Post image for Lekenik – Sokol 10:0 + video

Što reći nego golijada lekeničana protiv trećeplasirane ekipe Sokola iz Velike Ludine. Zabijali su redom: Krpan, Turkman, Kutleša i Turkman u prvom dijelu. U nastavku su zabili redom Turkman, Komić, Turkman, Peršin, Komšić i Turkman.

Lekenik – Sokol 10:0 (4:0)

IMG_0549.JPG

Navijači

Mlada momčad Sokola u Lekenik je stigla sa 11 igrača te taj problem isplivao je već u 5. minuti kada su morali nastaviti sa desetoricom. Protiv Lekenika koji je u warp brzini već dva predhodna kola znači golijada. Teško bi Sokol ovdje izgubio i s manje razlike da su bili kompletni. Lekenik je poveo fenomenalnim pogotkom Krpana iz mrtvog kuta. Prvi Krpanov pogodak ove godine. Tekla je 19. minuta. U 29. minuti rezultat na semaforu je 2:0 za domaće. Strijelac je Dario Turkman. Jedan-na-jedan sa vratarom nije mu bio problem. Četri minute kasnije Kutleša povisuje na 3:0. Nakon kornera usamljen Kutleša nakolino je glavu za 30. ovosezonski pogodak. Lekenik je neumoljiv te četvrti pogodak samo što nije. U 43. minuti Turkman ponovno matira gostujućeg vratara za 4:0.

IMG_0554.JPG

Petar Kovačić - u potrazi za hladom

IMG_0552.JPG

Degustacija navijačkih "napitaka"

Navijači Sokola Crveni mravi su jedini iz Velike Ludine koji su svih 90. minuta bili na visokom nivou. Bravo dečki. Prava šteta što su Blue Warriorsi imali važnu utakmicu u Galdovu.

Sokol gubi 4:0 ,a tek je poluvrijeme. U 56. minuti postiže pogodak onaj koji je i zatvorio prvo poluvrijeme pogotkom – Dario Turkman. Krpan fenomenalno upošljava usamljenog Novosela na lijevoj strani koji odmah ubacuje u peterac gdje Turkman glavom zabija. 110 pogodak Lekenika ove sezone. U 63. minuti kapetan Komić posprema loptu u mrežu nakon asistencije Kutleše i velikog propusta u obrani Sokola. Tri minute kasnije Turkman iz mrtvog kuta trese mrežu gostiju. Neobranjiv udarac Daria. U 12. minuta Sokolova mreža se trese po četvrti put. Strijalac je Bruno Peršin. Stipaničev je varatio povratnu na rub šesnaesterca gdje Peršin puca i zabija za već 8:0. U 83. minuti Lekenik zabija novi pogodak. Novosel prebacuje stranu na Kiretu koji vraća na dotrčalog Komšića koji dere mrežu. Deseti pogodak i rekord ove sezone Lekenik postavlja u 88. minuti kada se Turkman po peti put upisuje u strijelce. Kireta je uposlio Turkmana koji puca pored vratara.

Krešimir Krpan

26 pogodake Lekenika u posljednje tri utakmice je fenomenalna najava za sljedeće kolo kada Lekenik gostuje u Lipovljanima kod Slavonca. Utakmica je u nedjelju u 17:30 sati.

Dario Turkman nakon ove utakmice pokazao je kako Kutleša još uvijek nije suguran da je najbolji strijelac I.ŽNL.

Tomislav Kutleša – 30 pogodaka

Dario Turkman – 25 pogodaka

Ovaj napadački par zajedno je zabio 55 pogodaka što je skoro pa polovica Lekenika.

Prvu poziciju najboljeg strijelca kluba sa najviše pogodaka u sezoni drži legenda kluba Damir Špehar koji je u sezoni 1999/2000 postigao čak 36 pogodaka. Vrlo zanimljivo je reći kako je Damir Špehar u jesen 1999. godine zaigrao u 13 utakmica (od 14 mogućih) te postigao najmanje jedan pogodak u svakoj. Do kraja sezone nije postigao pogodak u samo četiri utakmice. Hoće li Kutleša ili Turkman srušiti rekord od 36 pogodaka budu pokazale sljedeće tri utakmice.