Domaćini se poskliznuli na Samobor

13. listopada 2012.

Nogometaši Lekenika poraženi su na domaćem terenu rezultatom 1:2 (1:2). Lekeničani su poveli prvi iz slobodnog udarca Željka Kovačevića. Potpuni preokret sa dvapogotka do kraja poluvremena donio je Tomislav Ivičić. Početak utakmice nije sugerirao takav rasplet.

Već u prvoj minuti Lekenik je bio u prilici nakon Dedićeva proboja i ubačaja sa lijevog boka. A već u 6. min. domaći su poveli. Željko Kovačević majstorski je izveo slobodi udarac sa 19-20 m malo s lijeva i pogodio preko živog zida desni ugao gola Samobora. Vratar je ostao nemoćan. Potom je Špišić lijepo pobjegao po lijevo strani 16m ali je u konačnici loše pucao po golu. Samobor je do izjednačenja stigao u 19 min. Na sjajno gurnutu loptu kroz obranu Lekenika, iz drugog plana utrčao je samoborski 9 Salopek, ali je njegov udarac odlično obranio Đurđek. Ipak, odbijenu loptu prihvatio je Ivičić ibio precizniji od Salopeka. U 37. Špišić je ubacio s lijeva iz slobodnog udarca na peterac gdje je Rajić najviše skočio, ali njegov udarac brani golman Bašić. Tri minute kasnije, nakon akcije Špišića i Kovačevića s desne strane 16-terca Samobora, Gredenić se našao u velikoj prilici, ali je loše pucao. I dok su brojni domaći navijači očekivali pogodak za vodstvo, zatresla se mreža Lekenika. Baglama je loše primio loptu iz auta, uslijedilaje kontra i Ivivčić je “1 na 1”  sa Đurđekom bio precizan prizemnim udarcem za 1:2. U nastavku, trener Jurčec uveo je Ferenčeka i Gusaka umjesto Grdenića i Baglame, a nešto kasnije i Cesareca umjesto Rajića, ali do pogotka bafrem za 1 bod nisu mogli. Imao je Lekenik inicijativu i prilike, ali su Samoborci trkački sve stizali, a iz dvije kontri i opasno zaprijetili. Bio je ovo dan kada cijela momčad nije bila na nivou i uoči dvije jake tekme (Vrapče i Segesta) pred Jurčecom je težak posao dizanja samopuzdanja i forme.

{ 3 komentari… read them below or dodaj jedan }

gledam u kuglu listopad 13, 2012 u 18:41

Nisu se poskliznuli. Već dugo se kližu, samo što ovaj puta nisu imali sreće pa su pali. A u posljednje vrijeme nekako su slabo domaći, kad domaćih više u igri ni nema.

Pikachu listopad 13, 2012 u 22:45

I ja mislim da smo u padu forme, to je normalno. Treba dečkima malo dić motivaciju i opet će gazit sve po redu. Dečki, nema zezancije, Segesta nas čeka uskoro! Kako sam nabrijan na Segestu e! Bilo bi mi draže da dobijete segestu nego ne znam šta.

A brate mogli bi i malo domaće dečke ubacit. Cavanija malo da gledamo, zašto ne ? Beku u vezi ? Majstora ?

P.S. Nikad mi nije bilo jasno zašto igrači ne pišu nikakve komentare na naše “navijačke” ?

P.S. 2 “Gledam u kuglu” što će biti sljedeću tekmu ? 🙂

Pozdrav !

realni listopad 14, 2012 u 11:29

Što reći…
Možda gol razlika pokazuje mnogo više od osvojenih bodova. Nakon utakmice protiv Udarnika, NK i Lekenik se zadovoljavaju minimumom. Igra se uglavnom prvo poluvrijeme, a u drugom iz svlačionice izlazi neka druga ekipa. Pad želje za igrom, pad volje za trkom i dominacijom počinje u drugom poluvremenu protiv Maksimira kada uz veliku sreću upisujemo 3 boda. Slijedi Bistra gdje se ponavlja drugo poluvrijeme skoro bez šansi. Drugo poluvrijeme protiv Trešnjevke zamalo izjednačenje nakon ubjedljivog vodstva…
U Maču, ekipu Gaja koja na svaki postignuti gol, u prosjeku prima 5, pobjeđujemo nakon iskjlučenja njihovog igrača, na način da protiv najslabije ekipe lige uz igrača više bezidejno čuvamo rezultat 1:2! Drugo poluvrijeme protiv samobora je još jedan dejavu o čemu je bespredmetno pisati.Ne mogu ne primijetiti da smo osim protiv Dugog sela igrali protiv slabijih ekipa, dakle tek sad po rasporedu dolaze jači protivnici.
Ps. U vezi gledača u kuglu…
Mislim da se ta kugla nalazi na centru igrališta i da svatko može, ako se ništa ne promijeni u igri i želji da se bori za boje kluba i vjernu publiku , vidjeti budućnost vezanu za naredne utakmice i rezultate istih.