Lekenik u III. HNL sa novim trenerom Renatom Jurčecom!

5. srpnja 2012.

Seniori NK Lekenika odličnim plasmanom na kraju sezone u IV. HNL podskupine B – osvajanjem 2. mjesta ostvarili su plasman u III. Hrvatsku nogometnu ligu što je najveći uspjeh u 83 godine postojanja kluba. Uprava kluba ponosna na ostvareni rezultat najiskrenije zahvaljuje svim igračima koji su bili u kadru seniorske momčadi, cijelom stručnom stožeru, te nezaobilaznim navijačima koji su tijekom cijele sezone bili velika podrška i „12 igrač“. Sezonu su okončali na 2. mjestu sa 63 boda, 5 manje od prvaka Bistre. Napadač Tomislav Kutleša osvojio je „Žutu majcu“ SN-a i 3. mjesto na listi strijelaca sa 22 pogotka, 3 manje od prvog topnika Brujića iz Samobora.

Renato Jurcec

U premijernu sezonu u III. HNL, seniore Lekenika će povesti novi trener, Renato Jurčec, prošle sezone trener NK Bistre s kojom je osvojio prvo mjesto u IV. HNL- B, upravo ispred Lekenika. 46-godišnji Jurčec iza sebe ima iznimno bogatu igračku i trenersku karijeru. Igrao je za Dinamo, Hajduk, Zagreb, Cibaliju, Inter i Slaven Belupo. U I. HNL je odigrao preko 300 utakmica i postigao 86 golova čime je četvrti strijelac od postojanja HNL-a. Naslove prvaka Hrvatske je osvajao sa Dinamo i Hajdukom, sa Zagrebom je bio prvak II. Jugoslavenske lige i drugi u I. HNL. Sa Slaven – Belupom je igrao i u Intertoto kupu. Kao trener je počeo raditi sa mladeži u Interu iz Zaprešića, potom Laduč, BSK Brdovec i naposljetku Bistru s kojom je osvojio prvo mjesto i plasman u III. HNL.

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: