Zlato s Eura je u našim rukama!

9. srpnja 2012.

ZAGREB – Hrvatski malonogometni tim osoba sa dijabetesom osvojio je zlato na DIAEURO 2012 – Europskom prvenstvu u nogometu osoba sa šećernom bolešću održanom u ukrajinskom Kijevu kao nastavak na nedavno održano nogometno Europsko prvenstvo. Zlatni nogometaši sletjeli su iz Ukrajine danas (ponedjeljak) kasno poslije podne, a dočekali su ih rodbina i prijatelji. Veliki pehar u rukama kapetana, zlatne medalje u ustima zlatnih nogometaša razdragao je sve prisutne.

– S obzirom na prirodu liječenja dijabetesa (bolja kontrola glikemije uz tablete/inzulin i obavezno bavljenje fizičkom aktivnošću), a nadasve radi skretanja pažnje cjelokupne europske i svjetske javnosti na problem dijabetesa, Ukrajinski dijabetički savez odlučio je organizirati DIAEURO 2012 – Europsko prvenstvo u nogometu osoba s dijabetesom i to u terminu od 3. do 8. srpnja u Kievu. – rekao je na Plesu izbornik repke Tomislav Ciković. Hrvatski tim činilo je 7 igrača: Mario Majstorović, Marko Marković, Joško Čulo, Vatroslav Čović, Mario Žitnik, Ivica Štefičar i Matija Ažić, trener Bruno Baglama, liječnik Mladen Grgurević, te izbornik repke Tomislav Ciković i tajnica HSDU-a Nataša Ćuk Roland. Okupili su se prije dva mjeseca i odradili nekoliko treninga i otišli na prvenstvo. Od igrača u timu, Marković je inače igrač NK Gorice (II. HNL) aMajstorović NK Lekenika (III. HNL). Ostali su rekreativci. Prvenstvo je održano u kampus kineziloškog fakulteta u Kijevu, a uz hrvatski tim, nastupili su još Italija, Kazahstan, Uzbekistan, Slovačka, Poljska, Ukrajina i Bjelorusija.

– U skupini smo pobijedili Italiju 4:1, sa Slovačkom igrali 1:1, te pobijedili Poljsku 8:1. Bili smo drugi u skupini zbog lošije gol razlike od Slovačke. U polufinalu smo igrali protiv Ukrajine i pobijedili s 3:1. U finalu smo se ponovo sastali sa Slovačkom. Ovaj puta je bilo 2:2, pa smo na „penale“ pobijedili 4:3 i osvojili zlato. Golman Matija Ažić proglašenje za golmana prvenstva – rekao je izbornik Ciković i najavio nove akcije ovog tima te mogućnost organiziranja sličnih natjecanja i u Hrvatskoj.

{ 1 komentar… pročitaj niže ilidodaj jedan }

BFF srpanj 10, 2012 u 17:19