Pobjeda u Samoboru

8. listopada 2011.

U tvrdoj, pravoj prvenstvenoj utakmici NK Lekenik je pobijedio Samobor u gostima rezultatom 3 : 2 (poluvrijeme 2 : 1) i preuzeo je vodstvo na tablici IV HNL Sr4edište B nakon nepotpunog 8 kola!

Utakmica je započela kako se samo može poželjeti – vodstvom Lekenika 2 : 0 već u ranoj fazi. Prvi gol postignut je u 5 minuti iz našeg najjačeg oružja – prekida. Handanović je izborio prekršaj na lijevoj strani na oko 30-ak metara od protivničkog gola. Slobodni udarac je odlično izveo Baglama na drugu stativu, gdje je loptu dočekao Hodonj i efektno je iz blizine zakucao u mrežu. Samobor se u potpunosti nije oporavio od ovog šoka, a već su gosti u 9 minuti poveli sa 2 : 0. Kutleša i Baglama su kombinirali na lijevoj strani i lopta je došla do Marjanovića, koji je ušao u sredinu , oslobodio se dvojice protivničkih igrača i preciznim, ne toliko jakim udarcem pogodio protivničku mrežu. Zaista, početak utakmice kakav su gosti samo mogli poželjeti protiv jakog protivnika. Nakon toga, domaćin se polako oslobodio pritiska i početnog šoka, te je počeo kombinirati na sredini terena i opasno prijetiti golu Lekenika. U toj fazi utakmice sa nekoliko odličnih odbrana istaknuo se golman Kovačić. Međutim, najbolju priliku propustio je Hodonj, koji je nakon kornera u gužvi pucao nogom sa oko 5 metara, ali je lopta na samoj gol-crti pogodila jednog igrača Samobora i odbila se u polje. Kako to obično i biva, kazna je stigla ubrzo na drugoj strani. Igrala se 44 minuta, kada su domaćini izveli slobodni udarac iskosa sa oko 30-ak metara. Lopta je bila upućena u visokom luku pred gol gostiju, gdjeju je gostujući kapetan Kutleša samo okrznuo glavom. Na žalost, to je bilo dovoljno da prevari golmana Kovačića koji je bio nemoćan kod ovog zgoditka.

Drugo poluvrijeme započelo je dominacijom domaćina, koji je uspostavio prevlast na sredini terena što je u konačnici i rezultiralo izjednačenjem. Igrala se 54 minuta, kada je domaći igrač sa br 4 primio loptu na oko 20-ak metara od gustujućeg gola te je postigao vrlo efektan pogodak preciznim udarcem u donji desni kut. Nakon toga utakmica je postala potpuno otvorena i obje ekipe su nastojale postići pobjednički pogodak. Igralo se uglavnom na sredini terena bez nekih izglednih prilika za pogodak sve do 82 minute, uz napomenu da je Samobor fizički padao kako se utakmica primicala kraju. Bilo je očigledno da gosti imaju više snage i da svježiji ulaze u zadnjih 10-ak minuta. Odlučujući pogodak postigao je Krpan u 82 minuti prekrasnim udarcem sa više od 20 metara nakon asistencije Ferenčeka. Nakon toga, domaćin više nije imao ni snage ni vremena da ugrozi gol gostiju.

Nakon svega, možemo zaključiti da je NK Lekenik ostvario danas veliku pobjedu protiv izvrsnog protivnika i po prvi puta u svojoj povijesti zasjeo na prvo mjesto IV HNL. Današnjom pobjedom nadoknadili smo izgubljene bodove protiv Moslavine u Kutini, kada smo nes(p)retno poraženi u jednoj utakmici u kojoj smo u potpunosti dominirali.  Iskrene čestitke treneru Vidoviću i svim igračima, čiji se naporan rad na trenzima vidi kroz rezultate i fizičku dominaciju protiv svih protivnika. Naravno, nećemo zaboraviti ni vjerne navijače koji svoj klub prate na svim utakmicama, te su i danas bili i glasniji i brojniji od domaćih navijača.

U ostalim utakmicama koje su danas odigrane, Mladost je pobijedila Bistru, a Banovac Libertas iz Novske. To i nisu iznenađenja, budući da smo i prije početka prvenstva tvrdili da će ovo biti neusporedivo teža liga u odnosu na prošlu godinu, gdje će barem 10-ak ekipa ravnopravno konkurirati za vrh tablice. To nameće potrebu da se svakom protivniku prilazi vrlo ozbiljno, jer će se nepotrebno izgubljeni bodovi vrlo teško nadoknaditi. NK Lekenik slijedeću prvenstvenu utakmicu igra kod kuće protiv čvrstog i neugodnog Banovca, te već sad možemo najaviti odličnu utakmicu i pozivamo sve navijače da nas podrže.

Zapisnik i izvještaj sa utakmice.

{ 2 komentari… read them below or dodaj jedan }

kapa listopad 10, 2011 u 16:05

čestitke igračima čestitke gosp. vidoviću a posebne čestitke upravi kluba to što je uprava napravila u poslijednje tri godine svaka im čast sada ubiru plodove svoga rada mislim da je izjava gosp.ivice kliček u SN realna ni treća HNL nije nedohvatljiva

Odgovori

Stole listopad 24, 2011 u 08:27

Ovi rezultati su postignuti zahvaljujući legendarnom Hodonju!!

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: