Kurilovec osvojen!

7. travnja 2012.

Nogometaši Lekenika pobjedili su 4:2 (1:1) Udarnik u Kurilovcu. Pogotke za Lekenik postigli su Čondrić, Špišić, Ferenček 2.

Pred preko tristo gledatelja u Kurilovcu susreli su se, ove sezone na domaćem terenu neporaženi te ove godine stopostotni, Udarnik i, nakon domaćeg poraza poljuljani, Lekenik. Nakon već spomenutog poraza  doma protiv Moslavine Lekeniku je bilo prijeko potreba ne samo pobjeda nego i dobra igra. Već sami uvod mogao je naslutiti da će to biti propagnada lijepog, atraktivnog ali i prevrtljivog nogometa u još jednom u nizu turopoljskih derbija.

Na samom otvorenju susreta Turkman iz teške situacije puca, ali vratar brani njegov udarac. U 18. minuti “bijeli” iz Lekenika prvi tresu mrežu. Službeni strijelac je Siniša Ferenček iako je to bio autogol domaćeg braniča koji je nespretno reagirao na ubačaj. Nakon postignutog pogotka domaći su stvorili nekoliko zrelih prigoda, ali su realizirali samo jednom i to u 39. minuti. Nakon ubačaja, glavom trese mrežu Kovačića Josip Dolibašić.

U nastavku potpuni preokret u režiji domaće ekipe. Biva 57. minuta kada iz slobodnog udarca Bogović pogađa za 2:1. U jednoj od sljedećih akcija Lekenika Hodonj snažnim udarcem pogađa gredu. Ponovno poravnanje rezultata stiže u 64. minuti. Na asistenciju Marjanovića Čondrić rutinski pogađa pored Žugaja. Lekenik vrši pritisak na domaću obranu te iz jedne solo akcije Viktor Špišić pogađa sa ruba šesnaesterca za novo vodstvo Lekenika. Erupcija oduševljenja gostujućih navijača. Točku na i postavlja Ferenček iz penala kojeg je izborio Kutleša nekoliko minuta nakon što je ušao u igru.

“Ovo je bila najbolja utakmica sezone” nerjetko se čulo neposredno nakon utakmice od gostujućih ali i domaćih navijača.

Ovom fanatastičnom pobjedom i posrtanjem Strmaca doma protiv Dinama Hidrela, Lekenik se domogao prvog mjesta koje dijeli sa Bistrom. Sljedeći susret kojeg Lekenik igra opet ima epitet derbija kola. U Lekenik dolazi iznimno dobra i još ove godine neporažena momčad Samobora. To će sigurno biti opet dobra i prvenstveno napeta utakmica. Prisjetimo se kako je Lekenik pobjedio u prvom susretu odigranom u Samoboru rezultatom 3:2. U sljedećoj utakmici terener Ivica Vidović neće moći računati na stopera Igora Hodonja zbog žutih kartone te na već duže ozljeđenog Damira Baglamu, ali zato se vrača Matija Baća.

NK Lekenik zahvaljuje domaćinu na ugodnom prijemu i gostoprimstvu.

Izvještaj i zapisnik sa utakmice.

Tablica proljetnog dijela sezone 4.HNL Središte B 2011/2012:

Poz. Ekipa Utakmica Pob Ner Por G +/- Razlika Bodovi
1 Samobor 7 6 1 0 16:5 11 19
2 Udarnik 7 6 0 1 17:6 11 18
3 Lekenik 7 5 0 2 20:8 12 15
4 Savski Marof 7 4 2 1 13:4 9 14
5 Metalac 7 4 2 1 11:8 3 14
6 Bistra 7 4 1 2 10:8 2 13
7 Strmec 7 4 0 3 11:9 2 12
8 Moslavina 7 2 2 3 13:14 -1 8
9 Mladost Petrinja 7 2 2 3 6:7 -1 8
10 BSK 7 2 1 4 8:14 -6 7
11 Libertas 7 2 0 5 9:17 -8 6
12 Dinamo Hidrel 6 2 1 3 8:13 -5 5
13 Sava 7 1 2 4 6:14 -8 5
14 Banovac 6 1 1 4 4:10 -6 4
15 Laduč 7 1 1 5 3:10 -7 4
16 Mraclin 7 1 0 6 10:18 -8 3

{ 15 komentari… read them below or dodaj jedan }

Cavani travanj 7, 2012 u 19:14

Kako sam imao neki predosjećaj za hidrel aaaaaaaaaaa…….

PRVIIIII SMOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bravo za sve!

Odgovori

ivan travanj 9, 2012 u 17:26

do nedelje ,stižu plave trupe sa 100bbb-samobor

Odgovori

ŠEMSUDIN travanj 9, 2012 u 18:17

Tolko se kod vas na stadionu nije skupilo posljednje dvije godine sve zajedno. Nek bolji pobjedi.

Blue Warriors travanj 9, 2012 u 21:58

dođite, čekamo vas!!

Blue Warriors travanj 7, 2012 u 19:21

AJMOOO!! Samobor, dođi po porciju!! 😀

Odgovori

ivan travanj 9, 2012 u 17:22

dobit ćete po tamburi 3-0 za samobor

Odgovori

Arbun (Pagellus erythrinus) travanj 7, 2012 u 20:03

Danas ste pokazali kako se ostavlja srce na terenu.

Satrali ste ih drugo poluvrijeme.

Apsolutno zaslužena pobjeda.

Čestitam svima na borbenosti i požrtvovnosti. Nije bilo lošeg igrača u bijelom dresu.

Čestitke svima, svaka čast.

P.S. Arbun je morska riba 🙂

Odgovori

Galeocerdo cuvie travanj 8, 2012 u 00:30

Sini nakolon do poda.

P.S. Galeocerdo cuvie oliti TIGER SHARK je malo veća morska riba od Arbuna.

Odgovori

Orca travanj 8, 2012 u 09:45

Ipak ova je još veća, jaća i smrtonosnija -> Orcinus orca

Odgovori

WHALE SHARK travanj 8, 2012 u 11:36

Dečki, srci mi ustreptalo kad su igrači dotrčali do tribina i sve pozravili.Napokon Lekenik ušao u srce. Zahvalili nam na najljepši mogući način i odužili nam se za naše frenetično navijanje… i ponovilo se to na svakoj našoj utakmici.
P.S. Orca nije riba već sisavac, a Whale Shark najveća riba, a blage naravi ko naš Administrator.

Odgovori

lokal patriot travanj 8, 2012 u 19:39

Za one koji nisu bili na utakmici , dio atmosfere i golove mogu vidjeti na slijedećem linku:
http://www.youtube.com/watch?v=StxIs7Fq64w

Odgovori

Galeocerdo cuvie travanj 8, 2012 u 22:36

Zbog jednostavne matematičke jednadžbe (autor: Ja ) :
(gramatika+semantika) – (birra+brlja) = O
editiram prethodni post: ” Sini naklon do poda” Zaslužio je to pošteno.

P.S. Isprika Špiletu zbog cura, ali… pokazalo se efikasnim.
Iskreno se nadam da se to više neće ponoviti niti čuti / nije fair/ jedino bih volio da Viktor još bezbroj puta ponovi onakvu golčinu sa ruba šesnaesterca. Bravo majstore…
Kappa ubi me tvoja rakija.

Odgovori

ŠEMSUDIN travanj 8, 2012 u 22:49

U video treba obratiti pažnju na obje klupe kod postizanja pogotka. Ipak najžešća reakcija je mislim Marjanovića nakon pogotka Špileta I Neduga kad je sudac dosudio penal. Nasmijah se do suza.

Odgovori

cappella travanj 9, 2012 u 11:10

OSVRT NA UTAKMICU LEKENIK -UDARNIK

BRAVO LEKENIČANI MOJI!
Prekrasna utakmica za nas vjerne navijaće,vrijedna potrošenih živaca na tribini.Morate znati da smo mi uz vas svim srcem kad navijamo ,pa i kad vas špotamo nije to zlonamjerno nego u žaru navijanja želimo najbolje za vas.
Posebno želim naglasiti da su i cure koje se gore spominje navijači i to možda puno duže od nekih i zato smatram da se u naše ime nitko ne treba ispričavati pa ni ti Galeocerdo jer ako je moj način navijanja možda neprimjeren s obzirom da sam žensko onda ću se ja osobno ispričati Viktoru što ovim putem i ćinim.
VIKTORE AKO SU TE MOJE RIJEČI POVRIJEDILE ;ISKRENA ISPRIKA!
Velika večina nas navijača misli isto ali samo manjina to kaže jasno i glasno .
Zašto je to tako ?Možda zato što im je premala neka stvar da otvoreno kažu ono što misle ( ovo sam napisala na nagovor supruga ).
U svakom slučaju svi igrači NK LEKENIKA su mi izuzetno dragi i ako budem opet vikala na vas( a sigurno da budem kad ne bude dobro) nemojte zamjeriti .
Posjedujete vještinu koja se ne vidi često a ja samo želim da nam to svojom igrom i dokažete.
Optimist sam i uvjerena sam da čemo biti prvaci zahvaljujući vama ,a uz našu veliku pomoć.
POZDRAV EKIPI IZ TREĆEG POLUVREMENA U KURILOVCU BILI STE SJAJNI ;tko nije bio prisutan može žaliti jer kad vidiš te dečke koji su ostali kako pjevaju zajedno sa nekim našim navijačima i domačinima
nemožeš a da ne vjeruješ u njih.
BRAVO STIPE ,MARKO, TOMO, TUKI,IGORE,PIKSA I TRENERU!

Odgovori

promatrač travanj 11, 2012 u 09:39

Odlična postava i pravovremene izmjene,bravo treneru!
Pokazali smo punu snagu naše ekipe. Uz kvalitetu pojedinaca, presudna je bila želja za pobjedom i nesalomljiv duh svih 90 minuta. Veliko bravo za sve. Bilo je prekrasno doživjeti ovakvu utakmicu. Hvala u ime publike!

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: