Lekenik poražen doma nakon tri i pol godine + Slike

1. travnja 2012.

Došao je kraj i neporaženosti Lekenika kod kuće koji traje od listopada 2008. godine. I u drugoj ovosezonskoj utakmici Moslavina je bila bolja od Lekenika istim rezultatom. Jedini strijelac za Lekenik bio je Oštrić. Nažalost, propustili smo i priliku vratiti se na prvo mjesto. Sada je prvih šest klubova samo dva boda razlike. Krenimo redom.
Gosti su od početka pokazali da će biti opasan protivnik. U 10. min. napad Moslavine prebacio je golmana Kovačića, ali je Hodonj s gol crte glavom spasio pogodak. Izgledniju priliku za Lekenik potom je imao Kutleša, pucao je s desetak metara iskosa. Gosti su imali priliku i u 34.min. Išli su na golmana Kovačića, ali je završnica akcije bila neuspješna. Najveću priliku za domaće imao je Turkman. Kutleša mu je ostavio loptu na 10 m po sredini gola, ali je golman Moslavine uspio obraniti njegov udarac. Potom je Špišić ne precizno pucao na ubačaj Majstorovića. U posljednje dvije minute opet uzbuđenje. Prvo je Majstorović spasio gol domaćina sa gol crte, a u sljedećem napadu Špišić je ponovo bio neprecizan sa 8-9 m malo iskosa.
U nastavku Špišić u samo dvije minute (53.,54.) je imao dvije prilike. Prvo je sam prošao u 16m i pucao u golmana gostiju, a potom je pucao malo iskosa i golman ponovo obranio. U 64. min. gosti su imali veliku priliku za vodstvo. Šimunović je pobjegao obrani domaćih i sam izbio pred golmana Kovačića, ali je ovaj sjajno obranio udarac s desetak metara.
I onda je sve krenulo nizbrdo po domaćina. Igrač Lekenika Bača izvađao je slobodan udarac pored aut linije uz klupe rezervnih igrača. Protivnički igrač stajao je na svega nekoliko koraka udaljenosti od lopte. Bača ga je pogodio, a lopta se odbila u polovicu Lekenika gdje je najbrži bio Šimunović i pogodio za vodstvo gostiju. Spomenuti Bača 4 minute kasnije postao je tragičar utakmice. Zbog preoštrog starta dobio je drugi žuti karton (dojma smo prestrogo) i Lekeničani su izjednačenje nastavili loviti s igračem manje. I uspjeli su u 77. min. Oštrić je sjajno pogodio iz slobodnog udarca nakon kombinacije s Ferenčekom. Domaćini su i s igračem manje nastavili napadati ne bili osvojili 3 boda što im se osvetilo jer je obrani nakon nesmotrene reakcije Komšića pobjegao igrač Moslavine Oršić i pogodio za slavlje Moslavine. U posljednjim trenucima susreta Lekenik je oštećen za jedanaesterac zbog ruke gostujućeg braniča u kaznenom prostoru. No sudac Gulan procijenio je da je ruka bila na crti kaznenog prostora. Snimka je pokazala ipak drugačije…
Lekeničani se sada na brzinu trebaju opraviti od šoka i okrenuti sljedećim izazovima. U srijedu već gostuju u Petrinji kod Mladosti u Kup susretu, a potom slijedi teško gostovanje na turopoljskom derbiju u Kurilovcu.

Zapisnik i izvještaj sa utakmice.

{ 12 komentari… read them below or dodaj jedan }

Darko travanj 2, 2012 u 00:14

Svemu dođe kraj, no nema očaja zbog poraza. Lekenik je dobra ekipa i nekoliko fotografija smo na našem portralu sportnews-hr objavili o vašem klubu. Naš portal je kreuno prije dva mjeseca i donosi statistike klubova, igrače rezultate… Vrijedi vidjeti jer portal je namijenjen kao pomoć “malim” klubovima i njihovoj promidžbi.
Uskoro ćemo Vas podsjetiti u Lekeniku i napraviti reportažu o klubu.

LP

Odgovori

ramos travanj 2, 2012 u 07:51

Loše smo igrali i izgubili. Treba analizirati utakmicu skupiti glave jer nema vremena. Već u srijedu kup utakmica a u subotu u Kurilovac.

Odgovori

damir travanj 2, 2012 u 08:33

Zaslužena pobjeda Moslavine. Imali su više želje, htjenja a i bolju igru.

Odgovori

sloga maris travanj 2, 2012 u 09:31

Šteta, mogli ste preuzeti vrh tablice 4. hnl “B” i već razmišljati o slijedećoj sezoni i 3.hnl, ali u svakom zlu ima i nešto dobro, a to je, što je trenutni lider izgubio utakmicu, pa se ne treba obeshrabriti, nego glavu gore i idite dalje zacrtanim putem. U subotu u Novskoj sam upozorio gospodina Kličeka i Vidovića, koji su došli gledati Udarnik, da vode računa o Moslavini, jer ekipa koja ima u sastavu Šimunovića, Galešića i Miška nije za podcjeniti, što i ovaj rezultat pokazuje da sam bio u pravu!

Odgovori

bik koji gleda travanj 2, 2012 u 09:36

Kaj je sa Cerovečkim? Kaj on ne igra u Moslavini?

Odgovori

Promatrač travanj 2, 2012 u 10:33

Pozdrav svima!
Romb je dosta teška formacija i za uigrane, tako da je prakticiraju vrlo rijetki. Zato čestitke zadnjem veznom, požrtvovnom Ferenščaku na maximalnom zalaganju . Šteta što Lekenik nije zatvorilo igru na 1:1 sa igračem manje, jel se kasnije pokazalo da bi mu i bod bio dovoljan za prvo mjesto. No što je tu je, ako se promaše izgledne prilike, kazna stiže kad se najmanje nadaš. Bitka za vrh se dalje nastavlja u još zanimljivijoj nagometnoj situaciji. Prava vrijednost trenera i igrača će se uskoro vidjeti u srazu sa Udarnikom i Samoborom. Tada će se više znati na pitanje:kojem društvu ( 3.hnl ili 4hnl) pripada NK Lekenik.
Pozdrav!

Odgovori

malo lane travanj 2, 2012 u 12:45

nije mi jasno kako Bača ne zna da napucavanjem prot. igrača ne dobija ništa, odnosno samo sebi radi štetu.

Odgovori

ŠEMSUDIN travanj 2, 2012 u 14:01

Pa nema veze ipak je Moslavina klub sa dugogodišnjim iskustvom i imenom. Kutina ima 25 tis stanovnika, a Lekenik 2 tis stanovnika tak da i samo igranje s njima je velika stvar za ovo malo mjesto.

Odgovori

Damir travanj 2, 2012 u 19:54

Cerovečki je “prvoligaski” igrač. Neće on igrati u 4. ligi.

Odgovori

bik koji gleda travanj 2, 2012 u 21:21

Nažalost nije jedin a ni posljednji igrač koji tak misli

Odgovori

Neretvanski Zubatak travanj 2, 2012 u 21:18

Dobra tekma jučer. Prvenstvo nikad zanimljivije. Sretan sam što je kraj nepredvidljiv i što ćemo gledati dobre utakmice do kraja prvenstva.

Česitam dečkima iz Kutine što se nisu došli braniti u Lekenik i to im se isplatilo.

Nadam se da ćemo sljedeću utakmicu u Lekeniku gledati 11 boraca koji ostavljaju srce na terenu. Želim gledati dečke iz Lekenika da igraju napokon i baš me zanima da li je trener kao i dosadašnji treneri i da ne računa na domaće igrače. Hoćemo gledati Sigura na golu, Murisa i Majstora na boku, Gregurića i Bernarda u vezi i “Cavanija” u špici. Dajte dečkima šansu bar na pola sata sljedeću utakmicu.

Lijepi sportski pozdravi i sretno dalje !

Odgovori

marko travanj 3, 2012 u 07:58

dečki samo naprijed, sve pohvale vodstvu kluba koji je napravio velik posao zadnjih godina…nemojte da vas jedan poraz smetne s puta. I Bistra je na jesen nakon uvjerljivih gostujućih pobjeda izgubila doma od Laduča koji do tada nije imao ni boda i opet se vratila i na kraju bila jesenski prvak.

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: