Samobor se izvukao sa bodom

16. travnja 2012.

Utakmica između domaćina Lekenik i Samobora završila je remijem 1:1 (0:1). Strijelac za Lekenik bio je Turkman.

Domaćini su bili bitno oslabljeni jer Ivica Vidović nije mograo računati na Baglamu i Hodonja te Kutlešu i Oštrića. Nažalost na samom početku iz igre je morao i Komšić tako da je Lekenik u vrlo važnu utakmicu sa Samoborom ušao bez petoricom standardnih što se naposljetku i pokazalo ključnim. Nevolja po domaćina nije stala tu jer na početku drugog dijela zbog ozljede morao je igru napustiti i Ferenček. Lekenik je prvi zaprijetio preko Gregurića koji je prošao sam na desnoj strani te probao iznenada pucati u prvi golmanov kut. U 20. minuti Špišić je pokušao sa ruba šesnaesterca ali i ovaj put gostujući vratar sperman. U 42. minuti bezazlena povratna lopta Nikolića prema golmanu Kovačiću završila je u golu. Gosti iako bez udarca u okvir vrata vode 0:1. Pri samom kraju poluvremena Špišić je imao dobru priliku da ugrozi gostujućeg vratara ali je otišao previše uljevo te naposljetku nije uspio ni ozbiljno zaprijetiti. Lekenik terensko nadmočniji i sa nekoliko prilika za pogodak ali ipak gosti vode.

U nastavak Lekenik je ušao ozbiljnije što je urodilo plodom. Prvo je probao Marjanović ali pored gola. U 3. minuti nastavka na ubačaj Majstorovića glavom puca Špišić ali i ovaj put gostujući vratar na mjestu. U 50. minuti rezultat je poravnat na 1:1. Nakon kornera u petercu se najbolje snašao Turkman koji pogađa mrežu gostiju. Domaćini nastavljaju sa kontrolm igre ali nema ideje kako da se ugroze gostujuća vrata.  I kad se ipak nađe put do vratiju Samobora na put lopte ka golu uvijek se spriječi gostujući vratar. U 27. minuti nastavka Gregurić je probio desni bok te pucao ali golman spreman. Marjanovićev udarac sa ruba šesnaesterca prozujao je pored desne stative u korner. U 32. minuti nastavka Špišić puca preko gola nakon solo akcije. U 82. minuti Čondrić postiže pogodak za Lekenik ali sudac ne priznaje pogdak radi zaleđa. Na sljedećoj slici možete se i sami uvjeriti kako zaleđa nije bilo te da je prvi pomoćni bio u krivu na štetu Lekenika. Crvena crta označava liniju zadnjeg igrača Samobora. Crvena linija je ustanovljena korištenjem linije šesnaesterca.

Čondrić u zaleđu nije bio

Naposljetku gosti od kojih se očekivalo znatno više od nijednog udarca na sami gol Kovačića odnose bod iz Lekenika.  Sljedeću utakmicu Lekenik gostuje u Glini kod Banovca. Utakmica je na rasporedu u subotu u 17:00 sati. Polazak autobusa je u 14:30 ispred službenih prostorija kluba.

Zapisnik i izvještaj sa utakmice.

{ 6 komentari… read them below or dodaj jedan }

promatrač travanj 16, 2012 u 13:36

Zatvorena , tvrda i nepovezana utakmica sa dosta prekršaja u kojoj je Lekenik dominirao na osnovu nekoliko dobrih poteza pojedinaca. Najbolji igrač utakmice je svakako gostujući golman.
Gosti su došli po bod i u tome su uspjeli. Domaćini mogu žaliti za neiskorištenim šansama i poništenom pogotku. Čestitke Lekeniku na borbenosti, pogotovo Oštriću koji je ušao u igru sa vidno naotečenim zglobom.

tugomir travanj 17, 2012 u 09:16

Hvala administratoru na savršenoj slici i elaboraciji sporne situacije a molim za komentar ako ovo gleda netko od sudaca HNL-a,da li je to tako bilo brzo i daleko da se ovako pogriješi,znam ljudi griješe ali nek bar razmisle za neki drugi put..

truba travanj 17, 2012 u 10:11

Prvi pomoćni je napamet dosudio zaleđe jer uopće nie bio u ravnini sa igračima.

ivan travanj 17, 2012 u 19:39

sramota od suđenja na štetu samobora,čim je došlo govno od mihalja na utakmicu znali smo da nemamo tu šta tražiti,svaki normalni gledatelj je mogo vidjet suđenje u korist domačina,domači su se smijali odlukama sudaca a što se tiće zaleđa pustite snimku a ne sliku,da je bilo metar zaleđe sigurno bi ga pustio,nama je bio i bod dobar,pozdrav objektivnim navijačima lekenika i da uđete u rang više sa samoborom jel samobor ide dalje 10000000%

Big Fish travanj 17, 2012 u 23:37

Ivane, ti mora da si gledao neku drugu utakmicu. Smijem se na tvoj komentar o smijanju domaćih gledaoca na odluke suca… umjesto da ste došli igrati nogomet, očita je bila taktika kako pobijediti Lekenik…grubom igrom i provokacijama. Platili su to Ferenček i Komšić..a umjesto žutih zaslužili ste bar jedan crveni…jedino što je vrijedilo u vašoj igri je izvrsna odbrana golmana koji je sigurno igrač utakmice…rađe malo pročitaj SportNews HR..pa ćeš dobiti odgovor na svoj komentar.
Admine , nešto ti štekao internet,pa daj pusti tu snimku ,svih šansi obje ekipe, ”zaleđa”, a posebno Peru, da vidi da je nakon propuštene lopte mogao otići na birru , vratiti se i pokupiti loptu prije nego što se dokotrljala do crte. Ako to vidi Robinson, bit će mu malo lakše ono sa ”krticom”…

Realan gledatelj travanj 18, 2012 u 20:05