Post image for Ranjeni Lekenik nemoćan protiv Bistre

Ranjeni Lekenik nemoćan protiv Bistre

13. svibnja 2012.

Nogometaši Lekenika uvjerljivo su poraženi na gostovanju u Bistiri kod istoimenog kluba rezultatom 4:1 (2:0). Jedini pogodak za Lekenik postigao je Špišić na asistenciju Čondrića.

Nažalost veliki očekivani derbij između prvoplasirane i drugoplasirane momčadi sa strane Lekenika pao je u sjenu teške saobračajne nesreće koja je zadesila Matiju Baču i Igora Hodonja ovog petka. Doktori se još uvijek bore za život Igora Hodonja koji  se nalazi u komi dok je stanje Matije Bače znatno bolje ali se također nalazi u bolnici. Ovaj događaj šokirao je ne samo suigrače već i cijelu zajednicu NK Lekenik. Loše vijesti nikako da zaobiđu seniore Lekenik ove godine.

Ovako potreseni, bez zadnje linije, bez petorice standardnih te sa nekolicinom još uvijek ozljeđenih u prvih 11, odnosno prvih 18 Lekenik u Bistri nije mogao puno očekivati protiv potpune momčadi Bistre. Ivica Vidović izabrao je sljedeću jedanaestorku: Kovačić, Majstorović, Ičanović, Domitrović, Rajić, Ferenček, Oštrić, Marjanović, Špišić, Kutleša i Turkman.

Od samog početka igrači Lekenika izgledali su kao da su prisutni na ovoj utakmici samo fizički. Domaćini poletni, kombinatorni i željni pobjede znali su kazniti ranjeni Lekenik. Domaćin od samog početka agresivan na gol Kovačića. Iako je u prethodnih nekoliko akcija obranio svoja vrata u 31. minuti nije mogao ništa napraviti. Do kraja poluvremena gosti povisuju rezultat na 2:0. I drugi pogodak dogodio se nakon greške na lijevoj strani lekeničana. Lekenik bez udarca na gol u prvom poluvremenu ali vrijedi spomenuti izvrsnu akciju Turkmana i Špišića u kojoj domaći stoper u zadnji čas čisti. Nastavak je započeo brzom akcijom domaćina i novim pogotkom. Lekenik izgleda također izgubljen i u nastavku. U 52. minuti krasan slobodan udarac domaćeg igrača za 4:0. U 60. minuti Oštrić upošLjava samog Čondrića koji pred praznim vratima glavom puca u gredu. Goste nikako da pomazi bar trunka sreće. U 67. minuti asistencija Čondrića Špišiću i utješni pogodak Lekenika. Da može i gore pokazala je 76. minuta kada Ivan Rajić dobiva drugi žuti odnosno crveni karton. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te Bistra zasluženo pobjedila i osvojila tri boda vrijedna naslova prvaka 4.HNL.

Crvenim kartonom Rajića te trećim žutim Oštrića na dodatna dva igrača Ivica Vidović neće moći računati u sljedećoj utakmici protiv Dinama Hidrela iz Novog Čiča. Utakmica se igra u subotu u 17:00 sati.

Zapisnik i izvještaj sa utakmice.

Fotogalerija

{ 7 komentari… read them below or dodaj jedan }

laduch boy svibanj 14, 2012 u 00:30

Pa kad nisu protiv NK Laduča uputili udarac na gol u prvom poluvremenu, ne vidim zašto bi uputili Bistri. Igra vam je katastrofa a navodno ste doveli pojačanja u veznoj liniji.Čuo sam da bez prekida NK Lekenik teško zabija gol, a u Laduču to i svjedočio. Igračima u bolnici želim brz oporavak.

Odgovori

ćiro mt svibanj 14, 2012 u 08:42

Ispred Nk Bistra još jednom želimo brz oporavak nastradalim igračima.
Zahvaljujemo se na velikoj posjeti vaših navijača koji su pokazali fer i korektno navijanje i ponašanje tokom cijelog boravka u Bistri. Jučerašnjom utakmicom pokazali smo da je nogomet u našoj državi još živ, utakmici je bilo prisutno više gledatelje nego na dinamovoj proslavi naslova. Odlična utakmica sa puno dobrih akcija, lijepih pogodaka i sve to u fer i korektnom navijanju navijača oba kluba. Hvala Vam što ste bili dijelom naše povijesti! Sretno do jeseni kada se opet vidimo ali u višem rangu natjecanja!!! Lijep pozdrav iz Bistre!!!

Odgovori

kapa svibanj 14, 2012 u 09:44

Ćiro mt sviđa mi se tvoje viđenje ovog nogometnog događaja. Velika većina navijača NK Lekenika se sigurno slaže time. Vaš srdačan prijem ostat će nam u ugodnom sjećanju. Sretno u trećoj ligi.

Odgovori

ćiro mt svibanj 14, 2012 u 12:26

Hvala! Malo smo se bojali vremena, ali na sreću izdržalo je bez padanja. Mislim da je bilo sve u redu, jučer ste prvi puta gostovali u Bistri i željeli smo se pokazat dobrim domaćinima kao i na svim ostalim utakmicama. Utakmicu smo dobro organizirali, potrudili smo se da se osjećate ugodno, zbog jučerašnje utakmice i volim ovaj sport. Lijepo je bilo vidjeti toliko ljudi na jednoj niželigaškoj utakmici, kako navijači oba kluba skupa navijaju, druže se i slave. Igrači na terenu pružili odličnu predstavu koje se ne bi posramili ni prvoligaški klubovi.

Odgovori

Mladica svibanj 14, 2012 u 15:17

http://www.sisak.info/u-nesreci-stradali-nogometasi/

Želim brz oporavak stradalim igračima.

Nadam se da ćemo izboriti obje pobjede u završnici prvenstva na krilima domaćih igrača i izboriti rang više.

Bistro !

Odgovori

Dragec-predstavnik n.k. Bistra svibanj 14, 2012 u 17:11

Da se ukljućim u raspravu…..
Prvo još jednom veliko žaljenje za Vašim igraćima koji su stradali u prometnoj nezgodi i nisu mogli biti sudionici ovog derbija. U ime kluba želimo im što brži oporavak i povratak na sportske terene. Navijačima, igračima i sportskim djelatnicima n.k. Lekenik koji su bili na utakmici velike pohvale na fer i sportskoj borbi tj. podršci i sportskom navijan ju. Bila je to jedna sportska priredba koja zaslužuje sve pohvale s jedne i druge strane te prekrasni navijaći koji su bodrili svoje igraće s jedne i druge strane bez vrijeđanja te čak i pozitivno skandiranje protivničkim ekipama. SVAKA ČAST I HVALA SVIMA!!!!!!

p.s. Vidimo se sljedeće sezone u trećoj lizi tamo gdje je Vama i nama mjesto. (sretno do kraja)

Odgovori

BlueWarriors svibanj 23, 2012 u 12:05

Da smo imali vise zelje i htijenja mogli smo prikazati puno bolju igru,ali nema veze,u III.HNL ce biti sansi za revanse!!! Mada je sve receno,zeljeli bi i u nase ime zahvaliti na gostoprimstvu svih domacina a pogotovo Zadnjoj Lozi,hvala vam i u Lekenik ste uvijek dobrodosli!!! BW

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: