Banovac Glina – Lekenik 1:4 (0:2)

21. travnja 2012.

Nk Lekenik je u 24 kolu IV HNL Središte „B“ ostvario rutinsku pobjedu u gostima svladavši NK „Banovac“ rezultatom 4:1 (povrijeme 2:0). Nakon pomalo razočavarujćeg remija u prošlom kolu protiv Samobora( obzirom na razvoj događaja na samoj utakmici) danas je bilo najvažnije osvojiti 3 boda, te time zadržati priključak sa vodećim klubovima. Ova konstatacija dobiva posebno na težini obzirom na veliki broj ozlijeđenih igrača, te činjenicu da je već u srijedu na rasporedu jedna od najvažnijih utakmica proitiv dobre ekipe Strmec iz Bedenice i koja će u velikoj mjeri utjecati na konačni rasplet neizvjesne borbe za vrh tablice.

Današnja utakmica bila je riješena u vrlo ranoj fazi, budući da je Lekenik vodio 2 : 0 već u 12 minuti utakmica golovima Kutleše. Prvi zgoditak postignut je u 2. minuti. Slobodni udarac izveo je Špišić, uputivši oštar centaršut u šesnaesterac domaćina na prvu stativu. Loptu je izvanredno pratio Kutleša , kojem nije bilo teško postići pogodak glavom sa oko 10-ak metara. Ubrzo nakon toga bilo je 2:0 i utakmica je bila praktično odlučena, budući da je bila vidljiva velika razlika u kvaliteti momčadi i njihovoj fizičkoj spremi. Opet je Špišić izveo prekid, ovaj put korner sa lijeve strane, uputivši odličan centaršut na drugu stativu gdje ju je dočekao Turkman i glavom je vratio slobodnom Kutleši koji se samo naklonio i postigao svoj drugi pogodak. Nakon toga Lekenik je do kraja poluvremena u potpunosti kontrolirao utakmicu, te je kratkim pasovima i brzom igrom preko bokova stvorio još nekoliko izglednih prigoda, ali bez rezultata. U tom je razdoblju domaća ekipa imala jednu odličnu priliku i to nakon pogreške Baće koji je izgubio loptu na rubu šesnaesterca, ali domaći napadač nije iskoristio ovaj poklon. U tom trenutku prisjetili smo se nevjerojatnih pehova i golova koje smo prilmili protiv Moslavine, Udarnika i pogotovo Samobora, koji više spadaju u kategoriju „vjerovali ili ne“.

Drugo poluvrijeme počelo je na isti način, uz kontrolu igre od strane Lekenika koji je očito odlučio da ovu utakmicu odradi do kraja uz što manju potrošnju energije. I dalje se igralo uglavnom na sredini terena uz povremene prijetnje gostiju i to prvenstveno preko Špišića i Turkmana. Do povećanja rezultata dolazi u 12. minuti i to opet na vrlo sličan način kao i kod prva 2 gola. Međutim ovaj put je slobodan udarac izveo Hodonj, uputivši vrlo snažan šut sa oko 25 metara a loptu je opet glavom (!) u gol skrenuo Kutleša. Dakle, sva 3 gola postigao je Kutleša glavom i to nakon prekida, što je svakako kuriozitet ove utakmice. Nakon toga gosti su se zadovoljili rezultatom te su uz kontrolu lopte i situacije na terenu pokušali privesti utakmicu kraju. Međutim, i Banovac  je pokazao da ima svog aduta: u 64. minuti  Igor Išek je izvrsno izveo slobodan udarac i postigao je prekrasan pogodak sa oko 30-ak metara u donji desni kut. Ipak, Turkman se pobrinuo da ova utakmica ne završi samo pogocima iz prekida, te je postigao lijepi pogodak nakon odlične asistencije Majstorovića kada je u trku primirio loptu i lijevom nogom pogodio kut pored nemoćnog Klasana.

Zaključno, može se reći da je Lekenik rutinski i korektno odradio ovu utakmicu i što je najvažnije, osvojio je nova 3 boda. Budući da su pobijedili svi ostali klubovi koji imaju aspiracije u borbi za vrh (osim Bistre koja igra sutra), na samoj tablici nije bilo promjena. Na žalost, ni na ovoj takmici nismo mogli proći bez ozljeda (Gregurić), tako da se povećao broj ozljeđenih igrača. Ali, koga nema bez njega se mora i mi očekujemo pobjedu u srijedu bez obzira tko bude u prvih 11.

Zapisnik i izvještaj sa utakmice.

{ 3 komentari… read them below or dodaj jedan }

kapa travanj 21, 2012 u 20:07

ne treba opširnije sve govori rezultat čestitke treneru i igračima

Odgovori

šnk banovac travanj 23, 2012 u 19:30

cestitke igracima Lekenika na pobijedi i sretno do kraja prvenstva….

Odgovori

navijač travanj 24, 2012 u 19:50

sretno u srijedu, ne sumnjamo u pobjedu!!!!!

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: