1 - 1

1. Match Day

18. prosinca 2017., 18:00

Novska

Nogometaši Leknika sa prve utakmice i gostovanja dolaze sa bodom. U Novskoj kod Libertasa odigrali su nerješeno 1:1. Oba pogotka “pala” su u prvom dijelu. Pogodak za Lekenik postigao je Ivan Rajić.

Lekeničani su otvorili utakmicu pogotkom. Već u prvoj minuti Handanović je “zakuhao” na lijevoj strani te domaćini rade prekršaj na njime. Centaršut je uputio Baglama, a pospremio u mrežu mladi stoper Ivan Rajić.Vrlo dobri domaćini prvi put su zaprijetili nekoliko minuta kasnije ali Sigur brani vrlo dobru prigodu za domaće. Domaćini za nijansu bolji u prvom dijelu. U 42. minuti fatalna pogreška zadnje linije Lekenika, odnosno Rajić – Komić gdje domaćini koriste poklon Lekenika pored nemoćnog Sigura. Strijelac za Libertas je Anđelo Atlija. U nastavku više borbenija igra. Od 60. minute desetak minuta Lekenik radi pritisak na domaćine. Najopasniji su Handanović i Turkman. U 75. minuti Handanović upošljava Turkmana koji promašuje izglednu priliku za vodstvo Lekenika.

Možemo biti vrlo zadovoljni sa osiguranim bodom u gostima kod vrlo dobre ekipe Libertasa. Ipak koliko smo mogli pobjediti toliko smo mogli i izgubiti tako da je remi nekako najpravedniji.

Od ostalih utakmica 4.HNL Središte B koje su se igrale u subotu nije bilo pobjednika ni u jednoj. Banovac je doma remizirao sa Savom (0:0). Također u još jednom županijskom derbiju Mladost je odigrala 1:1 sa Moslavinom iz Kutine.