0 - 4

14. Match Day

23. kolovoza 2017., 13:30

Jasenovac

Lekeničani su nastavljaju rutinskim pobjedama pred samim krajom polusezone. Danas je nastradala ekipa Jasenovca iz istoimenog mjesta. Jasenovac – Lekenik 0:4 (0:0).

Bila je to uvjerljiva pobjeda gostiju koja nakon prvog poluvremena nije bila vidljiva. Domaćini su imali zadaću da prime što manje pogodaka. Utakmica koja je do samog konca prvog poluvremena izgledala na subotnju uspavanku. Kad u zadnjem napadu Novosel se probio na desnoj strani.  Namjestio si loptu na lijevu nogu te pucao na suprotnu stranu. Nažalost pored gola. Vlado Horvat nije mogao računati na sedmoricu standardnih te u 18. minuti pridodao se i Tomislav Kutleša nakon vrlo grubog starta nad njemu domaće “petice”.

Drugo poluvrijeme je priča iz bajke. Lekeničani su kao vjetar zaobilazili domaće igraće. U 52. minuti  Krpan je izveo korner te lopta odsjeda, između domaćih visokih braniča, na glavu Kirete. 0:1. Lekeničani nastavljaju sa pritiskom. Domaćini su izgubili sve konce igre te to lekeničani kažnjavaju u 65. minuti. Kireta je povukao, dodao Sekuliću na bok te je vrlo precizno nabacio u peterac gdje Ferenček glavom puca u golmana ali ipak odbijenu loptu sa zemlje gura u mrežu. 0:2. Domaćini izgledaju izgubljeno dok Lekenik igra jednu od najboljih utakmica. Vrijedi napomenuti da domaćini nisu uputili nijedan udarac na gol Sigura tokom cijele utakmice. U 72. minuti Prskalo se oslobodio branića te zapucao na gol. Domaći vratar brani. Do odbijene lopte Tomislav je najbrži te pogađa za 0:3. 50. pogodak Lekenika ove sezone.  Lekeničani malonogometnim potezima izbacuju domaću obranu. Jedan od uspješnih akcija bila je u 80. minuti kada Novosel pogađa za konačnih 4:0.  Tim pogodkom izbija na čelo najboljeg strijelca Lekenika sa 11 pogodaka.

Rezultat je mogao biti i veći ali nije bilo potrebe. Nova tri boda donosimo u Lekenik.

Zapisnik

Zadnju ovosezonsku utakmicu Lekeničani igraju protiv Mladosti iz Gornje Gračenice u gostima sljedeće nedjelje.