Post image for PRIPREME: Lekenik – Inter (Zaprešić) 1:1 + Slike i video

PRIPREME: Lekenik – Inter (Zaprešić) 1:1 + Slike i video

14. kolovoza 2012.

Seniori Lekenika u prijateljskom ogledu pred 300 gledatelja odigrali su sa zaprešičkim Interom 1:1 (1:0)! Veliki je to rezultat za momčad Renata Jurčeca koja je zaprešičkom prvoligašu odlično parirala i bila čak i opasniji protivnik u prvih sat vremena. Lekenik je poveo preko Kovačeviča u 43. min. nakon sjajnog prodora Špišića po boku i ubačaja pred gol Intera. Inter je do izjednačenja stigao iz kaznenog udarca u 59. min. kojeg je sigurno izveo Jurić. Trener Intera  Perković u nastavku je uveo novih 10 igrača, dok je Jurčec ubacio trojica, pa je zadnjih pola sata svježina “žutima” donijela blagu inicijativu, ali bez realizacije.

Lekenik je krenuo u sastavu Đurđek, Celčić, Cesarec, Rajić, Medarić, Baglama, Gusak, Marić Ig., Kovačević, Špišić i Dedić, a Inter: Cingulin, Herceg, Milardović, Batur, Čeliković, Vujčić, Mlinar, Šarić, Kramarić, Bosec, Oršić. Gosti iz Zaprešića prvi su bili u prilici za pogodak. Napadač Intera izbjegao je zaleđe i pobjegao zadnjoj liniji Lekeničana, no udarac desnom nogom u suprotni kut po zemlji nije bio precizan, lopta je prošla pored vratnice. Inter je u početku bio malo opasnija momčad dok se domaći nisu okuražili i počeli prijetiti na gol Cingulina. U 32. min. Špišić je odlično gađao iz slobodnjaka  22-23 m skroz s lijeve strane pod prečku ali je golman Intera loptu prebacio preko gola. Potom je Kovačević minutu kasnije pucao neprecizno pored gola. I onda u 43. min. oduševljenje za više od 200 navijača domaćih. Kapetan Špišić je pobjegao obrani gostiju po lijevo strani 16-terca i sa gotovo korner linije ubacio loptu pred gol gdje Kovačević nije imao poteškoća ubaciti je u gol.

U nastavku trener Intera Perković je u igru uveo 10 novih igrača te su gosti došli do izjednačenja u 59. min. Cesarec je u duelu s Interovim igračem u 16-tercu Lekenika prema ocijenu suca Cestarića napravio prekršaj, a siguran realizator (iako je vratar Đurđek bio blizu obrane) bio je Jurić. Lekenik je mogao i do novog vodstva protiv prvoligaša iz Zaprešića u 64. min. Kovačević je iz slobodnog udarca pogodio prečku. U 72. min. Gusak je pobjegao obrani Intera i krenuo na gol, no zaustavljen je prekršajem na 17 m, što bi u natjecateljskoj utakmici vjerojatno bilo sankcionirano i isključenjem, a ne samo žutim kartonom. U zadnjih 15 min Inter je bio opasniji, ali je obrana i sjajni vratar Đurđek spretno rješavala sve prijetnje Zaprešićana. Gledateljstvo je zadovoljno zapljeskalo domaćim igračima koji su pokazali visoku kvalitetu u dvoboju protiv prvoligaške momčadi. Blue Warriorsi su ponovo bili glasna podrška cijelu utakmicu.

Trener Jurčec nakon utakmice izjavio je – Jako sam zadovoljan. Parirali smo prvoligašu, ušli bolje, poveli, imali prečku i ozbiljnije prijetili. Čestitam svojim momcima na prikazanoj igri danas.

www.youtube.com/watch?v=ddgmU4jZ0g0

Fotogalerija

{ 1 komentar… pročitaj niže ilidodaj jedan }

BlueWarriors kolovoz 15, 2012 u 14:09

Di je nasa slika?!

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: