Rapsodija nad Frankopanom

3. travnja 2011.

Lekenik – Frankopan 10:2 (6:2)

U 19. kolu I.ŽNL NK Lekenik ugostio je ekipu NK Frankopan iz Galdova. Utakmica u kojoj je trebalo pobijediti te vratiti momčad na kolosijek koji vodi prema pobjedama. Ekipa Frankopana je najneefikasnija ekipa te dolazak kod lidera nije najbolje za postizanje pozitivnog rezultata. Lekenik standardan tek bez ozlijeđenog Stjepana Gotovca. Ipak navijači, kojih je bilo stotinjak, ugodno su se iznenadili na odluku trenera da kapetansku traku nosi Tomislav Kutleša. Također Muris Ičanović počeo je od prve minute dok se Ivan Đurašin preselio na klupu. Također vratio se nakon kazne Siniša Ferenček. Stoperski par bili su Komić – Stipaničev dok Domitrović priliku je čekao sa klupe.

IMG_0303.JPG

8 komada u 32 minute

Lekeničani su krenuli odmah pogotkom. Brza lopta iza gostujuće obrane te Kutleša najbrži i od prve matira golmana za vodstvo Lekenika u 2. minuti. Kapetanska traka nadahnula Tomu koji se pokazao u utakmici kao pravi kapetan, potpuno drugačiji u odnosu na prethodne utakmice. Nekoliko trenutaka nakon što se krenulo sa centra prekršaj Ičanovića na trideset metara od gola, skosa. Šimičić nabacuje, lekenička obrana spava te utrčava gostujući napadač i glavom zabija za 1:1. Ovakve naivne golove definitivno ne bi trebali primati. Velika greška cijele momčadi. Lekeničani su terenski puno jači i kontroliraju igru. U 12. minuti ista situacija kao i kod prvog pogotka Frankopana. Isti igrač ponovno nabacuje te je lopta sada okrznula domaćeg braniča te završila u mreži. Lekeničani sa kiselim smijehom ispratili su ovaj pogodak. Za izjednačenje čekalo se 7. minuta kada Kutleša postiže ponovno pogodak na isti način. Lopta preskače, visoko postavljenu, ekipu gostiju te se Tomo ubacuje sa desne strance te matira golmana. Samo što se ponovno po peti put krenulo sa centra duga lopta preskaće ponovno obranu Frankopana kada sa desne strane utrčava Turkman i gura Lekenik u vodstvo. U 28. minuti nakon gužve pred gostima Komić je najspretniji te postiže svoj treći ovosezonski pogodak. Frankopan je popucao po svim šavovima, a još nije prošlo ni pola sata igre. U 30. minuti Kutleša po treći puta matira vratara Frankopana, a u 32. minuti golijadi Lekenika pridružuje se i Novosel. Do kraja poluvremena lekeničani su mogli zabiti još i više ali ponestalo je koncentracije. Gost osim ona dva udarca na gol iz prekida ima tek jedan koji je otišao visoko od gola.

IMG_0302.JPG

U nastavku lopta nije bila u domaćoj polovici

U nastavku trener Vlado Horvat odmah ubacuje u igru Peršina i Domitrovića umjesto Sekulića i Komića. Lekeničani kreću sa istim tempom kao i u prvom dijelu. Imali su par fantastičnih prilika ali lopta prolazi tik uz vratnicu. Domitrović i Ičanović. U 55. minuti Turkman fantastično iz mrtvog kuta reagira i matira vratara Frankopana. 2. minute kasnije Kutleša se upisuje ponovno u strijelce svojim četvrtim pogotkom te 16. u sezoni te izbija sam na vrhu strijelaca I.ŽNL. Trener domaće ekipe ubacuje u igru sve. Među njima su Alen Sigur, Igor Ferenček te junior Domagoj Cavrić koji je svojim fenomenalnim igrama u dresu juniora zavrijedio ovih 30. minuta u potpunosti. Peršin je povukao te ubacio u peterac u kojem Turkman cilja i pogađa za 9:2 te neostavlja Kutlešu samog sa 16 pogodaka u sezoni. Siniša Ferenček silno želi postignuti pogodak te postiže ga u 79. minuti. Do kraja bilo je par pokušaja ali rezultat se nije mijenjao.

IMG_0301.JPG

11 bodova prednosti

Ovom visokom pobjedom Lekenik suvereno ima tron I.ŽNL koji nakon ovog kola bježi drugoplasiranoj ekipi 11 bodova. Od derbija u Velikoj Ludni mogu biti sretni Topolovčani jer su uzeli sva tri boda te time izjednačili se sa Sokolom na drugom mjestu. Od ostalih rezultata valja spomenuti remi Topuskog u Kutini kod ekipe Lokomotive te također remi Moslavca i Pešćenice. U derbiju začelja sva tri boda uzela je Sloga-Maris te tako pretekla momčad Slavonca koja ove godine još nije uknjižila ni boda.

Zapisnik sa utakmice preuzmite ovdje.

U sljedećem kolu Lekenik ide na prvo ovogodišnje prvenstveno gostovanje nakon 4. kola u Topusko kod istoimenog protivnika. Utakmica je u nedjelju u 16 sati.

Slijedi tablica ovogodišnjih odigranih kola.

Pozicija 

1

Momčad 

Lekenik

Ut 

4

Pob 

3

Ner 

1

Por 

0

G+/- 

19:2

17

Bodovi 

10

2
Radnik M 4 3 1 0 8:4 4 10
3
Zrinski O 4 3 0 1 10:6 4 9
4
Sloga-Maris 4 3 0 1 7:7 0 9
5
Moslavac P 4 2 2 0 4:0 4 8
6
Pešćenica 4 2 1 1 5:3 2 7
7
Topusko 4 1 3 0 3:1 2 6
8
TŠK 1932 4 2 0 2 8:8 0 6
9
Dimano O 4 2 0 2 8:9 -1 6
10
Mladost GG 4 1 1 2 3:6 -3 4
11
Sokol L 4 1 1 2 7:8 -1 4
12
Mladost R 4 1 0 3 4:7 -3 3
13
Jasenovac 4 0 2 2 3:5 -2 2
14
Lokomotiva 4 0 2 2 2:10 -8 2
15
Frankopan 4 0 2 2 5:14 -9 2
16
Slavonac 4 0 0 4 4:10 -6 0

{ 5 komentari… read them below or dodaj jedan }

Ljubica travanj 3, 2011 u 22:25

El Presidente se pošteno ispromašivao…/u prognoziranju rezultata/
Kod rezultata 1:2, tipuje 5:2, a kad to realiziramo, na popravnom prognozira 9:2, a njegovi igrači ga zaje….
Totalna NEZNALICA !!!!!!

Odgovori

Blue Warriors travanj 3, 2011 u 23:13

oce biti prijevoza u Topusko?

Odgovori

NEC travanj 4, 2011 u 14:43

Odgovor za Ljubicu, koji je malo stariji gospodin i pomalo je ishlapio: El presidente vjeruje u momčad i kad gubimo i bio sam vrlo blizu pogotka konačnog rezultata. To nije bilo potcjenjivanje korektnog suparnika, već više odgovor nekim “kibicima” na zajedljivim komentarima.
Bus vozi za Topusko i polazak je u 13,30 ispred svlačiona. Naši vjerni navijači sa obilježjima kluba imaju besplatan prijevoz, kao i obično. Vidimo se!

Odgovori

Ljubica travanj 4, 2011 u 20:11

Thx, El Presidente, zato te malo stariji i ishlapljeni gospodin i bocnuo, da se malo otvoriš … pa nek ”dobronamjerni kibici ” vide kakvog imamo predsjednika, a tak i tak su otišli doma kisela lica kaj da su pojeli tri tegle krastavca bez priloga.
Ujedno svaka čast Filipu na prezentaciji ove druge tablice , koja podosta otkriva što se dogodilo u klubovima u periodu između dviju polusezona.Nekima je možda i iznenađenje,nekima i nije, ali mislim da je de facto točan pokazatelj stanja u klubovima, uz samo JEDNU konstantu u odnosu na trenutačnu tablicu .Pozz.. svim ljubiteljima nogometa.

Odgovori

Blue Warriors travanj 4, 2011 u 21:25

Hvala i vidimo se! Sportski pozdrav od BW!

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: