Dinamo Osekovo – Lekenik 1:9

21. svibnja 2011.

U Stružcu odigralo se 26. kolo I.ŽNL protiv Dinama iz Osekova. Lekenik je pobjedio rezultatom 1:9 (0:3). Pogotke za Lekenik postignuli su redom: Kutleša, Kireta, Komšić, Đurašin, Majstorović, Ičanović, Komić, Kutleša i Ičanović.

Domaćini danas nisu imali nikakve šanse protiv sada već prvaka I.ŽNL Od samog početka Lekenik je pokazao da je došao ovdje pobjediti i osigurati naslov. Prvo poluvrijeme bila je tek uvertira u ono što slijedi nakon. Prvo pogađa Kutleša kada sam biva ostavljen na rubu šesnaesterca te se odlučuje an udarac koji je neobranjiv. Danas odlični Sekulić radi velike probleme domaćoj obrani. Prilike se nizaju kao na traci. Ičanović, Kutleša, Kireta dvaput… Treća sreća za Danijela Kiretu u 35. minuti. Nakon kornera domaćin izbija samo do šesnaesterca kada Kireta odprve pogađa protivnički gol. Lekenik ne posustaje. U 42. minuti prekrasna akcija na lijevoj strani koju završava Komšić. Tri euro-gola Lekenika u prvom poluvremenu. Ipak treći najljepši. Mnogobrojni navijaći Lekenika okopirali su igralište u Stružcu. Uz lijepo sunčano vrijeme i golijadu lekeničani su uživali te vrlo bučno proslavljali svaki pogodak i priliku.

Nastavak nam je donio 7 pogodaka te bezbroj zaleđa i prilika Lekenika. Sa ovih tri pogotka Lekenik je zabio 99 pogodaka u sezoni te na poluvremenu navijači su se počeli zapitkivati tko će zabiti stotog. U 48. misterija je riješena. Đurašin je povukao na lijevoj strani, dupli pas sa Novoselom te se sjurio na vrata domaćina. Ivan se odlućio na udarac te pogodio malu mrežicu taman uz stativu. Erupcija veselja navijača. Prvjenac Đurašina ove sezone. Vrijedio je čekati tolko za ovaj pogodak. Iz minute u minutu Lekenik radi akcije i prilike. U 55. minuti petorica lekeničana odigrali su u stilu malog nogometa u samom šesnaestercu domaćina. Kutleša-Komšić-Kireta-Novosel-Ičanović. Posljednji je bio strijelac za 0:5. Nakon toga Vlado Horvat daje priliku i ostalim igračima – Vidak, Sigur, Majstorović i Matković. Damir Matković sa nedavno navršenih 16. goina dobio je priliku po prvi put u službenoj utakmici. Majstorović samo što je ušao pobjegao je obrani Dinama te pogađa za 7:0. Majstorović je bio trn u oku na desnoj strani. Bruno Peršin bez posla u obrani ali vrlo aktivan u napadu. Ipak u 70. minuti domaćin zabija utješan pogodak ali još je puno do kraja. Nestrpljivost u napadu rezultira velikim brojem zaleđa. Do kraja utakmice Lekenik je postigao još tri pogotka. Komić zabija nakon kornera. Kutleša postiže nakon što je položio na pod cijelu obranu. U 85. minuti Ičanović postiže još jedan pogodak za kraj.

Zapisnik sa utakmice pogledajte ovdje.

Lekenik nakon ove utakmice i matematički je osigurao naslov prvaka I.ŽNL u sezoni 2010/2011. Čestitke svim igračima, treneru i UO.

Fotogalerija

Nije gotovo ni sa nogometom ni sa slavljem. Sljedeću nedjelju u goste nam dolazi ekipa Sokola iz Velike Ludine koja je danas nakon teške muke pobjedila fenjeraša Lokomotivu rezultatom 6:5. Očekuje nas dobra utakmica i nezaboravna atmosfera. U subotu igrali su i pešćenici te bili poraženi od gostiju iz Jasenovca minimalnim rezultatom.

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: