Post image for Analiza prve polusezone lekeničana u 4.HNL

Analiza prve polusezone lekeničana u 4.HNL

12. prosinca 2011.

Seniori lekenika u svojoj prvoj polusezoni u 4.HNL prikazali su jedan vrlo kvalitetan nogomet te time zauzeli sam vrh 4.HNL Središte B. Započeli su svoj pohod u Novoskoj kod vrlo ambiciozne momčadi Libertasa. U izjednačenoj igri bez pravih prilika odigrano je sa ravnopravnih 1:1. Prvi strijelac bio je mladi stoper Ivan Rajić. Lekeničani u drugoj utakmici igrali su također na gostovanju kod Strmca Samoborskog te ponovno odigrali 1:1. Prekid sredinom prvog dijela presudio je Lekeniku. Unatoč boljoj igri i daleko više prilika Lekenik je tek u smiraju utakmice izjednačio. Strijelac iz slobodnog udarca zabio je Baglama. Bila je to slična utakmica ovoj zadnjoj protiv Mraclina gdje lekeničani nisu mogli naći pravi put da zaprijete domaćem vrataru.

NK Lekenik - Statistika - Jesen

U 3. kolu slijedio je pravi test na prvoj domaćoj utakmici. Pred 300 gledatelja lekeničani su torpedirali stopostotni Savski Marof. U prvom dijelu zabili su stoperi Rajić i Hodonj. Vrlo zanimljivo je napomenuti kako u 225 minuta zabijala je zadnja linija. Rajić 2, Hodonj i Baglama 1. U nastavku utakmice proradio je i napad tako da su gosti ispračeni sa 5 pogodaka. U Sisku kod Metalca bila je to rutinska pobjeda u kojoj je Lekenik bio puno iskusniji ali previše propuštenih prilika tako da je utakmica završila 1:2. Fenjeraš BSK iz Budaševa riješen je u prvom poluvremenu. Već za tri dana igrao se vrlo važan susret u Kutini. Prije dvije godine kada se Lekenik igrao nogometa u 2.ŽNL (6. rang natjecanja) Moslavina je igrala u 2.HNL. Ove sezone našli su se na pola puta. Moslavina je povela ali desetak minuta kasnije kapetan Kutleša vraća sve na početak. Lekenik dominira, prilike se redaju, te nakon nekoliko stopostotnih šansi kazna slijedi u 89. minuti Moslavina zabija za 2:1. Nažalost lekeničani su nespretno izgubili po prvi put u 2011. godini. Jednostavno kada se toliko prilika promaš nisi zaslužio pobjediti.

Tablica kartona i FairPlay - jesen

Zaboravili su poraz brzo velikom pobjedom u prvom turopolsjkom derbiju doma protiv Udarnika. Dugo su lekeničani čekali natjecateljski turopoljski derbi. Gotovo više od trideset godina. Kutleša hat-trickom i izvanredni Ferenček jednim pokosili su kurilovčane 4:1. U 8. kolu iz Gostovanja u Samoboru Lekenik dolazi doma sa tri boda i liderskim mjestom u 4.HNL. Rano su lekeničani poveli dva razlika. Samobor se vratio ali na koncu utakmice lisac Krpan nadmudrio je vratara Samobora i donio svojoj momčadi važan trobod. Po prvi put od kad se igra 4.HNL da se novak domogao prvog mjesta na tablici. Stari poznanici iz Gline Lekenik su napustili minimalnim porazom. Presudio im je Mesić iz penala kojeg je izborio Kutleša. Nisu lekeničani ništa očekivali iz gostovanja kod Strmca tako da ih poraz i nije iznenadio. U blatu u Bedenici lekeničani se nisu uopče snašli dok su domaći sretno i sporetno postigli jedan ali vrijedan pogodak. Mlada momčad Laduča u Lekeniku nije imala šanse protiv domaćina. Lekenik je poveo pogotkom Turkmana u prvom dijelu dok su u nastavku mrežu zatresli Ferenček i Kutleša dvaput. Porazom u 10. kolu kod Strmac Lekenik je izgubio lidersku poziciju od Bistre ali ovom pobjedom pononvno su lideri ali tek do subote. U 12. kolu remi u Petrinji kod Mladosti i nije loše iako je Lekenik mogao i bolje.

NK Lekenik - Najučinkovitiji igrači - Jesen

Derbi polusezone odigrao se 13. studenog u sklopu 13. kola. Ponovno su Kutleša i društvo domaćoj publici priredili golijadu. Fenomenalna atmosfera na tribini. Sa jedne strane Blue Warriorsi dok sa druge gostujuća navijačka skupina Zadnja loža iz Bistre. 4:0 za Lekenik i prvo mjesto na ljestvici dva kola prije kraja. U dva turopoljska derbija Lekenik je bio neprepoznatljiv tako da više od dva boda jednostavno nije moglo. Prvo protiv također novaka u ligi Dinama Hidrela u Novom Čiću 1:1. Unatoč igračem manje i minusu od jednog pogotka cijelo poluvrijeme Turkman pogotkom i Kovačić obranama spasio Lekenik od poraza. U zadnjoj utakmici Lekenik nije uspio napraviti stopostotni domaći niz. Ponovno 1:1 unatoč igraču više 20. minuta i dva igrača više u zadnjih 10. minuta. Izgleda da je Lekenik zaspao zimski san dva kola prije nego što je bilo potrebno. Izvještaja sa svih utakmica Lekenika pogledajte ovdje.

Broj golova po utakmici - 4.HNL Središte B - Jesen

52 od 120 utakmica završeno je sa manje od 3 pogotka. Gledatelji su mogli gledati čak 31. utakmicu sa 5 i više pogodaka. Najvći rezultat je 7:3 u korist Moslavine protiv Laduča u posljednjem jesenskom kolu. 9:1 je završio susret Bistre i Dinama Hidrela. Najveća pobjeda Lekenika je 5:1 protiv Savskog Marofa i 4:0 protiv BSKa. U tek 11 utakmica nije bilo pogodaka.

Najčešći rezultat - 4.HNL Središte B - Jesen

Unatoč propuštenoj prilici da se prezimi na prvoj poziciji moramo biti realni i zadovoljni sa ovom trećom pozicijom i sa tek dva boda zaostatka za vodećim. Unatoč 12 kartona Lekenika u posljednjih tri utakmice Lekenik po broju kartona ostao je jedan od najmanje opomenutih klubova. Po broju bodova u što je uključeno ponašanje igrača, navijača, službenih osoba na utakmicama. Također kartoni te pozitivna igra Lekenik je visoko ispred svih. Kutleša je jedan od najboljih strijelaca lige sa devet pogodaka ali sa tek jednim u gostima. Zato je Turkman U gostima bio učinkovitiji. Na treće mjesto najboljeg strijelca kluba smjestio se 195 centimetara visok stoper Rajić sa četri pogotka. Tablicu i listu strijelca 4.HNL – Središte B možete pogledati ovdje. Najučinkovitiji trojac Lekenika je Kutleša, Ferenček i Baglama koji su bili upetljani u postizanju 13 pogodaka i 18 asistencija. Sa samo 13. primljenih pogodaka Lekenik je momčad sa najboljom obranom. Statistiku po pojedinom igraču možete pogledati ovdje. U nastavku su tablice 4.HNL Doma, U gostima i Tablica sa prvih osam momčadi.

Tablica - 4.HNL Središte B - Doma

Tablica - 4.HNL Središte B - U gostima

Tablica - 4.HNL Središte B - Međusobno prvih osam momčadi

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: