute kasnije, Lekenik je ostao sa igračem manje. Jedan od najiskusnijih igrača na terenu, napadač Željko Kovačević, nepotrebno i nesmotreno na Segestinoj polovici blizu auta je startao s leđa na Borkovića i zaradio isključenje.

IMG_5570.jpg

U samom finišu prvog dijela prekrasnim pogotkom Saša Šest poravnava rezultat. Primio je loptu na “ćošku” 16-terca okrenut leđima golu Lekenika. Okrenuo je svog čuvara i pogodio gornji suprotni kut Đurđekove mreže. Najgori mogući trenutak za primiti pogodak.

U nastavak je trener Lekenika Renato Jurčec odlučio krenuti sa jednom izmjenom. Umjesto Ivana Marića u igru je ušao Damir Baglama. Trener Segeste Ivica Vidović (donedavni trener Lekenika) nije ništa mjenjao. Krenuli su Siščani po novi pogodak, ali umalo je Lekenik s igračem manje poveo. Igrala se 4. min. nastavka kad je u kontri Špišić odličnio s centra gurnuo loptu iza leđa obrane “crvenih” za J. Celčića. Ovaj je odlično pobjegao, ali malo iskosa, njegov udarac brani Nemec. No lopta se odbila na “penal” gdje je natrčao Špile i gotovo prazan gol promašio. Novo uzbuđenje uslijedilo je u 53. min. Na jednu poprilično “ne važnu” loptu koja je išla u aut na  samom centru kod klupe domaćih trčali su napadač Josip Celčić i  stoper Segeste Ivan Borković. Celčić je uklizao na loptu, a Borković mu je u duelu nagazio na trbuh, po ocijeni pomoćnog suca namjerno i Borković je dobio direktan crveni karton dok su Celčiću još pružali pomoć na terenu.

IMG_9969.JPG

U igri “10 na 10” teško se dolazilo do prilika, no Lekenik je imao još jedan zicer. Baglama je odlično ubacio malo iskosa s lijeve strane u peterac gostiju gdje je kapetan Špišić iz prve pucao preko gola, na žalost domaćih navijača.Segesta je do vodstva mogla u 84. min. ali je udarac Zebe sa 20 m otišao tik pored vratnice. U 89. min. još jedno isključenje. Stoper domaćih na jednu kontru gostiju postavio se tijelom na napadača Segeste na sredini terena što je sudac Jelić “nagradio” žutim kartonom. Bio je to Medariću drugi, isključujući karton. I na samom kraju derbija, prvi strijelac III. HNL Prijić našao se u prvoj prilici. Izbio je sam “1na 1” s vratarom Đurđekom no pucao je više u njega i pomogao mu da stvori još jednu dobru obranu. Na kraju, više od četriri stotine navijača, što domaćih,što gostujućih, ostalo je zakinuto za ljepši i atraktivniji nogomet, pokoji majstorski potez. Dva sjajna pogotka Medarića i Šeste ipak su premalo za vodeću Segestu i peti Lekenik. U konačnici, može se reći da su obje ekipe mogle uzet sva tri boda.

Zapisnik i izvještaj sa utakmice.

Fotogalerija i video sa utakmice.

IMG_5514.jpg

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: