Torpediran Udarnik + video

2. listopada 2011.

Nogometaši Lekenika u turopoljskom derbiju pobjedili su ekipu Udarnika iz Kurilovca rezultatom 4:1. Pogotke za Lekenik postigli su Kutleša 3 i Ferenček -11m. Turopoljski derbi pratilo je preko 300 gledatelja.

lek-udar -tribina.jpg

Turopoljski derbi privukao je tri stotine gledatelja

Lekenik – Udarnik Velika Gorica 4:1 (1:0)

Lekenik za nijansu bolji nakon prvih 45. minuta

Lekeničani su godinama gledali utakmice sa turopoljskim klubovima u prijateljskim utakmicama. U prvom turopoljskom derbiju Lekenik je dočekao Udarnik iz Kurilovca. Prvo poluvrijeme nije bilo previše dinamično i uzbudljivo. Ipak Lekeničani na odmor odlaze sa minimalnom prednošću. Prvo je zaprijetio Turkman ali njegov udarac nije odsjeo najbolje – preko vratiju. Iz druge prave prilike pogodak za domaće. Korner je izveo Ferenček. Izbila je prava gužva u kojoj su se domaći igrači bolje snašli te pogodili. Handanović je asistent dok Kutleša strijelac za vrlo važan pogodak Lekenika i erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Nastavak nam je donio četri pogotka

Nastavak nam je donio puno dinamičniji i uzbudljiviji nogomet. Lekenik je ponovno najopasniji nakon kornera. Baglama je ubacio, a Rajić glavom puknuo tik preko vratnice. Lekeničani nastavljaju pritiskati te nedugo zatim Turkman puca iz igre sa ruba šesnaesterca. Ponovno pored gola. Turkman je uposlio Kutlešu koji izbjegava zaleđe te iz mrtvog kuta puca u stativu. Lekeničani ne posustaju. Kutleša je uzeo loptu braniču Udarnika na 25 m od gola gostiju i uposlio samog Turkmana koji je pucao sa 13 m ali je vratar gostiju nogom skrenuo loptu u korner. Sve se to dogodilo u pvih osam minuta drugog dijela. U 64. minuti Baglama nepotrebno gubi loptu u napadu te Udarnik radi brzu kontu koju zaustavlja Rajić na nedozvoljen način te za to dobiva žuti karton koji mu je ujedno i treći u prvenstvu tako da neće kandidirati u sljedećem kolu. Iz tog prekida gosti dolaze do izjednačenja. Strijelac za Udarnik je Marko Čirković. Udarac je bio na gol te Kovačić slabo reagira. Bila je to kazna za neefikasnost u napadu. U glavama Lekeničana odmah je prošla misao – neće se valjda ponoviti prošlo kolo. Samo što se krenulo sa centra Hodonj dodaje Handanoviću. Kod udarca Ivana Preleca lopta udara u ruku te sudac dosuđuje najstrožu kaznu. Siguran sa “kreča” bio je Siniša Ferenček. Igrala se 66. minuta.

4. HNL - B nk lekenik - nk udarnik - Tomislav Kutleša (lijevo).jpg

Tomislav Kutleša bio je nezaustavljiv za Kurilovčane

Ferenček – Kutleša neuhvatljivi i nezaustavljivi

Pad koncentracije u Udarniku Lekenik kažnjava u 70.minuti – točnije Kutleša.Neumorni Siniša Ferenček je “ukrao” loptu Kristijanu Japecu te proigrao na desnoj strani usamljenog Kutlešu. Kutleša se lako obračunao sa istrčalim vratarom Žugajem te poentirao. Nakon pogotka Udarnik se probudio ali koncentriranu obranu Lekenika nije mogao savladati. Najopasniji su bili ponovno iz prekida u 78. minuti ali Kovačić je obranio. Točku na “i” zaključio je Kutleša svojim trećim pogotkom na utakmici u 81. minuti. Zaspala je obrana Udarnika na dodavanje Marjanovića prema Ferenčeku. Siniša ponovno nesebično upošlja usamljenog Kutelešu na drugoj strani. Vratar nemoćan i to je krajnjih 4:1.  Nakon pogotka obje ekipe smanjile su tempo te isčekivale posljednji sučev zvižduk.

lek-udar-igra8.jpg

Siniša Ferenček (s loptom) uz Kutlešu najraspoloženiji igrač Lekenika danas

Zapisnik i izvještaj sa utakmice.

U Samoboru sljedeću subotu

Sa ovom pobjedom Lekenik se nalazi na diobi druge pozicije sa Libertasom dok prvoplasirana ekipa Biste ima prednost od jednog boda. Seniori Lekenika sljedeću utakmicu igraju u subotu u Samoboru kod istoimenog protivnika. Utakmica je na rasporedu u 16:00 sati.

 

 

{ 1 komentar… pročitaj niže ilidodaj jedan }

Marac listopad 2, 2011 u 19:12

zeleni su sruseni ajmooo

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: