Post image for Pametno i smireno do pobjede nad Pešćom

Pametno i smireno do pobjede nad Pešćom

20. ožujka 2011.

Lekenik je pobjedio Pešćenicu u derbiju I. ŽNL rezultatom 2:0 ! Strijelci Novosel i Turkman. Novosel je zabio fantastičan pogodak iz slobodnog udarca sa oko 25 m nakon pola sata igre. U 67. minuti Pešću je dotukao Turkman.

Najveća bitka vodila se na sredini terena

Atmosfera derbija je bila odlična, unatoč hladnom vremenu, prisustvovalo mu je oko 200 gledatelja. Najglasniji su bili Blue Wariorsi, navijači NK Lekenika koji su “naoružani” bubnjevima, sirenama i zastavama navijali sa desne strane igrališta i svakako bili prava podrška igračima. Strijelac drugog pogotka Dario Turkman rekao je da pobijedu posvećuju navijačima. Veliki broj navijača podrio je goste iz Pešćenice, smješteni uz ogradu na drugom dijelu igrališta također su bili glasna podrška svojim igračima.

Lekeničani su na kraju utakmice zahvalili vjernim navijačima

Trener Horvat susret je započeo sa golmanom Kovačićem, zimskim pojačanjem, potom sa kapetanom Komićem i Stipaničevim kao središnjim braničima, te Đurašinom i Sekulićem na bokovima. U sredini su zaigrali Novosel, Komšić, S. Ferenček i Krpan, a najbliže golu gostima postavio je napadače Turkmana i Kutlešu. Trener – igrač gostiju Katulić na teren je izveo jedanaestoricu golman Božić,  R. Hodalj, V. Hodalj, I. Balinčić, Lalić, J. Culović, S. Culović, Kocijan, Peranović, N. Hajduk, Katulić.  Na terenu od prve minute vidjeli smo zanimljiv i kvalitetan nogomet! Gosti su pokazali da se nisu došli braniti i da će pokušati prekinuti pobjednički niz vodećeg sastava I. ŽNL. Ipak, Lekeničani su od početka više kontrolirali loptu u nogama i konkretnije prijetili golmanu Božiću koji je danas bio ponajbolji igrač Pešćenice i zaslužan što Lekenik nije i uvjerljivije slavio. Pucali su mu iz daljine Ferenček, Novosel, Turkman, Kutleša glavom i škaricama. Naizgledniju priliku nakon ubačaja s lijeve strane na drugoj stativi imao je Kutleša, ali sa svega 5 m nije pogodio, odnosno, golman Božić odlično je obranio njegov udarac. Gosti su pogotku bili najbliže nakon prekratkog vraćanja lopte domaćeg igrača golmanu Kovačiću što je u priliku gurnulo Nenu Hajduka. Golman Kovačić nije smio rukama na loptu, ali je u posljednji čas nogama izbio loptu prije Hajdukova udarca. Ipak, nakon pola sata igre, zatresla se mreža gostiju. Domaće navijače razveselio je Neven Novosel majstorskim pogotkom iz slobodnog udarca sa oko 25 m, malo s lijeva u suprotne rašlje! Zapljeskali su i gosti. Gol kakav češće viđamo na TV-u nego na županijskim utakmicama. Bravo majstore! Slobodnom udarcu prethodio je prekršaj igrača gostiju Lalića nad Turkmanom. Gosti su imali izglednu priliku za izjednačenje preko mladog Peranovića, ali njegov udarac sa desetak metara malo je omeo igrač “plavih” Đurašin i lopta je otišla preko gola Kovačića. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, obje obrane bile su koncentrirane i nisu dopustile nove pogotke.

Turkman je bio prijetna za obranu gostiju

Nastavak utakmice krenuo je u istom ritmu kao što se igrao i prvi dio, Lekeničani su htijeli novim pogotkom osigurati mirniju završnicu, a gosti jednim pogotkom vratiti sve na početak. Novosel je ponovo bio u prilici za pogodak iz slobodnog udarca, ovaj puta sa ruba 16-m iskosa ali je lopta pogodila u “živi zid” gostiju. U nastavku akcije domaćini i dalje prijete. Mladi Sekulić sa tridesetak metara upošljava Novosela utrčalog sa boka i ovaj u posljednji tren prije gol-auta ubacuje loptu u peterac gostiju gdje Turkman iz vrlo izgledne situacije glavom puca preko gola. Gosti su zaprijetili potom iz slobodnog udarca. Sa 30-tak metara pucao je Katulić, ali nedovoljno jako i golman Kovačić lako je uhvatio loptu. I onda, u 67. minuti novo slavlje za domaćina. Krpan je izveo slobodan udarac sa 40-tak m iskosa i loptu ubacio pred 16-terac gostiju. Na 18 m sjajno  je skočio S. Ferenček i glavom loptu proslijedio preg gol Pešćenice gdje je Turkman bio brži i ispred golmana Božića loptu šalje u mrežu za 2:0! Bravo Dario! Pojačalo se slavlje i pjesma domaćih navijača. Novu priliku za povećanje vodstva potom je imao Kutleša. Turkman je oduzeo loptu Kocijanu na 30-tak m iskosa i odmah je gurnuo u 16-terac za Kutlešu. Gosti su tražili zaleđe, a Kutleša vanjskim felšom loptu šalje pored vratnice. Ubrzo je golman gostiju Božić još jednom na iskušenju i kao nekoliko puta ranije, sjajno brani. Krpan je povukao kontru sa svoje polovice i loptu dodao Novoselu koji proigrava Turkmana. Dario se lijepo riješio Balinčića i lijepo podvalio povratanu loptu Novoselu koji sa 16 m pusa, ali Božić lijepo brani. Pešćenici je zbog drugog žutog kartona (preoštar start na Vrhovca) isključen trener – igrač Katulić, pa su šanse gostiju da naprave još jedan veliki povratak kao u jesen, bile svedene na minimun. Ubrzo je stigla nova šansa za Lekenik. Turkman je primio loptu skroz s desne strane u visini 16-terca i dodao natrčalom Krpanu koji sjajno petom proigrava S. Ferenčeka. Uslijedio je Ferenčekov udarac u bliži donji kut, ali golman Božić ponovo spasio goste. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka, krasna je bila slika sa terena gdje su igrači obje momčadi čestitali jedni drugima. Sudac je podijelio 2 žuta kartona domaćim igračima, te 5 gostima uz dva isključujuća Katuliću. Domaći su na kraju otrčali pozdraviti grlate Blue Warriorse, sjajne navijače koji nisu utihnuli cijelu utakmicu, ali niti dugo poslije utakmice.

 

Velika fotogalerija

Slavlje domaćih igrača nakon majstorije Novosela

Zapisnik sa utakmice pogledajte ovdje.

Ovom pobjedom Lekenik je povećao prednost u odnosu na drugoplasirani Sokol iz Velike Ludine na 7 bodova. U subotu Sokol je remizirao 1:1 sa Radnikom iz Majura. Iznenađujući je i remi Topuskog kod tvrdog Jasenovca. Pobjede su zabilježile ekipe Sloge-Maris i Mladosti iz Gornje Gračenice. U Repušnici su ostala sva tri boda u susretu Mladosti i TŠK-a 1932 te time TŠK 1932 zaostaje ogormnih 13 bodova za vodećim. U sljedećoj utakmici Lekenik je domaćin Moslavcu iz Popovače. Utakmica je na rasporedu u nedjelju u 16 sati.

{ 12 komentari… read them below or dodaj jedan }

Blue Warriors ožujak 20, 2011 u 19:33

nadam se da su svi uživali u nogometu i navijanju..jedva čekamo video!!
ŠAMPIONI!!!! 🙂

Odgovori

sokol ožujak 20, 2011 u 21:00

Bravo dečki

Odgovori

tomislav ožujak 21, 2011 u 15:49

Molio bi da stavite Laličev skok u bazen na stranicu

Odgovori

trka ožujak 21, 2011 u 21:58

a tek onaj ples nakon toga heehhe

Odgovori

špiro ožujak 22, 2011 u 12:13

Pešćenci nisu puknuli na gol cijelu utakmicu.

Odgovori

pero ožujak 22, 2011 u 12:41

imali su 2 udarca u okvir…

Odgovori

Blue Warriors ožujak 22, 2011 u 17:48

2 u okvir a najopasniji onaj 1 koji nije iso u okvir :DDD

Odgovori

Ljubica ožujak 22, 2011 u 18:39

Što to bi sa Lalićem? Previdio sam , pa molim da mi netko to malo detaljnjije opiše pa da malo skužim o čemu se radi.

Odgovori

Blue Warriors ožujak 22, 2011 u 21:18

golmanu svaka pohvala. vidi se da je školovan i da zna branit, daje samopouzdanje cijeloj obrani!!

Odgovori

pero ožujak 23, 2011 u 00:25

hvala, hvala … idemo dalje …!!! nadam se da cemo i dalje imati odlicnu podrsku blue warriorsa!! svaka vam cast

Odgovori

admin ožujak 25, 2011 u 12:08

@Ljubica: U drugom poluvremenu nakon 6.40 minuta

Odgovori

Ljubica ožujak 25, 2011 u 17:37

Thx

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: