Frankopan pao i u Kupu – presudila braća Ferenček

20. travnja 2011.

Iako nije bilo uvjerljivo kao prije dva tjedna, seniori NK Lekenika ponovo su pobijedili  galdovački Frankopan, ovaj put u utakmici V. kola Kupa. U prvoj, službenoj noćnoj utakmici u Lekeniku, bilo je 3:1, dovoljno za prolazak dalje i novi lokalni derbi sljedeće srijede, Pešćenica – Lekenik. Trener Vlado Horvat od početka je dao šansu igračima koji imaju manju minutažu, a klupa je bila više nego respektabilna:S. Ferenček, Krpan, Novosel, Kutleša, Turkman, Sekulić, Kovačić. Startali su  Sigur, Peršin, Domitrović, Ićanović, Stipaničev, Đurašin,  Komić, Kireta, Komšić, Majstorović i I. Ferenček. Od početka su lekeničani imalu loptu više u nogama i pokušavali ubačajima sa strane doći do vodstva, ali pošlo je to tek Danijelu Kireti lijepim pogotkom za 1:0 pred sami kraj poluvremena.

U nastavku, kad su svi očekivali povećanje vodstva, dogodilo se izjednačenje. Gosti do 1:1 stižu preko udarca sa 11 metara. Trener Horvat uveo je u igru u nastavku Krpana, Novosela, S. Ferenčeka, Turkmana i Sekulića, a prilike su se redale jedna za drugom. Čekao se samo pogodak. I tek, posljednji 20 minuta slomljen je otpor gostiju. Prvo je sjajno glavom nakon ubačaja pucao Siniša Ferenček sa šest metara i prevario golmana gostiju, par minuta kasnije, nakon ubačaja sa strane pred gol gostiju,  u skoku je najspretniji bio “viskoki” Igor Ferenček i prije golmana, kao i brat, glavom postiže pogodak za mirnih, na kraju i konačnih 3:1. Svakako treba pohvaliti i Blue Warriorse koji su ponovo bili najglasnija podrška domaćim igračima. Slijedi utakmica protiv Pešćenice u VI. kolu Kupa u srijedu, a prije toga, prvenstveno gostovanje kod Radnika u Majuru u subotu.

Zapisink sa utakmice pogledajte ovdje.

{ 2 komentari… read them below or dodaj jedan }

The Player travanj 21, 2011 u 19:04

http://www.znl.hr
evo jedan zanimljiv link

Odgovori

BlueWarriors travanj 23, 2011 u 23:16

u srijedu ćemo napraviti show :))

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: