Tri gola, tri boda

10. travnja 2011.

NK Lekenik pobjedio je domaćina iz Topuskog rezultatom 0:3. Prvi pogodak djelo je Turkmana u prvom poluvremenu, u drugom sudbinu Topuskog zaključio je Kutleša sa dva pogotka.

Lekeničani su krenuli napadački te u prvih dvadeset minuta opsjedali domaći gol. Iako su imali veliku nadmoć to su uspjeli iskoristiti samo za jedan pogodak. Osim što su lekeničani nekoliko prilika promašili što bi trebalo zabiti također drugi pomoćni sa nekoliko dosuđenih zaleđa spasio Topusko od još veće razlike. Frenček je nanizao nekoliko igrače te uposlio Turkmana koji para mrežu domaćina već u 4. minuti. U drugom dijelu prvog poluvremena igra se izjednačila te su domaćini došli do najveće prilike na utakmici koja im je naposljetku bila i posljednja. Stipaničev je vratio loptu Kovačiću koji ispucava direktno u napadaća. Odbijena lopta ide u smjeru gola ali navijaći mogu odahnuti jer lopta prolazi tik uz stativu. U Topusko unatoč dalekom putovanju izmamilo je preko pedeset navijača iz Lekenika.

U nastavku postoji jedna ekipa, a to je Lekenik. Nakon što u prvom dijelu pogodak glavom poništava iz vrlo dovjbenog zaleđa sudac, Kutleša u 52. minuti ponovno zabija glavom ali sada regularni pogodak. Topusko bez udarca na gol Kovačića u nastavku. Vlado Horvat uoči utakmice nije mogao računati na već duže ozljeđene Gotovca i Vrhovca te požutjelog Krpana i zbog obveza odsutnog Domitrovića. To je bila prilika da se na klupi nađu juniori. U nastaku su ušli juniori Majstorović, Ćosić i Vidak te seniori Đurašin i Kireta. Imali su lekeničani prilika da podeblaju rezultat ali koncentracija u napadu više nije bila na nivou. U 84. minuti Kutleša radi sve sam te zabija pored nemoćnog domaćeg vratara za konačnih 0:3. U zadnjim minutama Kutleša gura u izglednu šansu Ćosića koji u svojoj prvoj službenoj utakmici za seniore ne reagira najbolje.

Zapisnik sa utakmice pogledajte ovdje.

Lekeničani iz prvog ovogodišnjeg gostovanja dolaze sa punim plijenom. Topusko se nadao možda nekom iznenađenju ali Lekenik je ipak puno kvalitetnija i iskusnija ekipa. Od ostalih rezultata u 20. kolu I.ŽNL domaćin Zrinski izgubio je od Jasenovca. Sloga-Maris, sljedeći protivnik Lekenika, petardu je uvalio fenjerašu Lokomotivi. Sokol je ponovno kiksao u Repušnici te TŠK 1932 lakom pobjedom protiv Slavonac ostao sam na drugoj poziciji. Pobjedom Radnika iz Majura protiv Gornje Gračenice približili su se Topuskom na bod.

Lekeničani igraju sljedeću utakmicu doma protiv ekipe Sloge-Maris. Utakmica je u nedjelju u 16:30 sati.

 

 

Lekeničke udarne igle Turkman i Kutleša postignuli su 17 odnosno 18 pogodaka te time drže sami vrh najboljih strijelaca I.ŽNL. Oboje zajedno zabili su 35 pogodaka što je više od 11 momčadi u I.ŽNL. Ukoliko tu dodamo 14 pogodaka Novosela onda zajedno postignuli su više od Sokola iz Velike Ludine. Sa ovakvim raspoloženim strijelcima 100 pogodaka u sezoni je vrlo lako moguće.

Ime Prezime Broj pogodaka Utakmica Minuta Gol/min
Tomislav Kutleša
18 17 1196 66.4
Dario Turkman
17 13 976 57.4
Neven Novosel
14 17 1428 102
Siniša Ferenček
7 11 861 123

 

NK Lekenik
Postignutih pogodaka u prvenstvu: 79
Broj postignutih pogodaka u utakmici: 3.95
Postignuti pogodak svakih: 21.8 min
Broj žutih kartona po utakmici 1.95
Primljenih pogodaka u prvenstvu: 13
Primljeni pogodak svakih: 139 min

 

{ 17 komentari… read them below or dodaj jedan }

Mladost R travanj 11, 2011 u 09:53

Cestitam na pobjedi. Bravo Kutla. Htio bi samo ispraviti vašeg novinara,da Sokol nije kiksao u Repusnici nego da moze biti presretan sa osvojenim bodom. Takodjer cetitka na osvojenom naslovu. Pozdrav.

Odgovori

Blue Warriors travanj 11, 2011 u 16:35

di su nam sad topuščani? ne javljaju se..
Bravo dečki! Prvenstvo je naše, a sad ganjajte rekorde 😀
ŠAMPIONI!!

Odgovori

beerboys travanj 11, 2011 u 16:35

zasluzena pobjeda, o tome nema spora ali mogli bi biti objektivniji pa reci da smo imali dva čista zicera, u prvom poluvremenu nakon 0-1 Ceka glavom sa 4 metra.. Onda ona lopta par cm od stative isto kod 0-1.
u drugom sam osobno imao zicer, a vi eto navodite bez prilike u drugom poluvremenu. Treci gol je poklon nasa dva srednja branica a ne kutlesin prodor kako to opisujete. opet ponavljam, nismo zasluzili pobjedu, ali da je u prvom bilo bar 1-1 nebi se mi onako otvorili odmah u pocetku nastavka i mozda bi tijek ipak bio malo drukciji. U napadu kod nas nije moglo bolje, nas najbolji strijelac je u glini kao i jos 3 bitna igraca a jucer nam je zbog bolesti bio odsutan i ovaj preostali napadac. Sve ekipe u vrhu su oslabljene osim vas tako da ovim putem cestitam na osvojenom prvom mjestu, sretno u 4. ligi u borbi za opstanak i mozda se vidimo u kupu 😛
pozz

Odgovori

clapton travanj 11, 2011 u 17:56

sreca kaj ja nisam ono na kraju zabio…=D

Odgovori

Ljubica travanj 11, 2011 u 18:24

Beerboys, imaš ti pravo. A zamisli da ste tek poveli 5:1 u prvom poluvremenu, tko zna što bi bilo… Ceka bi sigurno dao gol da je golman otišao na pivu, i ti bi sigurno realizirao svoj zicer…a ja stajao u drugom dijelu zajedno sa tvojim navijačima /malo stariji i ozbiljnji ljudi , takođe bivši igrači koji su nekad igrali u višoj ligi nego li ti /recimo Karlovac/koji umriješe od smijeha na sudačku odluku pomoćnog kad svira Kutli zaleđe,nakon što je prešao vašu obranu i ostao sam pred golmanom, pa drugi puta kad Tomo zavrti vaš dvojac o odbrani kraj samog gola..nemaju oni više pojma ni gdje je Tomo i lopta, uhvatiše se ljudi za glavu…ili kad
Tomo nesebično dodaje loptu mladom poletarcu koji uspješno promašuje
gol sa čitava dva metra, pa demonstracija Turkija koji vas definitivno rastura/ doduše i demonstrira dva puta kako se ne zabijaju mrtvaci/… ili sam ja to možda gledao neki drugi film…al zaboravimo to. Glavno da smo se vidjeli, a drugi puta ćemo ba beeru.Tu me sigurno imaš! Ali u svakom slučaju želim vam sve najbolje u nastavku, gledao sam vas i prije.. dobri ste vi… i mjesto vam je sigurno pri vrhu tablice. Sretno!

Odgovori

pero travanj 11, 2011 u 18:33

ma nikada nisi bio igrac :))) haha

Odgovori

clapton travanj 11, 2011 u 20:02

najbolje je to kaj ljudi misle da sam fulao gol sa 2 metra…xD…pa ugl. kao prvo,morao sam paziti da ne uletim prerano da ne bi bilo zalede,drugo pucao sam iz prve a i bilo je izvan peterci i trece,golman je bio ispred mene…ali ne zamaram se ja previse…samo da se zna…=D to je samo bio los vikend za mene…

Odgovori

pimplek travanj 11, 2011 u 20:11

Ak još jedanput tak fulaš šišamo te na kratko. Jel kužiš Ćos.

Odgovori

clapton travanj 11, 2011 u 20:13

hahhah…obecajem,nema vise takvih promasaja.. sry ljudi ATMOSFERA ME PONIJELA….

Odgovori

Blue Warriors travanj 11, 2011 u 21:08

dragi moj beer boysu..nismo ti mi banovac da se borimo za opstanak u 4.hnl.. a sa njima ćete se naigrat slijedeće sezone, osim ako ne kupe koju tekmu sad do kraja sezone..i ona podbacivanja od strane vaših navijača da je ovo bila kupljena tekma, dajte molim vas..dobro ste i prošli..

Odgovori

Ljubica travanj 11, 2011 u 21:36

Ajd, Čos , take it easy…ma ta 2 metra, to ti je onako…figurativno.Bit će toga još, ali nikakva tragedija , pa i profići iz Premiershipa izvedu nemoguće, sa pola metra od gola lansiraju preko prečke.

Odgovori

pimplek travanj 12, 2011 u 07:39

To Kutla ni ne broji više da je to zicer. hehe

Odgovori

tomislav travanj 12, 2011 u 09:54

To nisu ziceri nego polušanse , a kaj misliš na Premiership iz BiH ili neki drugi

Odgovori

clapton travanj 12, 2011 u 15:32

ma ljubica sve 5 …nisam mislio nista lose…

Odgovori

Ljubica travanj 12, 2011 u 15:51
pera travanj 12, 2011 u 16:52

Čestitam Vam na osvojenom 1. mjestu i ulasku u 4. HNL. Dolazimo Vam u nedjelju na megdan u Lekenik, nemojte sada sve ove promašaje u prvenstvu realizirati protiv nas kao jesenas u Novskoj, ha, ha, ha …

Odgovori

Ljubica travanj 12, 2011 u 20:42

Ma ne boj se Pera, ak vas bude puna klupa kao prošli puta, u napadu igra naš najuspješnjiji golgeter svih vremena, naša Legenda….. FRANTA!!!!!

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: