Nes(p)retan poraz seniora u Kutini

29. rujna 2011.

Kutleša je sjajnom akcijom izjednačio na 1:1 u 31. min.

Nogometaši Lekenika u šestom su kolu IV. HNL – Središte B doživjeli prvi poraz u prvenstvu. Na gostovanju kod Moslavine u Kutini nes(p)retno su poraženi rezultatom 2:1. Nažalost, staro nogometno pravilo “ako ne zabiješ, dobiješ” pokazalo se i jučer istinito. Unatoč potpunoj dominaciji u 2. poluvremenu i brojnim prilikama, na kraju su slavili domaćini pogotkom u samoj završnici utakmice.

Domaćini su poveli u 12. minuti nakon sporosti gostujuće obrane. Amedi je pogodio lijevi kut Kovačićeva gola. Nekoliko minuta kasnije,napadač Lekenika Kutleša se našao u “oči u oči” sa golmanom Šimulijom, ali ovaj potonji odnosi pobjedu. Ipak, Kutleša je bio precizniji u 31. minuti kada je sjajno “okrenuo” braniča gostiju i desnom nogom zabio za 1:1. Lekenik je još imao dvije prilike, od čega “stopostotnu” u 37. minuti kada je probio po lijevoj strani 16-terca gostiju i gurnuo loptu kroz peterac na drugu stativu gdje je utrčao Turkman koji u duelu sa braničem gostiju sa nekoliko metara puca tik pored gola. Nakon podjednake igre u prvom dijelu, Lekenik je ipak bio opasnija momčad u nastavku i stvorio niz prilika, kod domaćina bilježimo samo dvije. redale su se tako prilike u 52., 54., 60., 62., 66., 68., 73., 74., 75., 77., 80. Među njima najviše nada davala je ona s početka nastavka kada je Turkman sam sa loptom ušao po desnoj strani 16-erca, ali je umjesto udarca odigrao za Kutlešu na lijevoj strani čiji udarac nije bio precizan. Potom Ferenčekov udarac sa 14 m nakon asistencije Kutleše koji je obrana domaćina uspjela blokirati. Izgledna šansa za gol bila je nakon Kutlešinog prodora po korner liniji s lijeve strane i ubačaja u peterac kada plavi igrač glavom ne uspijeva poentirati. Pucao je i Rajić sa desetak m iskosa nakon odbijanca poslije Hodonjovog slobodnjaka, ali je golman i Rajićev udarac ukrotio. Na samom kraju utakmice, nakon ubačaja sa desne strane iz prekida pred lekeničkim golom neometano najviše skače kapetan domaćih Galešić i zabija za veliku pobjedu od 2:1. Lekenik je u najmanju ruku zaslužio barem bod, a po prilikama i sva tri. No, broje se samo golovi i zato je Moslavina s(p)retnije na kraju slavila i nanijela Lekeniku pri poraz nakon dugo, dugo vremena.

Zapisnik i izvještaj sa utakmice.

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: