MLADEŽ/ Juniori jedini do pobjede

2. listopada 2012.

Juniori Lekenika u nedjelju su igrali utakmicu 4. prvenstvenog kola protiv ekipe BSK-a iz Budaševa i izborili još jednu pobjedu, tijesnu, ali zasluženu rezultatom 4:3 (3:2).

Sastav momčadi: Sekulić, Blagaj, Mikočević, Brodarić, Cerjan, Čihor, Selihar, Brlić, Graho, Križanić i Tivadar. U drugom su poluvremenu zaigrali i Mikulin, Petričević, Ivančić, Rak i Rikić. Golove su postigli Brlić, Križanić (2) i Ivančić.

Juniori su i ovoga puta utakmicu počeli pogotkom u svojoj mreži. Dobra ekipa BSK-a se opredijelila za igru dugim loptama preko zadnje linije protivničke obrane, a naša je obrana dosta nesnalažljivo reagirala na njihove točne duge lopte i pravovremena utrčavanja. Tako je već u 4. minuti gost poveo. Malo zbog ranog rezultatskog minusa, a malo zbog nešto čvršće igre gostiju koju je sudac Vlatko Mlinarić iz Siska tolerirao, juniori Lekenika su teško uspostavljali pas igru kojoj teže. Ipak nakon nekoliko dodavanja na desnoj strani Selihar ubacuje s poludistance na glavu Brlića koji s 15-ak metara lijepim udarcem pogađa lijevi gornji kut vrlo dobrog gostujućeg vratara – 1:1 u 22. minuti. Tri minute kasnije nakon petljanja gostiju u zadnjoj liniji za loptu se izbori Graho, ulazi u 16-erac gdje ga ruši protivnički stoper i sudac opravdano dosuđuje kazneni udarac. U 25 minuti Križanić je siguran realizator za 2:1. Igra je dosta nervozna i rastrzana, Lekenik ima veći posjed lopte, ali nije konkretan. U 30 minuti još jedna duga lopta gostiju iza leđa domaće obrane, vratar Sekulić se malo predomišlja zbog čega kasni na loptu koju odnosi protivnički napadač i rezultat je opet poravnat – 2:2. U 37. minuti još jedan kazneni udarac za domaću ekipu. Križanić vara protivničkog igrača na 17 metara, ulazi u kazneni prostor, obrambeni igrač ga povlači i ruši, a sudac pokazuje na bijelu točku. Križanićev udarac je precizan i dovoljno jak te je vratar savladan premda se bacio u pravu stranu 3:2. Nedugo nakon toga oko 40 minute Tivadar u sredini kaznenog prostora u trku ide prema gostujućem vrataru jedan mu igrač gostiju grubo ulazi u zglob stajne noge, ali sudac ostaje nijem. „Klasičniji“ penal od ovoga teško da postoji! Sudac pokazuje domaćem igraču da ustane, kao simulirao je, ali Tivadar ne samo da ne može ustati već ne može niti nastaviti utakmicu. Zglob je stradao. Domaća ekipa prvo poluvrijeme završava s igračem manje, ali rezultat se ne mijenja.

Početkom drugog poluvremena Ivančić ulazi umjesto povrijeđenog Tivadara, a gosti u 55. minuti opet izjednačuju poslije slabe reakcije domaće obrane. U drugom poluvremenu gosti igraju nešto slabije čemu je vjerojatni uzrok gubitak snage, a domaćini nešto sigurnije u obrani. U fazi napada igrači Lekenika gube strpljenje u nastojanju da što prije postignu pogodak, preskaču igru, nerezonski pucaju na gol i previše soliraju. Ipak imaju nekoliko 100% prilika koje ne uspijevaju realizirati u čemu im je puno „odmogao“ i protivnički vratar s nekoliko vrlo dobrih intervencija. I kad je već izgledalo da će utakmica završiti podjelom bodova u 89. minuti nakon gužve u gostujućem 16-ercu lopta dolazi do Ivančića koji je kroz noge jednog obrambenog igrača sprema u donji desni kut nemoćnog gostujućeg vratara. Urnebes na terenu i na tribinama!

Treba čestitati svim igračima na borbenosti i trudu u ovoj ne toliko lijepoj, ali zato borbenoj, uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici, a igračima Lekenika i na zasluženoj pobjedi!

Također treba istaknuti gromoglasnu potporu domaće navijačke skupine Blue Warriors koji su svoje juniore podržali jednako kao i seniorsku ekipu – svim srcem i iz sveg glasa na čemu im svi igrači i trener zahvaljuju!

Nažalost, preostale selekcije mladeži upisale su poraze. Mlađi i stariji pioniri poraženi su u Galdovu od Frankopana. Mlađi s 2:0, a stariji s 3:0. Limači su poraženi od Češkog Sela s 11:0.

{ 1 komentar… pročitaj niže ilidodaj jedan }

tugomir listopad 3, 2012 u 11:13

Sve čestitke juniorima a mislim da ovako odlično izvješće zavređuje potpis ( da možemo čestitati autoru)

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: