Post image for Sedam pogodaka u mreži Mladosti iz Repušnice

Sedam pogodaka u mreži Mladosti iz Repušnice

15. svibnja 2011.

Lekenik je pobjedio Mladost iz Repušnice u 25. kolu I.ŽNL rezultatom 7:0 (1:0). Pogotke za Lekenik postignuli su uz Kutleša 4,  Stipaničev, Peršin i Novosel.

Prvo poluvrijeme prikazao nam je nogomet u kojem je Lekenik kontrolirao igru ali gosti su se uspijevali obraniti osim jednom. Bilo je nekoliko vrlo dobrih prilika. Prva vrlo dobra prilika je bila kada gostujući obranbeni igrač pokušavajući izbiti loptu krivo zahvaća te lopta odsjeda na vratnici. Ipak mini pritisak Lekenika rezultirao je pogotkom Tomislava Kutleše u 28. minuti. Nakon pogotka nastavlja se istiti tempo ali napadači nemaju pravi lijek protiv gostiju koji se brane sa svim raspoložljivim snagama na terenu.

Nastavak osim kiše koja je počela padati ponudio nam je i kišu golova. Jedno od najboljih poluvremena Lekenika. Ulaskom Krešimira Krpana igra Lekenika izgledala je puno bolja i protočnija. Pritisak koji je trajao svih 45. minuta rezultirao je sa 6 pogodaka te pregršt lijepih prilika, akcija, poteza… U 48. minuti nakon odličnog centaršuta Sekulića Kutleša glavom reagira ali lopta odlazi pored gola. Ponovno Sekulić ubacuje te pronalazi Ičanovića koji izvoleja puca ali golman ipak brani. Nakon toga Kutleša sa nova dva pogotka rješava pitanje pobjednika na utakmici. Golovi su padali u 55. i 60. minuti. Na krilima Tomislava Kutleše Lekenik još jednom ide prema sigurnoj i velikoj pobjedi. Tomislav je redoviti strijelac u posljednjih četiri domaća susreta. Četiri utakmice – 12 pogodaka. Gosti potpuno nemoćni protiv domaćina. U 70. minuti ubačaj iskosa na Stipaničeva koji izbija sam pred golmana i poentira svoj prvi pogodak u dresu Lekenika. Svojim fantastičnim igrama tokom cijele sezone ovaj pogodak je zaslužio u potpunosti. U 72. minuti prekršaj nad Ičanovićem. Dok su se gosti namještali u živom zidu Krpan je brzo odigrao na Novosela koji se nalazi u petercu. Neven iz mrvog kuta prebacuje na drugu stranu gdje Kutleša glavom trese mrežu gostiju po četvrti put. Unatoč izlasku Krpana iz igre ostaje visoki pristup i tempo igrača na utakmici. U 77. minuti nakon kornera Bruno Peršin pogađa glavom za 6:0 i pobire ovacije iz publike. Bruno je ove godine standardan u obrani Lekenika i ovaj pogodak je veliko priznanje za njega. Junior Antonijo Ćosić radio je ogromne probleme gostima svojom brzinom, žilavošću i upornosti. Imao je nekoliko teških prilika iz kojih je napravio najbolje što je mogao. Na samom koncu utakmice nesebično upošljava samog Novosela koji pogađa za konačnih 7:0. Treći ovogodišnji pogodak Nevena Novosela ove godine, prvi nakon malo dužeg perioda.

Mladost Gornja Gračenica pobjedila je Sokol iz Velike Ludine 3:2. TŠK 1932 se ipak nije dao iznenaditi u Popovaći kod Moslavca , rezultat 2:5, tako da se matematičko osvajanje naslova očekuje protiv Dinama ove subote. Možda se postigne i stoti ovosezonski pogodak. U susretu Topuskog i Radnika Majur nije bilo pobjednika – 1:1. Pešćenica je pobjedila Slogu-Maris rezultatom 1:4 te tako se ponovno domogla šeste pozicije.

Sljedeću utakmicu Lekenik igra u Stružcu kod Dinama. Utakmica je na rasporedu ove subote u 17:30 sati.