PREDSTAVLJAMO: Ivica Vidović – najuspješniji trener koji je ikada bio za kormilom Lekenika

27. srpnja 2011.

Uoči nove nogometne sezone u kojoj NK Lekenik po prvi puta nastupa u IV. HNL, Uprava kluba dogovorila je suradnju sa novim trenerom – Ivicom Vidovićem iza kojeg je prvoligaško iskustvo. 54-godišnji Vidović prema rezultatima iz svojeg sportskog životopisa, svakako je najuspješniji trener koji je ikada radio u Lekeniku. Kao igrač, igrao je u Segesti i Metalcu i nešto malo u Dinamu, ali zbog obveza na fakultetu nije došlo do ozbiljnog angažmana.

Trener Ivica Vidović

Trenerska priča puno je bogatija. Trenirao je Segestu dvije sezone u I. HNL, 1996. i 1997. godine i s njom stigao do finala tadašnjeg Inter-toto kupa – Igrali smo to finale i bili smo centimetar od plasma u  Kup UEFA, ali smo nažalost ispali, bilo je 2:2 protiv Silkeborga za koji je tada igrao poznati reprezentativac Larsson – prisjeća se trener Vidović. Klub iz sisačkog predgrađa Topolvca, TŠK-om uveo je iz II. HNL u I. HNL. U drugoj lizi još je vodio  Segestu – u dva navrata, Jadran iz Poreča, Posavinu i Naftaš iz Ivanića.

U III. HNL vodio je NK Moslavinu, NK Metalca, NK Jadran iz Poreča, NK Udarnik i Segestu koju je tada i uveo u II HNL te Višnjan. U IV. HNL vodio je NK Mladost Petrinja i Frankopan. Prije dolaska u Lekenik, obnašao je dužnost voditelja omladinskog pogona i trenera juniora u sisačkoj Segesti.

O motivima dolaska u NK Lekenik kaže – U razgovorima s čelnim ljudima kluba, prije svega sa predsjednikom Kličekom i direktorom B. Sigurom, vidio sam jedan dugoročan i kvalitetan plan i projekt baziran na realnim temeljima što me je oduševilo. Želja mi je zadržat  se u nekoj sredini 3-4 godine i nešto napraviti, a ne otići nakon 6 mjeseci, pa u drugi klub 6 mjeseci i tako dalje.

Isto tako, vidio sam da se klupski čelnici razumiju u nogomet, to nisam dugo vidio. Uglavnom su u klubovima čelni ljudi koji se ne kuže previše u nogomet. To su dva segmenta koja su mene uvjerila da prihvatim poziv iz Lekenika – priča Ivica Vidović, novi trener seniora NK Lekenik.

Posebno ga se dojmila prozivka i početak priprema – Ovakav uvod u sezonu nisam doživio niti u klubovima I. i II lige. Sve je odrađeno po dogovoru i sa smislom. Svatko je u svojoj domeni rekao sve bitno, došla je cijela Uprava i Nadzorni odbor, veliki broj pristalica kluba – ističe Vidović. O dosezima momčadi još nije želio govoriti – Momčad još ne poznam dovoljno, trebat će mi više treninga i utakmica, vidio sam da ima kvalitete, ali za procjene još treba vremena – zaključio je on.

I prije početka priprema, pristalice kluba upoznale su ga na velikoj radnoj akciji na pomoćnom igralištu. Kako je njegov dolazak iznenadio Lekeničane tako je i njega iznenadio odaziv domaćih ljudi po iznimno velikim vrućinama.

Nisam nikad bio na ovakim klupskim radnim akcijama. Nešto malo sam znao raditi, primjerice čistiti snijeg sa terena prije utakmice, ali nas dvoje-troje, a ne ovoliko ljudi. I tu sam vidio ozbiljnost ovog projekta u Lekeniku. Sad sami dio kluba i naravno da sam došao pomoći, svi koji su u klubu trebaju pomoći na razne načine – završno je mišljenje trenera Vidovića čije treninge redovno prati veliki broj klupskih pristalica.

 

 

Veliki broj klupskih pristalica prati svaki trenig pod ravnanjem trenera Vidovića


Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: