Svemu dođe kraj pa tako i neporaženosti na domaćem terenu

2. travnja 2012.

Seniori Lekenika u II. županijsku nogometnu ligu u sezoni 2008/2009 ušli su sa ciljem povratka u rang više. Nakon 6 kola imali su tri pobjede i isto tolko remija. Ne baš sjajan start. U 7. kolu dana 10.10.2008 ugostili su NK Jelengrad te bili poraženi sa 2:3. Nisu domaći igrači dobro ušli u utakmicu. Primili su pogodak već u 14. minuti. Izjednačenje je stiglo u 27. minuti pogotkom stopera i kapetana Ivana Smolkovića. U nastavku gosti postižu još dva pogotka i pitanje pobjednika bilo je rješeno. U 88. minuti poraz je ublažio Mario Kuprešak. Taj domaći poraz razbudio je ekipu koja je nanizala do kraja prvenstva 13 pobjeda, jedan gostujući remi (Strug Bričica) i jedan gostujući poraz (Pešćenica). Na kraju prvenstva Lekenik je sa 11 bodova prednosti osvojio naslov ispred Topuskog i Pešćenice. Nanizao je 8 domaćih pobjeda uz gol razliku od 43:9.

Jesen u I.ŽNL pokazala je čvrstoću Lekenika u domaćim utakmicama i potpunu suprotnost u gostujućim. Nakon šest domaćih utakmica odigranh jesenas lekeničani su imali svih šest pobjeda uz gol razliku od 22:0. Redom su padali: Lokomotiva Kutina(6:0), Sloga Maris Jazavica(3:0), Topusko (2:0), Mladost Repušnica (4:0), Moslavac Popovača (2:0) i Slavonac Lipovljani (5:0).  Ni u proljeće u koje su seniori ušli sa novim trenerom (Josu Šeperca naslijedio je Joso Milunić) gosti u Lekeniku sve zajedno odnijeli su tek dva boda. Na kraju sezone Lekneik je za vodećim Banovcem zaostalo dva boda te nije se plasirao u rang više. Ipak na kraju sezone Lekenik je odigrao 12 domaćih utakmica te ubilježio deset pobjeda te dva remija uz gol razliku 39:9 Na kontu su sada već dvadeset utakmica bez poraza.

Rekordna sezona NK Lekenika u I.ŽNL 2010/2012 sa novim trenerom Vladom Horvatom također nije zabilježila domaći poraz. Svih 30 utakmica odigrali su bez poraza uz 25 pobjeda i pet remija. Gol razlika rekordnih 141:15. U 15. domaćih utakmica Lekenik je upisao 14 pobjeda i 1 remi uz gol razliku 85:5. Redom su kući išle momčadi sa punom mrežom golova: Frankopan (10:2), Mladost Repušnica (7:0), Sokol Velika Ludina (10:0), Jasenovac (9:0), Mladost Gornja Gračenica (15:0)…

U ovu sezonu seniori su ušli sa džokerom u rukavu zvanim domaći teren te su ga u potpunosti iskoristili sve do utakmice protiv Moslavine iz Kutine. Još jesenas Moslavina je srušila neporaženost Lekenika koji je trajao 39 utakmica. A u 21. kolu srušila je i onaj drugi rekord od 45 domaće utakmice bez poraza uz gol razliku od 159:18 koji je trajao gotovo 42 mjeseca iliti 3 godine i 6 mjeseci.

3870 Minuta igre
460 Gostujućih igrača
159 Postignutih pogodaka
109 Suca
69 Igrača
41 Gostujući trener
45 Utakmice
42 Mjeseca
41 Pobjeda
28 Gostujućih ekipa
18 Primljenih pogodaka
4 Trenera
4 Sezone
4 Domaća remija
3 Ranga natjecanja
0 Poraza

{ 3 komentari… read them below or dodaj jedan }

ŠNK Jelengrad travanj 2, 2012 u 12:53

Pratim Vaš portal redovito i svakodnevno. Zaista mi se sviđa. Sve je na svome mjestu.
Evo ovaj podatak zaista nisam znao da Vam je zadnji domaći poraz prije jučerašnjeg bio baš od nas, gdje sam i ja osobno nastupio. Jako mi je drago zbog toga.
Sjećam se da smo se mi jedva sakupili za tu utakmicu i na kraju Vas sretno i spretno pobijedili. Na kraju smo ipak nažalost ispali iz lige.
Sad se natječemo u 3žnl ns kutina sa velikim izgledima za prolaz dalje jel nakon 13 kola imamo 34 boda ,a prvi pratitelji zaostaju 8 bodova, a do kraja je još 8 utakmica. Nije nedostižno ali teško je to i izgubiti.
Sve usvemu, nastaviti ću i dalje pratiti Vaš portal, a Vama želim puno sreće i želim Vam da ostvarite svoje planove tako da postanete prvaci ranga u kojem se natječete. Šaljem Vam sportski pozdrav.

Odgovori

matheus travanj 2, 2012 u 13:36

Čudni su putevi nogometni. Evo primjer Lekenik i Moslavine. Dok smo vi igrali s vama u 2.ŽNL Moslavina je igrala u 2.HNL. I to je bilo samo prije četri godine. Kad nekom svane drugom se namrgne i tak u krug. Pozdrav Jelengradu i nadam se da će te osvoji 3.ŽNL.

Odgovori

tugomir travanj 2, 2012 u 14:01

Evo malo svjetlosti poslije onog tužnog poraza koliko ljudi prati naš portal to nas u Lekeniku raduje a poslije subote u 18.15 i bodovni konto,idemo u Kurilovec kao nekad na Dinamo 82

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: