Post image for Pobjedom nad Ladučem ponovno lideri

Pobjedom nad Ladučem ponovno lideri

30. listopada 2011.

IMG_4948.JPG

Nogometaši Lekenika pobjedom 4:1 (1:0) nad gostima iz Laduča ponovno su preuzeli prvu poziciju u 4.HNL – Središte B.

Lekenik nije pružio igru kakvu su mogli domaćini gledati u prijašnjim fomaćim utakmicama ali ipak moraju biti zadovoljni jer su vidjeli vrlo dobre prilike te pet pogodaka. Do 18. minute bilo je ispipavanje supranika ali nakon toga desetak minuta Lekenik je pritisnuo goste koji izvrstnim reakcijama vratara čuva rezultatsku ništicu. Prvo je obranio dalekometni udarac Hodonja, zatim udarac Kutleše i Turkmana. U 28. minuti trese se mreža i to domaća. Pogodili su gosti mrežu Lekenika ali iz zaleđa. U 36. minuti Kutleša je privukao na sebe cijelu obranu gostiju te uspio dodati usamljenom Turkmanu koji pred praznim vratima šalje loptu preko gola. Iskupljuje se Turkman tri minute kasnije kada Kutleša “gura” Turkmana jedan-na-jedan. Zaobilazi vratara te postiže vodeći pogodak. Kako igra obiju momčadi nije ovaj pogodak zasigurno je zagrijao domaću publiku koja se danas unatoč hladnom vremenu odazvala u velikom broju.

IMG_4947.JPG

Nastavak je prošao u istom tonu kao i prvi dio utakmice. U razmaku od 64. minute i 74. minute Lekenik je prelomio susret sa tri pogotka. Ferenček je izveo korner, a Kutleša pogodio glavom za 2:0.

IMG_4973.JPG

Tri minute kasnije sudac pokazuje na bijelu točku nakon što je Baglama bio srušen u protivničkom šesnaestercu. Siguran izvođač bio je Ferenček. Krpan je izveo slobodni udarac sa desne strane, vratar loše reagira te Kutleša ponovno trese mrežu gostiju. U sljedećih 25. minuta Lekenik je štedio snagu te pazio od mogućih ozljeda na dosta teškom i lošem igralištu – ovo je bila četvrta utakmica ovaj vikend. Gosti postižu počasni pogodak u 88. minuti nakon loše reakcije Kovačića. Nakon kornera vratar Lekenika bijaše prekratak te lopta udara Hodonja koji nekontrolirano šalje loptu u vlastitu mrežu. Ova greška zasigurno ne utječe na sveukupni dojam mladog vratara Lekenika jer je i danas sa nekoliko intervencija obranio domaći gol. Valja spomenuti fenomenalnu obranu nekoliko minuta prije gostujućeg pogotka kada se gostujući napadač našao u stopostotnoj prilici.

IMG_4950.JPG

Ovom pobjedom te remijem u Mraclinu istoimene ekipe i Bistre Lekenik se vratio na poziciju lidera u 4. HNL Središte B nakon odigranih 11 od ukupno 15 kola. Pred nama je sada finale jesenskog dijela prvenstva jer ostale su još samo četri utakmice. Sljedeću subotu gostujemo u Petrinji kod zahuktale Mladosti. Zatim u goste nam dolazi Bistra te za posljednja dva kola su turopoljski derbiji. Prvo u Novom Čiću, a zatim posljednja utakmica doma protiv Mraclina. Sigurno nimalo lagan raspored.

Zapisnik i izveštaj sa utakmice.

 

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: