Iz Majura sa tri boda

23. travnja 2011.

Nogometaši Lekenika gostovali su u 22. kolu I.ŽNL u Majuru kod Radnika te pobjedili rezultatom 0:1. Pobjednički pogodak postigao je Tomislav Kutleša glavom.

Utakmica je započela vrlo žustro, obje ekipe htjele su pobjedu. S. Ferenček je pucao u 10.minuti iz igre sa dvadesetak metara. Lopta je odsjela na vratnici. Gosti su naredali nekoliko prilika ali koncentracija nije bila na nivou ili je Kovačić obranio. Prvo je domaći napadač krenuo jedan-na-jedan ali je htio previše. Zatim Adamović puca glavom, Kovačić brani. Gosti prijete preko Turkmana, Kutleše i Ičanovića čiji udarac odsjeda na vratnici. Igra se vrlo korektno sa obje strane. Domaćini ponovno imaju izglednu priliku sa desne strane ali Kovačić još jednom brani. Najveća prilika Radnika odlazi u nepovrat kada se domaći napadač oslobađa čuvara te iz mrtvog kuta ubacuje na metar-dva od gola. Natrčava domaći napadač koji šalje loptu preko gola.

U drugom dijelu ipak Lekenik preuzima konce u svoje ruke ali Radnik sve to drži na pristojnoj udaljenosti od svojeg gola. Lopta iza obrane te Kutleša puca glavom. Upućuje loptu na drugu stranu. Prolazi tik uz vratnicu. Svi oni promašaji domaće ekipe naplatili su se u 70. minuti kada S. Ferenček ubacuje na glavu Kulteše koji puca ali vratar brani, lopta se odbija te Kutleša ponovno puca i zabija za veliko slavlje gostiju iz Lekenika. Dosad korektna utakmica sa 48 prekršaja (28 Lekenika) dobila je malu dozu nervoze ali se stiskom ruke i pravilnim odlukama glavnog suca kontrolira. Pred sami kraj izbila je gužva pred petercem ,danas odličnog, Kovačića nakon kornera ali obrana,  načelu sa Komićem, ovu situaciju rješava. U ovoj utakmici Horvat nije mogao računati osim na već duže odsutne Vrhovca, Perovića, Gotovca na Krpana i Domitrovića.

Nije bila ovo dobra utakmica Lekenika ali gleda se samo rezultat i u tom segmentu Lekenik je odnio pobjedu. Pešćenica unatoč vodstvu od 4:2 i igraču više nije uspjela pobjedili Sokol iz Velike Ludine. Golijada je završena rezultatom 5:6. Fenjeraš Lokomotiva pobjedila je, sljedećeg protivnika Lekenika, Zrinskog u Odri rezultatom 0:2.

Lekenik sljedeću utakmicu igra u Pešćenici ovu srijedu. Na rasporedu je kup utakmica. Utakmica se igra u 16:30 sati.

Sljedeća prvenstvena utakmica igra se doma protiv Zrinskog iz Odre. U nedjelju 1. svibnja u 16:30 sati.

Zapisnik sa utakmice pogledajte ovdje.

Statistiku za pojedinog igrača možete pogledati ovdje.

IMG_0321.JPG

{ 2 komentari… read them below or dodaj jedan }

kobra travanj 27, 2011 u 07:33

Mi iz Majura Vam želimo čestitati na osvojenom prvenstvu i puno sreće u 4hnl ali žalimo što Vas nismo pobjedili jer smo realno u ovoj utakmici bili puno bolji ili bar da smo uzeli bod ali što ćeš takav je nogomet ne pobjedi uvjek bolji. I mislim da Vam ja sad jasno da smo mi nakon Vas najbolja ekipa u ovoj ligi. Još jednom čestitke.

Odgovori

ivan travanj 27, 2011 u 12:24

Hvala kobri na čestitkama i gostoprimstvu u nedjelju. Utakmica je bila vrlo korektna i Radnik je u najmanju ruku zaslužio barem bod budući da je imao više prilika. Mi smo i prije utakmice znali da je to naše najteže gostovanje. Vi ste vrlo kvalitetna ekipa koja bi bila uvjerljivo druga da nije bilo neobjašnjivih kikseva u prvom dijelu. Puno sreće u nastavku prvenstva!

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: