Post image for Lekenička opsada Mraclina za potvrdu drugog mjesta

Lekenička opsada Mraclina za potvrdu drugog mjesta

27. svibnja 2012.

Lekenik je u posljednjem kolu 4.HNL Središte B pobijedio domaćina Mraclina rezultatom 3:1 te tako potvrdio drugo mjesto iza Bistre te ispred Samobora. Prvo je poveo domaćin ali je Lekenik preokrenuo rezultat do poluvremena. U nastavku su postigli još jedan za potvrdu. Strijelci za Lekenik su bili: Čondrić (Špišić), Čondrić (Ferenček), Gregurić (Rajić).

Mraclin – Lekenik 1:3 (1:2)

IMG_7949.JPG

Pred 350 gledatelja od kojih je znatno više bilo pristaša gostujuće momčadi Lekenik je zasluženo pobijedio. Po Lekenik nije sve počelo najbolje. U 5. minuti prekršaj za Mraclin dvadesetak metara od gola iskosa iskusni Žarko Popović uz pomoć sunca i terena vara Kovačića te pogađa za vodstvo Mraclina. Pogodak je šokirao Lekenik koji je u sljedećih 25. minuta zagospodario terenom u želji da okrene rezultat u svoju korist. Ispred gola Voštinića redaju se vrlo dobre, brze i dinamične akcije u kojima tek završna dekoncentracija gostiju sprječava da lopta trese mrežu. Čondrić u nekoliko kontri prijeti ali sve to završava pored gola. Oštrić puca neometan glavom ali pored gola. Okušali su se Špišić i Gregurić ali mreža se ne trese. Domaćini pod opsadom gostiju vrlo su opasni u kontrama preko Vedrana Brebrića. U 23. minuti prekršaj iskosa je lukavo izveo Špišić za Čondrića koji pogađa za izjednačenje. Akcije gostiju ne prestaju. U 28. minuti Ferenček “gura” Čondrića pred gol domaćina. Smirenim udarcem mreža Mraclina se ponovno trese. Nakon pogotka Lekenik je primirio igru te zasluženo na odmor odlazi sa prednošću.

IMG_8103.JPG

U nastavku više prijateljska utakmica. Vrijedi spomenuti nekoliko prilika Lekenika te nešto manje Mraclina. Domaćini su bili najbliže pogotku kada je domaći igrač probio desnu stranu te sam probao ugroziti vrata Kovačića ali čuvar mreže Lekenika ovaj put siguran. Lekenik u 70. minuti trese mrežu preko Špišića ali nakon što je primirio loptu rukom. U 76. minuti potvrda pobjede Lekenika. Ferenček je izveo korner, Rajić najviši u skoku glavom daje povratnu loptu na šesnaesterac gdje se nalazi Gregurić. Neometan prizemnim udarcem pogađa za konačnih 3:1. Do kraja utakmice nije bilo izglednih situacija za promjenu rezultata.

IMG_8062.JPG

Na kraju utakmice svi zajedno su se družili uz gulaš te proslavili kraj sezone. Zahvaljujemo domaćinima na ugodnom gostoprimstvu.

Ovom pobjedom Lekenik je potvrdio drugo mjesto u svojoj prvoj sezoni u 4.HNL. Što nam to drugo mjesto donosi saznat ćemo tokom sljedećih tjedana. Bistra je golijadom zaključila pobjedničku sezonu. NK Lekenik čestita NK Bistri na naslovu prvaka. Samobor je treći dok međusobnim remijem između Strmca i Udarnika 4. i 5. pozicija nisu zamijenile vlasnika. Savski Marof je pobijedio te tako potvrdio 6. poziciju dok razočarenje sezone Moslavina pretrpjela je težak poraz u Laduču, ipak tim porazom 7. pozicija nije bila ugrožena.

Fotogalerija

Zapisnik i izvještaj sa utakmice.

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: