Lekenik rutinski do tri boda protiv BSKa

25. rujna 2011.

Seniori Lekenika istrčali su u pratni limača

Nogometaši Lekenika pobjedili su u 5. kolu ekipu BSK-a iz Budaševa rezultatom 4:0 (3:0). Po dva pogotka postigli su Kutleša i Turkman. Novom domaćom pobjedom, Lekeničani su nastavili niz pobjeda i napredak u poretku klubova IV. HNL – Središte B. Nakon dva uvodna remija te tri pobjede u nizu došli su do sjajnog 3. mjesta nakon petog kola.Prvo mjesto bježi samo jedan bod.

Uoči gostovanja posljednjeplasirane momčadi prvenstva, sva očekivanja pristaša kluba ujedinila su se u pobjedi sa više pogodaka razlike. Da će se očekivanja obistiiti pokazale su već uvodne minute. Još svi posjetitelji se nisu niti smjestili na tribini, a već iz prve akcije Lekenik poveo.  Nakon ubačaja s desne strane mrežu gostiju načeo je Dario Turkman poentiravši na prvoj stativi i brzo zagrijavanje navijačke slupine Blue Warriorsa. U 5. minuti, nakon dvoboja sa dvojicom braniča gostiju u 16-ercu Kutleša je pao, ali sudac Blagić nije pokazao a bijelu točku. U 8. minuti već je bilo 2:0 za Plave. Nakon ubačaja iz kornera glavom je izbliza pucao Hodonj, stvorila se gužva pred golom BSK-a, ali lopta nije prošla gol crtu, no u pravom trenutku na pravom mjestu bio je kapetan domaćih Kutleša i izbliza pospremio loptu u mrežu. U 13. minuti Hodonj je isprobao svoj ubojiti šut iz slobodnog udarca sa 25 metara ali golman BSK-a Lončar ukrotio je taj udarac. Uslijedila je potpuna dominacija Lekeničana koji su kontorlirali igru i nizali akcije. Iz niza svih tih kombinacija, došlo se do novog pogotka u mreži gostiju  u 30. minuti. Na 20-tak metara od gol gostiju, mladi Marjanović lažnjakom se oslobodio igrača u bijelim dresovima, a potom uputio udarac koji je golman Lončar obranio, ali loptu nije zadržao . Pravovremeno je natračo Turkman i povisio na 3:0. Do kraja poluvremena rezultat se više nije mjenjao, a gosti iz Budaševa u prvom dijelu nisi uputili niti udarca na gol Kovačića. Imali su jedan neuspijeli ubačaj u 16 m.

Nakonn visokog skoka i udarca Hodonja, loptu je u mrežu pospremio Kutleša za 2:0

U nastavku utakmice, trener Vidović odmah od 46. minuti dao je priliku trojici igrača s klupe, Handanoviću, Mesiću i Komšiću. Igralo se kao i u prvom dijelu, uglavnom na polovici gostiju. U 52. min. bilježimo priliku Komšića koji je sa 10 m pusao visoko preko gola. Nekoliko minuta kasnije, BSK je ozbiljnije zaprijetio iz slobodnog udarca sa oko 23 m, ali je udarac gostujućeg igrača sjajno obranio golman Kovačić kojem je to bila prva i jedina intervencija na utakmici. Par minuta kasnije, Mesić se našao u prvoj svojoj prilici, ali je sa 10-tak m pucao preko gola. U sljedećoj akciji nakon ubačaja Kutleše sa desne strane, Mesić je bio koji centimetar prekratak da sa 2 m gurne loptu u gol. Akcije su se nizale, posebno na desnoj strani preko mladog Majstorovića, ali ne i pogoci sve do 71. min. kada je točku na i svojim drugim pogotkom postavio Kutleša. S loptom se probio u 16-erac gostiju, nanizao dvojicu braniča, a potom, kad su vjerojatno svi očekivali njegovu povratnu loptu na udarac suigrača, Kutla je pogodio iz “mrtvog kuta” za 4:0! Četiri minute kasnije zabilježili smo i pokušaj gostujućeg igrača Blažinića iz slobodnog udarca ali preko gola, tri minute kasnije Kutleša je mogao postići i treći pogodak.Nakon ubačaja sa desne strane Tomo je neometano pucao glavom sa 3 m ali ravno u golmana. Ubrzo je i Ferenček iz daljine zaprijetio, ali lopta je otišla pored vratnice. Posljednju ozbiljniju priliku na utakmicu imao je Mesić koji je na dodavanje Marjanovića sa 5-6 metara pucao preko gola. Bila je to rutinska pobjeda Lekenika protiv nedoraslog protivnika i lagano zagrijavanje za puno jače dvoboje koji slijede. Sljedeće kolo igra se već u srijedu protiv Moslavine u Kutini. Utakmica je na rasporedu u 16:00 sati. Sljedeću nedjelju u Lekenik dolazi Udarnik iz Kurilovca. Nadamo se velikoj podršci navijača u Kutini, posebno Blue Warriorsa koji su i ove nedjelje bili 12. igrač Lekenika.

Zapisnik i izvještaj sa utakmice. Video i slike sa utakmice pogledajte ovdje.

Slavlje Kutleše sa suigračima za 4:0

 

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: