Post image for Lekenik razmontirao Bistru

Lekenik razmontirao Bistru

13. studenoga 2011.

Utakmica Lekenika i Bistre jedna je sigurno od najvažnijih ove sezone. Ovaj derbi obje ekipe prihavtile su vrlo ozbiljno jer bi ta utakmica mogla odlučivati jesenskog prvaka. Osim utakmice na terenu odigrala se i prava navijačka. Sa jedne strane  gostujući navijači, a sa druge Blue warrirorsi. Na kraju 90. minuta slavili su domaćini sa 4:0(1:0) dok pobjednika u navijanju nije bilo. Ovu utakmicu pratilo je gotovo 300 gledatelja te tako još jednom napunilo novoizgrađenu tribinu.

IMG_8657.JPG

U 2. minuti nekoliko slijednih krivih dodavanja domaćih igrača te iz toga bistrani rade priliku za vodstvo. Brezak je naišao iz kosa ali Kovačić samo skreće loptu koja je krenula prema golu. Pred samom golcrtom Hodonj spašava od negativnog rezultata već na samom početku utakmice. Prva prilika Lekenika i promjena rezultata u korist domaćina. Ferenček je asistirao Kutleši koji se snašao u sendviču Bistrine obrane te trese mrežu. Igra se na sredini terena ali nitko nema terensku nadmoč. U 27. minuti kombinacija Krpan-Baglama. Baglama je ubacio prizemnu loptu  te Rajić puca na drugoj strani ali pogađa stativu. U 39. minuti isti igrač promašuje nakon prekida. Udarac glavom odsjeo je iznad vratiju gostiju. Gosti bez učinka u napadu nakon one druge minute. Zato domaćin prijeti. U 43. minuti trese se mreža gostiju ali se rezultat ne mjenja. Brza akcija Majstorović – Turkman – Fereneček – Turkman te strijelac Kutleša je prekinuta zbog zaleđa Turkmana tako da se na odmor odlazi sa minimalnom prednošću domaćina.

Minimalna prednost je prilika za goste da izjednače ali u drugom poluvremenu pokušavali su samo izdaleka koje je Kovačić lakoćom uhavtio. U 58. minuti Kutleša “gura” Turkmana koji se sjurio pred vratara sa gostujućim braničem “na leđima”. Uspio se gostujući igrač domoći lopte te u želji da ne ode u korner pogodio je svoja vrata. Strijelac autogola je Elvis Škrin Batina.

Ponovna erupcija veselja navijača Lekenika. Nisu domaći stali na tome te nastavlju sa napadima. Vrijedi spomenuti kada u 66. minuti Kutleša puca iz kosa pored vratiju. Veliki fizički pad i dekoncentracija je sada vidljiva kod gostujućih igrača. Jedino rješenje obrane je izbijanje u aut. U 75. minuti pitanje pobjednika je rješeno. Potpunu pomutnju u obrani napravili su Turkman i Kutleša. Do lopte se ipak domogao Marjanović koji milimetarski izblizine pogađa mrežu. Sada su polako i domaći orjentirani na obranu, a u napadu pokušavaju iz prekida. Jedan od takvih je bio i u 90. minuti. Krpan je izveo korner, Mesić proslijedio, a Rajić posprema za visokih 4:0 protiv, do ovog susreta prvoplasirane, ekipe Bistre.

Dva kola prije kraja Lekenik se nalazi ponovno na vrhu 4.HNL Središte B. Sada slijede dva turopoljska derbija. Prvo ovu nedjelju u 13:30 sati protiv Dinama Hidrela u Novom Čiću, a zatim posljednje kolo doma protiv Mraclina. Sigurno nimalo lagan raspored za lekeničane.