Seniori nastavili niz pobjeda – pao i Zrinski

10. listopada 2010.

Novom pobjedom, seniori NK Lekenika nastavili su uspješan niz pobjeda. Danas su tri boda osvojili na gostovanju kod Zrinskog u sisačkoj Odri. Slavili su sa 3:1. Domaćin je odmah na početku utakmice poveo pogotkom iz slobodnog udarca, ali je napadač Lekeničana Kutleša ubrzo izjednačio, a kasnije postigao još dva pogotka za nova tri boda i mirnu atmosferu uoči derbija sljedećeg vikenda protiv TŠK-a. Nažalost, na utakmici je povrijeđen napadač Turkman, i još se ne zna veličina njegove povrede.

Momci iz Odre doslovce šokiraju Lekeničane već u 2. minuti. Slobodni udarac nekih 25 metara od gola. Gostujuća desetka puca na gol te Leon Belošević brani ali lota se odbija te otkotralja iza crte. 1:0 za domaćine. Ipak kako smo brzo primili upola brže zabijamo. Odmah kad se počelo sa centra Prskalo upošljava brzonogog Turkmana koji probija na lijevoj strani te ubacuje u peterac. Kutleša na pravom mjestu u pravo vrijeme matira domaćeg golmana. Lekeničani nastavljaju vrlo ofenzivnom igrom. Majstorović je probio desni bok, ubacuje u sredinu te Kutleša glavom puca sa peterca. Domaći golman spašava Zrinski. Igra se vrlo brzo i oštra ali korektno bez oštrih prekršaja sa obje strane. U prilog ide i samo jedan žuti kraton. U 10. minuti ponovno loše vijesti za goste iz Lekenika. Ozljeda Turkamana te na njegovo mjesto ulazi Sekulić. 12. minuta je tekla kada Krpan ubacuje u sredinu te sada Kutleša ponovno puca glavom ali sada neobranjivo. Lekeničani vode. Nastavljamo u sa inicijativom i ofenzivnom igrom. Traži se treći gol. U 26. minuti polu-kontra koju Kutleša majstorijom vara zadnjeg igrača te golmana i 1:3 za goste. Domaći bez prave prilike ali ne i bezopasni.

U drugom dijelu lekeničani pokušavaju dugim loptama ugroziti gol domaćih. Gosti opasniji ali do kraja utakmice nisu napravili ni jednu akciju kojom bi ugrozili gol gostiju iz Lekenika. Lekenićani imaju tek par prilika ali sve je to bilo blizu a tako daleko. Vrhovec u stativu, a na odbijenu loptu dotrčava Sekulić. Teška situacija za mladog napadača. Preko gola. Majstorović u drugom dijelu dobio je priliku u vezi te u par navrata je pokušao ugroziti gol domaćih. Najbliže je bio kada je probio lijevu stranu te iskosa probao lobati golmana. Preko golmana ali i preko vratiju.

Nakraju 3:1 je i najbolji rezultat. Lekeničani su pokazali jednu dobru igru do kraja utakmice. Ipak u nastavku osjetio se i umor od četvrtka. Ekipi Zrinskog više sreće u daljnjem natjecanju.

Od ostalih rezultata najupečatljiviji je remi Pešćenaca protiv Topuskog. Pešćenci su gubili 0:2 ali Topuskom to nije bilo dovoljno pa na kraju utakmica završava 2:2. Sljedeći protivnk Lekenika TŠK 1932 pobjedio je momčad sa samog začelja Lokomotivu 9:2. Napomenimo kako u srijedu seniori imaju prijateljsku utakmicu sa četvrtoligašem Poletom iz Buševca. Utakmica je na rasporedu u 18 sati.

U nedjelju 17.10. 2010. sudar dvije najefikasnije, najtvrđe i najiskusnije ekipe u ovih 8. kola. Lekenik – TŠK 1932 Topolovac.  Utakmica počinje u 15.30 sati.

{ 1 komentar… pročitaj niže ilidodaj jedan }

Blue Warriors listopad 10, 2010 u 20:37

I naprijed plavi, pjesma se ori,
bodri vas cijeli stadion,
tisuće srca,
sad za vas kuca,
jer Lekenik je šampion!
Ale ale, ale ale, ale ale!!!!!!!!! 😀
6 pobjeda zaredom..ovo je stvarno impresivno!!
idemo do kraja!!!!ŠAMPIONI!!

Odgovori

Ostavi komentar

Prethodni članak:

Slijedeći članak: