Preokretom do sva tri boda iz Budaševa

25. ožujka 2012.

Seniori Lekenika okrenuli su negativan rezultat od 1:0 na poluvremenu do konačnih 1:3 na kraju utakmice. Strijelci za Lekenik: Kutleša 2, Gregurić

Nakon dvije uvjerljive pobjede na domaćem terenu protiv Metalca (3:0), te u zaostaloj utakmici 16. kola protiv Libertasa iz Novske (5:0), NK Lekenik je u današnjoj utakmici uspješno odradio teško gostovanje protiv ekipe BSK-a u Budaševu i pobjedio 3:1 (0:1). Bez obzira što je BSK prvi dio sezone završio na posljednjem mjestu bez osvojenog boda, što je rijetkost, rezultati u proljetnom dijelu prvenstva ukazuju na činjenicu da je to sasvim drugačija ekipa a osobito na domaćem terenu. Naime, BSK je u dosadašnjem dijelu proljetnog dijela sezone pobijedio dvije ekipe iz gornjeg dijela tablice, (Mraclin, Bistra) pri čemu je pobjeda u srijedu protiv Bistre jedno od većih iznenađenja prvenstva. Treba reći da je osnovni problem za sve ekipe koje gostuju u Budaševu, naravno uz vrlo poletnu i mladu domaću ekipu,  izrazito tvrd i neravan teren koji gotovo u potpunosti onemogućuje bilo kakvu suvislu igru.

Da će to biti vrlo teška i tvrda utakmica vidjelo se od samog početka, budući da je domaćin poveo iz prvog napada u 5 minuti. Gostujući igrač br. 13 Marjanović napravio je prekršaj iskosa sa lijeve strane na udaljenosti od oko 25 metara od gola. Oštro ubačenu poluvisoku loptu nije uspio zaustaviti nitko od gostujućih igrača tako da je pogodak bio neminovan. I to je bilo sve od domaće momčadi koja je do kraja utakmice prijetila sporadično dugačkim loptama i iz prekida, ali bez izraženih šansi. Nakon početnog šoka Lekenik se postupno opravlja ali ne uspijeva nametnuti svoju igru kratkih pasova jer to jednostavno nije moguće na teškom terenu. Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao iako smo imali dosta vrlo izglednih šansi i pogođenu gredu (Ćondrić; Kutleša).

Trener Vidović je u poluvremenu napravio dvije izmjene i to kasnije pokazalo kao dobitni potez budući da su i Komšić a pogotovo Gregurić u potpunosti dominirali na bokovima. Kao plod veilike odlučnosti za preokretom rezultata vrlo brzo su i pala dva pogotka. Na 1:1 poravnao je Kutleša oštrim udarcem sa ruba šesnaesterca,da bi ubrzo Gregurić donio preokret prekrasnim udarcem sa oko 20-ak metara u donji desni kut vratara Fetića. Nakon toga Lekenik je u potpunosti zagospodario terenom i treći pogodak je visio u zraku. To se ubrzo i moglo dogoditi budući da je glavni sudac dosudio jedanaesterac nakon prekrašaja na Baći. Udarac sa bijele točke izveo je dosada nepogrešivi Ferenček, ali je domaći vratara uspio nogom zaustaviti taj, ne pretjerano snažan, udarac. Na sreću, do kraja utakmice nismo bili kažnjeni za taj promašaj, već je Kutleša svojim drugim pogotkom zaključio utakmicu.

Ovom utakmicom NK Lekenik je relativno uspješno završio ciklus od prvih 5 utakmica (4 uvjerljive pobjede i katastrofalan poraz u Marofu). Ono što slijedi će u velikoj mjeri odrediti i konačan rezultat, budući da nas čeka niz od 3 teške utakmice: Moslavina doma, Udarnik vani i Samobor doma. Vjerujemo da ekipa polako ulazi u pravu formu, te da će biti najbolja kada to bude i najviše trebalo.

Zapisnik i izvještaj sa utakmice.

{ 4 komentari… read them below or dodaj jedan }

fokus javnosti ožujak 28, 2012 u 20:43

Čestitke na igri , pogotovo za drugo poluvrijeme!
Najbolja je izjava trenera BSK-a nakon utakmice…nedostajao mu je jedan igrač iz prve postave, a da je on bio , dobili bi Lekenik..Zaboravio je da je imao 13 igrača u igri i to svih 90 minuta…(2 suca…barem su imali takve dresove).

Odgovori

fgdfg ožujak 29, 2012 u 19:45

Svi pričaju kako se lekenik namučio protiv fenjeraša. Pa svi su očekivali laganu pobjedu. Pa naravno kad ne poznaju dovoljno ligu i BSK. BSK prošle sezone ukoliko računamo samo prolječe bio je treća ekipa odmah iza Stupnika i Petrinje. Ove sezone također očekujem isti scenarij. Dajem sto čuna na sve pobjede BSKa doma do kraja sezone te još sto čuna da neću na kraju sezone biti poljednji.

Odgovori

ramos ožujak 29, 2012 u 19:47

Slažem se sa prethodnim komentarom. BSK nema kvalitetu ali na njihovom terenu bolja kvaliteta protivnika nemože ni doči u izražaj. Imaju malu pomoč i ostale tri osobe na terenu i to ti je to.

Odgovori

tigar ožujak 30, 2012 u 15:52

Prekrizi BSK gledaj na nedelju i utakmicu s Moslavinom.
Sretno Lekenik!!!

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: