Post image for Lekenik – Mladost GG 15:0

Lekenik – Mladost GG 15:0

19. lipnja 2011.

Lekeničani su se oprostili od I.ŽNL u stilu kakav su držali cijelo prvenstvo. U slavljeničkom raspoloženju na trojačku nedjelju u goste su došli momčad Mladosti iz Gornje Gračenice. Strijelci za Lekenik su bili: Turkman 4, Kutleša 3, Novosel 2, Komić, Komšić, Krpan, Ičanović, Stipaničev i Kireta po jedan. Vlado Horvat za posljednju utakmicu odlučio se za sljedeći sastav: Sigur, Đurašin, Komić, Stipaničev, Sekulić, Komšić, Ferenček, Krpan, Novosel, Kutleša, Turkman.

Momci iz Gornje Gračenice danas potpuno nemoćni protiv pravaka I.ŽNL. Lekeničani su u prvih 17. minuta utrpali 4 komada i nagovijestili da će ovdje biti golijada svih ovosezonskih golijada. Glavom su zabili redom Komić, Turkman i Kutleša te nogom Komšić. Komšićev pogodak je ujedno i 130 Lekenikov te time je postignut novi rekord – najviše pogodaku u I.ŽNL. U 27. minuti Krpan šalje loptu u nebranjeni dio mreže nakon malonogometne akcije u šesnaestercu. Lekeničani ne staju te do poluvremena Turkman se još jednom upisao u strijelce. Za nogomet mora postojati dvije ekipe ali danas postoji samo jedna koja igra i trči za obje ekipe. Izgleda da Lekenik ne može postignuti više od 6 pogodaka u 45. minuta. Tako je bilo protiv Repušnice, Sokola, Jasenovca i sad protiv Mladosti. U drugom dijelu Vlado Horvat kojem je to ujedno i posljednja utakmica za Lekenik uveo je sve igrače sa klupe. Veseli povratak Vrhovca koje je skoro pa propustio cijelo proljetno izdanje I.ŽNL. U drugom dijelu Lekenik probija tu granicu od 6 pogodaka u 45. minuta. U drugom dijelu palo je još devet. Lagani zgoditci Turkmana i Novosela u 48. minuti odnosno 54. minuti. Turkman ponovno nemože pogriješiti te već je 9:0 , a tek je 56. minuta. Akcije se radaju kao na traci. Da su lekeničani pribrani Mladost bi mogla primiti i preko dvadeset pogodaka. Stipaničev trese mrežu u 62. minuti. Muris Ičanović ulazi umjesto Turkmana te 11. minuta kasnije biva strijelac za 11:0. U zapisniku je upisan Turkman kao strijelac iako je Dario bio izvan igre – greška delegata utakmice. U 76. minuti pa možemo reći najljepši pogodak na utakmici je djelo Nevena Novosela na asistenciju Tomislava Kutleše. Do kraja utakmice u listu strijelaca upisali su se Kireta jednom i Kutleša dvaput. Ovo je najveća pobjeda seniora Lekenika u posljednjih 15 godina.

Izvještaj sa utakmice pogledajte ovdje.

Ova rekordna sezona Lekenika je zaslužena u svakom pogledu te ovakvu sezonu teško da će netko moći nadmašiti.

Detaljna statistika ove sezone za tjedan dana.

Velika fotogalerija tokom tjedna.

Video sa utakmice za par dana.