ČETVRTA POBJEDA/ Lekenik-Maksimir 2:1

16. rujna 2012.

LEKENIK Stadion NK Lekenika. Gledatelja: 250 Sudac: Gordana Fiškuš (Vrbovec); Pomoćnici: Šekerija (V. Gorica), Dermišek (Kloštar Ivanić).

STRIJELCI: 1:0 – Rajić (7), 2:0 – J. Celčić  (29), 2:1 – Kovačev (72).

LEKENIK: Đurđek , Cesarec (od 46. Nikolić), Medarić, Marić, Gusak (od 85. I. Marić), J. Celčić, Špišić, Dedić, Rajić (od 46. Baglama), K.Celčić, Kovačević. TRENER: Renato Jurčec

MAKSIMIR: Čičković, Obšivač, N. Božić (od 73. Jurčić), Kraljević, Anderson, Milić (od 46. Tirić), Kovačev, Stojić, Božičević, F. Božić, D. Božić (od 46. Sliško). TRENER: Zoran Zekić

Seniori Lekenika postigli su četvrtu pobjedu u nizu u pet do sada odigranih kola III. HNL Središte Zagreb. Danas su kao domaći slavili protiv Maksimira sa 2:1. U puno boljem prvom poluvremenu, Lekenik je vodio 2:0 pogocima Rajića i Josipa Celčića. Gosti u nastavku uspijeli samo smanjiti na 2:1 pogotkom  Kovačeva iz sumnjive situacije prilikom izvođenja slobodnog udarca.

Lekenik je poveo u 7. min. nakon uvježbane akcije iz kornera. Izveli su je kapetan Špišić i Gusak, a nakon dodavanja, Špile je iskosa opalio po golu gdje vratar Čičković nije najbolje ragirao i odbio loptu na 5 m gdje je Rajić hladnokrvno zakucao u mrežu za slavlje više od dvije stotine navijača Lekenika i na žalost desetak vatrenih pristaša Maksimira koji su glasno bodrili svoje dečke s druge strane tribine. Nekoliko minuta kasnije, gosti su bili blizu izjednačenja ali im se spriječila vratnica. Novo veselje navijačima priredio je Josip Celčić koji je i treću utakmicu od svog dolaska u redove Lekenika bio strijelac. Sjajno se oslobodio svojih čuvara i pogodio u suprotni kut za 2:0. Lekenik je bio bolji takmac u prvom dijelu i zasluženo vodio.

U nastavku igrači Zorana  Zekića više su se okuražili i nekoliko puta zaprijetili vratima Đurđeka. S druge strane trener Jurčec od početka je u igru ubacio Baglamu i Nikolića koji nisu igrali u srijedu s ciljem osvježavanja momčadi. Ipak, Maksimir je uspio smanjiti na 2:1. Igrala se 72. min. kada je sutkinja dosida prekršaj za goste na 16, 17 m po sredini gola Lekenika. Potom je udaljila igrača Lekenika od lopte pokazujući na zviždaljku, ali je Kovačev zapucao na nebranjeni dio gola Đurđeka koji je postavljao živi zid i postigao pogodak. Domaći igrači su protestirali kod sutkinje koja nije dala znak za izvođenje no uzalud. Pogodak je dao krila gostima, ali Lekeničani se ipak nisu da li iznenadit i osvojili su nova tri boda i stigli do 4. pozicije nakon 5 kola.

 

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: